Sari la conținut

Liceuri


Michahell
 Share

Postări Recomandate

Daca tot intrii la liceu ar trebuii sa stii ca pluralul de la liceu e licee . Iar sa iti pui mobra gasesti sigur un loc , nu ai nevoie de parcare moto dedicata tip amfiteatru cu public de sex feminin.

si tu ar trebui sa stii ca dupa conditional optativ (forma ar, as, ai, etc) se foloseste terminatia verbului cu 1 i (ar trebui, nu ar trebuii) si ca intri se scrie cu 1 singur i. daca ai terminat liceul si nu stii astea, esti mai ....special, decat initiatorul topicului.

 

hotul striga hotii. ia-l pe colegul si hai in clasa a7a cu voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dacă cu asa mentalitate vrei tu sa ți începi viata de motociclist, sincer nu prea îți dau șanse mari,totuși eu cred ca este o mare greșeală de au posibilitatea pustii ăștia de 16-17 ani la un permis de A1-A2,totuși un pusti de 16 ani pe un 125 pe străzi este un pericol public

Editat de Catalin Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dacă cu asa mentalitate vrei tu sa ți începi viata de motociclist, sincer nu prea îți dau șanse mari,totuși eu cred ca este o mare greșeală de au posibilitatea pustii ăștia de 16-17 ani la un permis de A1-A2,totuși un pusti de 16 ani pe un 125 pe străzi este un pericol public

Daca tu crezi ca toti "pustii" sunt prosti si nu pot face alegeri, te inseli omule Editat de Michahell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toti, evident. Iti recomand sa-ti alegi cel mai bun liceu la care poti merge si sa-ti iei antifurt cu care legi mobra de orice stalp, de preferat sub bataia unei camere de luat vederi. Educatia ta (si pensia mea) sunt mai importante decat o rabla. O sa ai bani de rable, cate vrei, daca iti alegi prioritatile corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Koae ai 13 ani, daca ii ai si pe aia. Stai in banca ta. La 13 ani imi faceam emotii pentru Evaluarea Nationala, nu ca intr-a 10-a o sa am A1. "Pustii nu sunt prosti, pot lua decizii" - crezi tu.. am 18 ani si abia ma vad pe mine capabil de a lua o decizie superba. Si daca era cum zici tu, probabil nu alegeai A1 la 16 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform legii invatamantului gimnazial si a liceurilor, art.85 lit.m, "toate unitatile de invatamant sunt obligate sa asigure la cerere locuri de parcare moto pentru elevii care au mai putin de trei corijente, in urma unei cereri catre conducerea unitatii de invatamant, insotita de o copie a actului de proprietate a vehicolului si placutele de frana in original". Recent, acest amendament vizeaza si "codul gradinitelor", cu mentiunea "tricicleta" in loc de motocicleta. Nu sta degeaba, cere-ti drepturile, eventual angajeaza un avocat in cazul in care scoala nu are avocat din orificiu. Stramosii nostrii, incepand de la Decebal, Avram Iancu de Hunedoara si Petru Groza au luptat pentru dreptul la demnitate moto incepand din secolul 4.

Editat de Eek!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nostri*. Ia treci tu la scoala. Decebal a trait in secolul 4? Ala are o scuza. Are 14 ani si e prost, dar tu? Sau inteligentul ala de s-a trezit sa ii zica sa se duca la scoala prin metoda "sunt analfabet si dau sfaturi"? E nasol sa ai 20+ ani si sa... Eh, nu pot jigni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ti-ai gasit cel mai prost loc sa pui aceasta intrebare. Si intrebarea e destul de aiurea dar mno. Poti incepe si cu un scuter de 1000 de lei sincer. Pt oras e f ok mai ales ca nu mai trebuie sa schimbi vitezele si poti fi mai atent la ce se intampla. Il legi cu un lant de un stalp si iti vezi linistit de scoala. Am A2 de 2 ani , puteam sa iau direct moto sezonul asta dar mi-am luat o troscoleta si crede-ma ca nu regret. Chiar ma gandesc sa il pastrez si dupa ce iau in primavara ceva de 500+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ti-ai gasit cel mai prost loc sa pui aceasta intrebare. Si intrebarea e destul de aiurea dar mno. Poti incepe si cu un scuter de 1000 de lei sincer. Pt oras e f ok mai ales ca nu mai trebuie sa schimbi vitezele si poti fi mai atent la ce se intampla. Il legi cu un lant de un stalp si iti vezi linistit de scoala. Am A2 de 2 ani , puteam sa iau direct moto sezonul asta dar mi-am luat o troscoleta si crede-ma ca nu regret. Chiar ma gandesc sa il pastrez si dupa ce iau in primavara ceva de 500+

Nu inteleg frica asta...primul meu motor a fost un fz6 si m.a lovit unu in prima luna de permis cand aveam 57 la ora si m.a trimis la spital...al2lea motor cbr 600. Bagat power commander si dus pe circuit teoretic in primul meu an de moto (cu fz6 am facut cam 500km tot sezonul ala de o luna). Si i.am dat pe serpentine pe Sinaia, Siriu, Cheia, Poiana Brasov, etc si pe circuit sa zaca pistoanele in el...dupa un accident grav, primul meu motor si.a dat sufletul la 61000 km pe circuit.

 

De ce atata frica? Ce e rahatul asta cu incepi pe mai putin si treci la categorii treptat? Eu am inceput pe un cbr de 600 si cu ala nu am dat de pamant decat raschetand scaritele de asfalt ca mi.e frica sa scot genunchiul cu slider.

 

Daca ai cap pe umeri cu un scop, altul in afara de a tine ploaia departe de gat, poti incepe pe orice motor. Chiar si 1000, ca mana ta e pe gazul ala. Ce naiba, dau de A sa ma plimb cu drujba pe roti gen scuter?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...