Sari la conținut

tura enduro umanitara


fairplaybiker
 Share

Postări Recomandate

in data de 8-9 octombrie daca vremea permite plimbare soft enduro umanitara .pe aceasta batrinica am intalnito la una din plimbarile mele ,are 86 ani si sta intro casa veche de 120 ani ,nu are curent sau apa in curte si nu are pe nimeni so ajute ,nu are venit pt ca a lucrat tota viata la vaci si acuma primeste de la primarie ajutor 100 ron pe luna ......asa ca mam hotarat so ajut cum pot si vreau sa organizez o tura de 2 zile in toamna si sa trecem si pe acolo sa stam vre 2-3 ore sa ii aducem apa sa ii taiem ceva lemne si sa ii ducem ceva ulei si altele de ce ar avea nevoie pt iarna ...stiu ca sunt multi in situatia ei si nu pot sa ii ajut eu pe toti dar mie imi este tare draga si as vrea so ajut cat pot ca poate la anu nu voi mai avea ocazia sa o revad si cat mai are de trait sa ii fac un bine si sa stie ca macar cineva se gandeste la soarta ei ............asa ca tura va fi de 2 zile sau 1 daca plecam de dimineata buna ..traseul este soft enduro si este pe cluj -aiud -creasta trascaului -lacul de decantare de la geamana-lupsa -cluj ....fiecare aduce ce vrea si poate daca cineva vrea so ajute si nu poate veni voi prelua eu ....mai multe detalii mai incolo

 

 

post-25872-0-79087800-1474093390_thumb.jpgpost-25872-0-49192100-1474093389_thumb.jpgpost-25872-0-21253100-1474093388_thumb.jpg

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect! Deja ma gandesc cum sa-ti copiez ideea atunci cand voi iesi cu prietenii in pustietate. Distanta e tot ce ma impiedica sa ajung si eu.

Salut. Nu trebuie sa mergi pres departe de Buzau.

Acuma scriu de pe tel si mi-e dar o sa iti dau o adresa linga Buzau cu un preot care are grija de copii. L-am mai ajutat si eu si face treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect! Deja ma gandesc cum sa-ti copiez ideea atunci cand voi iesi cu prietenii in pustietate. Distanta e tot ce ma impiedica sa ajung si eu.

Am revenit.

 

Exista in satul Glodeanu Silistea (Buzau) un preot pe nume Marian Tudor care a reusit sa faca din nimica un centru de copii pe linga biserica din sat unde aduce apoape toti copii dupa orele de scoala si le da o masa calda si sta cu ei sa isi faca temele. Din donatii ii imbraca, ii incalta, le da ce mai au nevoie.

 

Eu am fost pe la el si l-am ajutat cu ce a avut nevoie pentru o fata singura care dorea sa invete, si cu ceva alimente si ceva haine folosite dar in stare foarte buna.

 

Omul este serios si merita ajutat.`

 

Asa ca uite o idee. Si locul este la circa 45 Km de Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ce ducem fiecare am sa fac o lista cu ce ar trebui si inaite de plecare sau pe drum depinde de cati vom fi stragem bani si vedem ce putem cumpara ,putem sa ii lasam si ei niste bani sa aiba de o paine sau altceva ......cu mai multe detalii am sa revin peste vreo 10 zile ,tura va fi de 2 zi ca ii faina zona si vom dormi undeva langa lupsa trebuie sa caut o pensiune si sa vedem cati suntem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ce ducem fiecare am sa fac o lista cu ce ar trebui si inaite de plecare sau pe drum depinde de cati vom fi stragem bani si vedem ce putem cumpara ,putem sa ii lasam si ei niste bani sa aiba de o paine sau altceva ......cu mai multe detalii am sa revin peste vreo 10 zile ,tura va fi de 2 zi ca ii faina zona si vom dormi undeva langa lupsa trebuie sa caut o pensiune si sa vedem cati suntem

Cand ai lista si sti ce costuri avem sa ma anunti.

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegu, eventual o locatie exacta unde sta batranica? Eu ies impreuna cu ceva prieteni saptamanal pe munti, eventual daca avem locatie ne putem stabili destinatia la ea si sa ii ducem niste produse alimentare de baza din partea noastra. Mersi

 

Nu pot sa promit ca ma bag la tura respectiva ca nu depinde doar de mine, dar daca ii mobilizez pe baieti am merge si noi sepaarat sau eventual sa vi cu noi cand reusesc sa ii mobilizez. Stima

 

Locatia o poti pune pe privat eventual pentru confidentialitate.

Editat de ~LeX~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut pana maine sau cel tarziu joi si pun si locatia si restul de informatii .....am fost plecat la munte si nu am avut timp

» Post actualizat in 29 Sep 2016 18:46

Ok ......plecat plecam de samabata dimineata la ora 9.30 la omv calea turzii ......si seara o sa ne cazam in zona la lupsa -campeni depinde unde gasesc cazare .......despre lista am sa cumpar eu ce cred ca ar fi nevoi ...2kg de zahar ,2l ulei ,orez ,faina ,un bec cu led tip lanterna si ceva baterii de rezerva ,bulion ,ceva legume nu multe ca se strica ,ce unguient pt dureri pastile de aprins focu ,bricheta ,pufarin ,ceva bomboane ,nu stiu chiar tot daca mai stie careva ceva ce am uitat ca ar fi bun de dus sa zica .........si restul de bani ce ii voi strange ii voi da ei ,.....legat de bani nu este o suma anume de pus de la 10 ron la cat poate fiecare

 

Va rog cei care veniti si doriti sa ramaneti peste noapte sa ma anuntati pana duminica sa stiu cate camere sa rezerv......cine vrea doar sambata poate veni si sambata seara sa mearga acasa ..

 

 

leagat de bani cine nu vine si vrea sa doneze ceva ii rog sa ma sune 0745538663 mihai si ii ridic personal sau va dau contu meu

» Post actualizat in 29 Sep 2016 18:46

Ok ......plecat plecam de samabata dimineata la ora 9.30 la omv calea turzii ......si seara o sa ne cazam in zona la lupsa -campeni depinde unde gasesc cazare .......despre lista am sa cumpar eu ce cred ca ar fi nevoi ...2kg de zahar ,2l ulei ,orez ,faina ,un bec cu led tip lanterna si ceva baterii de rezerva ,bulion ,ceva legume nu multe ca se strica ,ce unguient pt dureri pastile de aprins focu ,bricheta ,pufarin ,ceva bomboane ,nu stiu chiar tot daca mai stie careva ceva ce am uitat ca ar fi bun de dus sa zica .........si restul de bani ce ii voi strange ii voi da ei ,.....legat de bani nu este o suma anume de pus de la 10 ron la cat poate fiecare

 

Va rog cei care veniti si doriti sa ramaneti peste noapte sa ma anuntati pana duminica sa stiu cate camere sa rezerv......cine vrea doar sambata poate veni si sambata seara sa mearga acasa ..

 

 

leagat de bani cine nu vine si vrea sa doneze ceva ii rog sa ma sune 0745538663 mihai si ii ridic personal sau va dau contu meu

» Post actualizat in 04 Oct 2016 21:22

http://www.mopedmap.net/en/route/3494089-cluj-mogos/#/z12/46.25276,23.52756/terrain traseul

 

tura va fi de doar o zi ...asa ca plecarea este tot sambata la omv la ora 9 deoarece avem 250 km de facut si seara se intuneca repede ,eu voi cumpara tot si impartin la cati vom fi alimentele si ce mai cumpar

daca ploua si vremea se anunta rece amanam poate pe dumnica sau sapt viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reușit de m-am întors de pe unde am fost.. Voi fi prezent mîine la OMV. Vremea va fi ok! http://www.accuweather.com/en/ro/cluj-napoca/287713/weekend-weather/287713

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...