Sari la conținut

pareri / yamaha vmax vs honda x4


szila5891
 Share

Postări Recomandate

Salut. Vreau si eu sa-mi schimb mobra actuala un R1 cu ceva mai bland sa fie comod pentru doua persoane, sa pot face drumuri mai lungi, etc. Daca sunt cunoscatori m-ar interesa niste pareri despre aceste doua modele :manevrabilitate, pozitie pentru doua persoane, consum.

multumes .

( cu chopper am fost o singura data cu un virago de 1000 m-i s-a parut ok pe distanta mica dar am inteles de la unii ca nu ar fi asa de confortabil pe cat pare . DE FAPT INCA NU STIU SA MA DECIDE CRUISER SAU CHOPPER)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cauti tu acolo e power cruiser. Sa nu te lasi furat de faptul ca sunt multi c.p pentru ca nu o sa i folosesti. Nu iti permite pozitia, ciclistica, acum te intereseaza cuplul. Recomand traditionalul "V", pentru uzura mica, consum mai bun cand esti incarcat. Imi cer scuze, nu pot sa iti spun nimic de moto care te intereseaza, ce pot sa.ti spun e ca nu o sa mai ai parte de curbe cu 100+km/h pe categoria cruiser

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa sti ca in aceeasi situatie sunt si eu dar trecerea mea e de pe Honda Shadow VT600.

Despre consum și specificații tehnice poți să verifici aici: http://www.totalmotorcycle.com/MotorcycleFuelEconomyGuide.htm

 

Am mers pe X4 și de pe Shadow nu mi s-a parut o mare diferență, mai ales cu pasager. Tot am avut / am impresia ca nu am spațiu, iar că pasagerul se chinuie. După ce am mers 300 de km gen drum drept, pasager(a) / (ul) raporteaza dureri de spate, chiar și cu sissy bar.

Ceea ce pot să te sfatuiesc e să faci ca mine și să cauți ceva din alta categorie gen: V Strom, TDM, Varadero, BMW. Cred că pasagerul o să îți mulțumească :)))

 

Daca ești kitit pe ceva mai chopper, să te uiți și la Honda Magna 750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... vtx urile sunt " >> " 4000 eu, sa nu mai vb de cele de 1800 . Bugetul meu ar fi undeva pana in 4000 ue

In afara de Virago 1000 nu am condus alt chopper, nu stiu cat de grele sunt de condus. Si R1 are undeva la 180 kg dar la mers fara pasager este usoara, poate m-am obisnuit eu in cei 6 ani .

Editat de szila5891
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Honda Magna 750 ar fi o varianta , faptul ca are motor de vfr, Shadow 600 imi place cum arata doar ma tem de motorul mic. Nu ma astept de la un cruiser 100+km/h in

curbe :-( , dar sa nu ma dea jos vantu la 120-150

 

Adevarat, sa sti ca un Shadow, fie el si de 750, pe la 120 cu pasager in spate se simte, nu te zboara vantul dar nu e placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...