Jump to content

Iubim 2 Roti 2
Photo

Primele curbe serioase pe 2 roti le-am facut in August pe Transfagaras

Transfagarasan Kawasaki ER6-N Romania

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 einstein1984

einstein1984

pragmatic

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,755 posts
  • Moto: FZ6N
  • Numar: nu le numar, de ce?
  • Club: offtopic racers

Posted 07 September 2016 - 08:42 AM

Daca v-a placut si vreti sa ma sustineti, o puteti face printr-un Subscribe si Like in paginile aferente.  :06Biker:

Ai nimerit-o! Si daca nu ne-a placut si vrem sa il descurajam sa mai risipeasca spatiu pe server degeaba cum facem?

Edited by einstein1984, 07 September 2016 - 08:45 AM.

Da, trebuie

#42 Dracon

Dracon

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 September 2016 - 10:19 AM

Ai nimerit-o! Si daca nu ne-a placut si vrem sa il descurajam sa mai risipeasca spatiu pe server degeaba cum facem?

Pai daca nu ne a placut nubtrebuie sa l descurajam!! Din contra, mai bine pune aici un filmulet, o parere, si primeste feedback constructiv decat sa mearga prost si sa nu invete si sa ajunga pe accidente! Asta e scopul forumului si trebuie incurajat! Cand vedem reisari de bulevard ii poolim, cand vedem retarzi fara numar sau permis ii poolim, cand vine unu' saracu extaziat de primul lui drum pe curbe in loc sa il ajutam il poolim!
Bai oameni buni, mai facem o caterinca mai glumim mai radem dr hai sa nu uitam ca nu depinde de altii cum arata motoretismul in RO ci doar de noi!

#43 JUST4TNT

JUST4TNT

....................

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,180 posts
  • Moto: VN900

Posted 07 September 2016 - 10:31 AM

L-ati luat cam tare. Omul poate se simtea putin (mai mult) nesigur pe el, fiind prima iesire mai serioasa, de unde si injuraturile care presupun ca ajuta la concentrare. Nu m-am uitat integral la clipuri, dar mi se pare o iesire normala de incepator. Eu ii dau 5 stele din 7. 

Uite aici o filmare , vezi vreo diferenta ?

http://www.motocicli...pe-transalpina/

Facebook is like a jail. You sit around, waste time, have a profile picture, write on walls and get poked by guys you don’t really know.

#44 florinelu07

florinelu07

UFU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,666 posts
  • Moto: XL650V; ZX550A; Mobra 50;

Posted 07 September 2016 - 10:38 AM

Pai daca nu ne a placut nubtrebuie sa l descurajam!! Din contra, mai bine pune aici un filmulet, o parere, si primeste feedback constructiv decat sa mearga prost si sa nu invete si sa ajunga pe accidente! Asta e scopul forumului si trebuie incurajat! Cand vedem reisari de bulevard ii poolim, cand vedem retarzi fara numar sau permis ii poolim, cand vine unu' saracu extaziat de primul lui drum pe curbe in loc sa il ajutam il poolim!
Bai oameni buni, mai facem o caterinca mai glumim mai radem dr hai sa nu uitam ca nu depinde de altii cum arata motoretismul in RO ci doar de noi!

Eu cred ca nu este bine sa incurajezi mediocritatea......

Edited by florinelu07, 07 September 2016 - 10:38 AM.

Ai prioritate cand ti se da.

#45 9470m

9470m

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 238 posts
  • Moto: 1992 Kawasaki GPZ 500S

Posted 07 September 2016 - 10:53 AM

Ba e bine ca nimeni nu se considera mediocru, primul fara pacate sa ridice piatra

Edited by 9470m, 07 September 2016 - 10:53 AM.

Curba stransa...no es buenoooo 

#46 Dracon

Dracon

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 September 2016 - 10:55 AM

Eu cred ca nu este bine sa incurajezi mediocritatea......

Florin pe bune?!?? Incerc sa inteleg daca doar "bagi joarda prin gard" sau esti serios. Rideru e incepator, invata, ce ar trebui sa faca?! Sa stea la tastarura sau sa iasa la kilometri? Ce inseamna mediocritate? Ce sa faca? Sa o arda cu genunchiu' jos la prima iesire? Nu e ok nici macar cand are 100.000 de km sa o arda race, NE PLIMBAM nu facem racing!

#47 florinelu07

florinelu07

UFU

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,666 posts
  • Moto: XL650V; ZX550A; Mobra 50;

Posted 07 September 2016 - 11:09 AM

Florin pe bune?!?? Incerc sa inteleg daca doar "bagi joarda prin gard" sau esti serios. Rideru e incepator, invata, ce ar trebui sa faca?! Sa stea la tastarura sau sa iasa la kilometri? Ce inseamna mediocritate? Ce sa faca? Sa o arda cu genunchiu' jos la prima iesire? Nu e ok nici macar cand are 100.000 de km sa o arda race, NE PLIMBAM nu facem racing!

usor cu pianul pe scari bo$$

este mediocru (social vorbind) pentru ca tine mortis sa ne transmita cu mandrie toate pluele trase in gura altor participanti la trafic si nimic altceva. este plina societatea de grobieni frustrati care tanjesc sa vomite cate o poola cand au ceva de zis.

primul pont mereu il dau gratis --> putea sa taca sau sa puna muzica.

astazi am promotie la ponturi pentru v-loggeri --> putea sa se uite doar el (in intimitatea lui) si sa reflecte daca impartaseste o informatie utila "comunitatii".

zilele astea m-am filmat pe Transalpina (tura de 750 km in 2 zile) si nu consider util nimanui sa impartasesc clipurile... nici macar cand cantam in casca (pipo-pipo, pipo-pepo, pipa-ro...) ca sa ma inviorez...

Edited by florinelu07, 07 September 2016 - 11:13 AM.

Ai prioritate cand ti se da.

#48 Figment

Figment

ಠ_ಠ

• Super Membru
  • PipPip
  • 603 posts
  • Moto: Triumph Tiger 800 XC, Yamaha WR250R

Posted 07 September 2016 - 11:33 AM

Uite aici o filmare , vezi vreo diferenta ?

http://www.motocicli...pe-transalpina/

Un alt dud care se da pe Transalpina fara sa i se auda vocea (poate ca a injurat si el). Am si eu clip-uri de pe Transalpina si de prin alte locuri, mai-mai ca ma tenteaza sa le pun aici pentru critica :D Nu de alta, dar macar sa vad daca am trasele bune, de injurat nu prea injur decat in situatii limita s.a.m.d. Poate iau macar o nota de trecere de la criticii de pe aici. 

Serios vorbind, fiecare se manifesta in felul lui pe motoreta. Ca a facut putina reclama canalului de YT si a cerut like-uri pe niste clip-uri deloc spectaculoase d.p.d.v. skill, asta e treaba lui. Partea cu injuratul excesiv am zis ca e din motive de nesiguranta, plus ca sa para mai edgy. Personal, nu-mi place stilul, dar am zis sa "live and let live", vorba aia. 

:alcy:

Edited by captain_obvious, 07 September 2016 - 11:35 AM.

favicon_50.png Moto Report - Aplicație iOS (Android e pe vine) de mentenanță moto

#49 einstein1984

einstein1984

pragmatic

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,755 posts

Posted 07 September 2016 - 11:46 AM

So mordeth13 (primul vlogger moto pe care l-am vazut) se da pe niste trasee nu foarte wow si nu foarte repede, dar macar zice ceva interesant in casca....

Da, trebuie

#50 Dracon

Dracon

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 September 2016 - 11:58 AM

usor cu pianul pe scari bo$$

este mediocru (social vorbind) pentru ca tine mortis sa ne transmita cu mandrie toate pluele trase in gura altor participanti la trafic si nimic altceva. este plina societatea de grobieni frustrati care tanjesc sa vomite cate o poola cand au ceva de zis.

primul pont mereu il dau gratis --> putea sa taca sau sa puna muzica.

astazi am promotie la ponturi pentru v-loggeri --> putea sa se uite doar el (in intimitatea lui) si sa reflecte daca impartaseste o informatie utila "comunitatii".

zilele astea m-am filmat pe Transalpina (tura de 750 km in 2 zile) si nu consider util nimanui sa impartasesc clipurile... nici macar cand cantam in casca (pipo-pipo, pipo-pepo, pipa-ro...) ca sa ma inviorez...

Da man deacord cu tine, asta spuneam si eu. Aici avem 2 chestii:
1. Un incepator iese prima oara pe curbe iar asta trebuie sustinut in orice conditii cu sfaturi si o vorba buna
2. Omu a pus un film in care cerea like uri, discutabil.
Hai sa facem diferenta mai ales ca nu a pretins ca e vreun experimentat, din contra. Autoironia, de calutate slaba ce i drept, o remarc printre injuraturile lui.

#51 superbec

superbec

Incepator

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,643 posts
  • Interests:ascunse
  • Moto: in 3 timpi
  • Club: sanwich

Posted 07 September 2016 - 02:25 PM

dau meditatii de vulgaritate si control motocicleta, strange bani si la anu poate te primesc la instructaj.

in tara pupatorilor de moaste, belbodul este un geniu

#52 einstein1984

einstein1984

pragmatic

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,755 posts

Posted 07 September 2016 - 02:45 PM

Ba e bine ca nimeni nu se considera mediocru, primul fara pacate sa ridice piatra

Eu sunt mai slab ca mediocru, dar nu pun filmele mele pe forum. Stii cum e , mediocru nu-id estul, trebuie sa fii si fudul!

Da, trebuie

Also tagged with one or more of these keywords: Transfagarasan, Kawasaki, ER6-N, Romania

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status