Sari la conținut

Ma ajuta cineva ? :)


TWD.Grig
 Share

Postări Recomandate

Eu nu prea inteleg treaba asta cu schimbatul volanului? Practic este schimbarea volan+caseta de directie+ bord+scaune+ faruri + + + + cine stie cate alte chetsii. Adica treaba cu schimbatul volanului cred ca mergea acum 15 ani cu masini de 20 de ani. Masinile erau mai simple si usor de modificat (ex Focus MK1 , Honda Civic, VW golf)

 

Pai in situatia de fata... cum se mai procedeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa actul "de mana" vanzatorul trebuia sa completeze in formularul V5C datele tale personale si sa-ti dea partea respectiva tie (V5C/2) dupa care sa trimita restul la DVLA, urmand ca sa primesti prin posta unul nou, pe numele tau. Daca vanzatorul nu a trimis formularul la DVLA dar tu ai partea cu datele tale completate trebuie sa trimiti un alt formular V62, fara sa platesti nimic. Daca nu, va trebui sa platesti o taxa, nu mai stiu exact, parca vreo 25 lire...

 

Oricum, in romanica alte legi, alt sistem, mult mai complicat ca nah, trebe sa manance si gura lor! Succes!

 

Actul de mana nu il mai am, V5C-ul ala mic de mi l-a dat fosta propietara nu il mai am, nu stiam daca sa-l pastrez dar mai am unul in plus caci am trimis talonul la schimbat caci mi-au gresit numele. Masina am specificat ca este pe numele meu, de mai bine de un an. O sa fac un contract ca tot a mdatele fostei propietare.

 

Eu nu prea inteleg treaba asta cu schimbatul volanului? Practic este schimbarea volan+caseta de directie+ bord+scaune+ faruri + + + + cine stie cate alte chetsii. Adica treaba cu schimbatul volanului cred ca mergea acum 15 ani cu masini de 20 de ani. Masinile erau mai simple si usor de modificat (ex Focus MK1 , Honda Civic, VW golf)

 

Pai in situatia de fata... cum se mai procedeaza?

 

Schimbi caseta directie, bordul si muti pedalele.. restul merg bine mersi. E usor si acum daca ai cu cine. Toate modificarile le faci dupa ce o inmatriculezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...