Sari la conținut

La Vuelta 2016


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Ce parere aveti? Eu zic ca se confirma ca e cel mai interesant mare tur, cu toate ca deobicei nu participa toate numele de top.

 

Eram la o tura cu bicla si planificam sa ma intorc cit sa prin catararea de sfirsit. Dau drumul la TV si ce aflu: Quintana in evadare. Froome in grupul urmaritor la 2:30. Evadare de la inceputul etapei. WTF? Nu vezi asa ceva in TdF.

 

Cu toate ca-mi place Froome (asta pina-l prind LOL) Quintana merita sa cistige si parca as vrea sa se intimple.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a fost una din etapele memorabile marca Contador!Un nou Fuente De!Quintana a fost pe faza si a stat langa Il Pistolero!

Din pacate Contador(sau din fericire) nu mai e cel de acum cativa ani,cand ar fi luat lejer 5 minute!

Contador eroul zilei,Quintana performerul si Brambilla premiatul!Plus ceilalti 12 colegi de evadare!

Etapa anului in marile tururi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti la ce ma gindeam cind ziceau ieri ca Quintana a declarat ca s-a antrenat mai bine pt. contratimp? Cine a vazut ciclist de contratimp mic ca statura si bun la contratimp? Daca nu dormea pe el Froome in etapa cu evadarea cred ca se decidea podiumul la Madrid.

 

Apropo, am mai pus asta:

 

TdF 1989 decis in ultima etapa (contratimp individual) intre Laurent Fignon si Greg Lemond. Inainte de etapa Lemond avea intirziere de 50 de secunde, a cistigat cu 58.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...