Jump to content

Photo

Ajutor in alegerea primei motociclete

beginner versys vstrom 650

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Stefan Ionescu

Stefan Ionescu

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 3 posts

Posted 02 September 2016 - 08:02 PM

Mai mult, trebuie sa iti clarifici ce inseamna drum forestier. Pentru mine, drumul forestier este un drum tehnic, de exploatare forestiera. Restul sunt drumuri neasfaltate. Drum forestier decent, nu exista. Cel putin nu in Romania. Drumurile forestiere inseamna sleauri adanci, mocirla framantata de roti, balti mari, etc. Este evident ca nu ai ce cauta cu un Versys pe un asemenea traseu.  Asadar, daca vrei sa te bagi ocazional, pe drumuri neasfaltate, sau vrei sa faci touring (cu pasagera), te orientezi spre Vstrom.

Mersi de opinie. Cu forestierul ai dreptate. De fapt ma intereseaza sa poata rula ok pe drumuri neasfaltate.

#22 lionx1987

lionx1987

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 550 posts
  • Moto: Suzuki V-Strom 650 2004
  • Numar: IS-XX-COZ
  • Club: NAS - Not A Statistic !

Posted 05 September 2016 - 02:27 AM

@Stefan Nu il baga in seama pe marianv, vorbeste aiurea de DL650. Am facut 15000 de km cu DL-ul meu din luna mai anul trecut pana acum, nu am ramas niciodata fara cilindrul fata, si am prins torentiale, nu am avut probleme cu el decat cele pe care mi le-am facut singur (cazaturi), si desi mananca ulei mai mult decat mi-as dori, cred ca e un pic normal la 80.000 de km, iar in ceea ce priveste puterea, doar cu maxim de bagaje si pasager am avut nevoie de mai multi cai, in rest e super ok motorul. Probabil marianv a cumparat vreo bomba de motocicleta reparata pe genunchi cu banda de scotch si sarma, ca altfel nu imi imaginez de unde a scos toate "defectele" alea.
Da un PM daca vrei sa mai vorbim de V-Strom..

#23 marianv

marianv

Avansat

• Banned
  • PipPip
  • 522 posts
  • Moto: Honda

Posted 05 September 2016 - 09:37 AM

lol, normal daca cea mai puternica troaca pe care ai avut-o tu a fost mizeria aia de 650... cilindrul fata ramane fara scanteie cand e rece, cand e deja fierbinte motorul se evapora apa, iar de cuzinetii din fata o sa vezi in curand, foarte in curand! :) ramane temporar fara ulei, atat de putin incat nici becul nu reuseste sa se aprinda si incet-incet se duce perechea aia. mai ales ca-ti consuma ulei stai sa vezi fericire! :)) auzi tu, numai cu pasager si bagaje a avut nevoie de putere! buahahahahha! de km toate mai vechi de 4-5 ani au km astia reali, ca in rromanistan toate tigaile au in bord 20-40k e altceva...

siromi rucu' bee-bee!

#24 SSR

SSR

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 68 posts
  • Moto: Honda CB600 F Hornet
  • Numar: SB-xx-xxx

Posted 05 September 2016 - 12:34 PM

@marianv, serios acum, gluma, gluma, dar du-te te rog pana la baie, fa ceva.. descarca-te.. :| Deja esti penibil si aparent nu e primul tau post de genu, Ori ai o problema pe la mansarda ori duci lipsa de ceva rotite. Daca tie ti se pare ca " te plictisesti pana pleaca de pe loc" sau "nu prea trage" tine parerea pentru tine ca aparent e un caz izolat.. :), cu stricatul la fel . :) 

#25 marianv

marianv

Avansat

• Banned
  • PipPip
  • 522 posts
  • Moto: Honda

Posted 06 September 2016 - 09:07 AM

@marianv, serios acum, gluma, gluma, dar du-te te rog pana la baie, fa ceva.. descarca-te.. :| Deja esti penibil si aparent nu e primul tau post de genu, Ori ai o problema pe la mansarda ori duci lipsa de ceva rotite. Daca tie ti se pare ca " te plictisesti pana pleaca de pe loc" sau "nu prea trage" tine parerea pentru tine ca aparent e un caz izolat.. :), cu stricatul la fel . :) 

lol, numai nubi pe aici, cum mama naibii sa spui ca o motoreta grea ca naiba si cu 60 de cai la roata e ceva racheta? si asta para pasager si bagaje, tre' sa ti se para si loganu' ceva ferrari sau cel putin vreun m5...  :) in al doilea rand sunt mecanic moto de 12 ani si ceva... sunt satul de sv-uri si v-stromuri bulite...

Attached Thumbnails

• cuzi.jpg
  • cuzi 2.jpg
  • cuzi 3.jpg

siromi rucu' bee-bee!

#26 orestte

orestte

old biker

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,382 posts
  • Interests:moto
  • Moto: 250 EXC-F, V-STROM 650

Posted 06 September 2016 - 09:01 PM

orice motocicleta necesita o ingrijire si atentie
fiecare model de motocicleta are cate un defect

v-strom 650 are problema de care spune el la ploaie, se rezolva cu o bucata de camera pusa in fata peste fisa de bujie - am patit, am rezolvat acesta problema v-strom 10000km (deci nou) urmatorii 40000km nu am avut nici o problema cu el

mai sunt dintre v-strom care papa ulei...al meu nu manca deloc. daca ai grija de nivel nu o sa fie probleme nicodata
adventure?? face fata fara probleme. eu am purat v-stromu pe toate tipurile de drum si nu am avut probleme cu el. poate e putina rigida suspensia..dar nu le poti avea pe toate
daca m-ai intreba direct pe mine as merge numai pe 650
cel mai bine sa mergi si sa testezi tu

66192_400772803309688_806869794_n.jpg?oh

539329_400772653309703_1890374135_n.jpg?

www.Sprintmotors.ro - magazin si service moto, dealer autorizat motociclete Beta

TRANSPORT MOTO - CONSULTANTA SI VERIFICARE MOTOCICLETE LA ACHIZITIONARE
TEL.0721535377
consumabile, echipamente si accesorii, motociclete, scutere, ATV-uri, garantie, service
comenzi LOUIS.DE, pret fara adaos chiar si la produsele reduse
piese de schimb OEM: Honda Yamaha Suzuki Kawasaki Bmw KTM Ducati
NOU- piese, consumabile si accesorii AUTO - preturi mici pentu motociclisti
www.X-ENDURO
.ro

CAZARE MOTO

Also tagged with one or more of these keywords: beginner, versys, vstrom, 650

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status