Sari la conținut

2 Roti Istorice 2016


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Neața Vlad. Hai că nu am fost chiar puțini (eu zic că am fost în nota obișnuită, poate mai mergeau 3-4 motociclete).

Au venit și colegi motocicliști care au motociclete pe bancul de restaurare, sper în anii viitori în creșterea numărului de moto. Dar nu vor fi exponențial de multe, eu cred că s-a cam finalizat lista celor dețin/intenționează să dețină o moto fabricată până în anii 60. Mulți dintre cei care își caută motociclete de epocă deja se orientează la japoneze, BMW-uri și chiar Triumph-uri din perioada anilor 70-85.

Și mai e categoria (mică ce de drept, dar tot neînțeleasă) a celor super orgolioși, eu nu mai am timp să-i scot la expoziție cu un covor roșu așternut la ieșirea din apartamentele prezidențiale.

Dacă la anul vom fi 5, tot va fi bine. Scopul întâlnirii tot va fi atins.

Oricum, la anul se anunță a fi finalizate câteva atașiste nemțești din anii 40, un Terrot din anii 50, poate dă domnul și vedem și 2-3 Simsoane funcționale, plus că se anunță alte câteva achiziții de marcă (din cele precizate mai sus, perioada 70-85). Semne bune anul are...

 

Mulțumesc mult celor prezenți.

 

Anul acesta am beneficiat de 3 apariții noi în motociclismul de epocă bucureștean: Knucklehead-ul lui Vova de la Daytona Twins (motocicleta reconstruita pentru seria HD de la Discovery), Honda Cube (Doamne, motorașul ăla nu se auzea) a lui Cristi cu Muzeul de jucării și M72-ul lui Oleg de la Ploiești.

 

Pe pagina de Facebook a RCR sunt vreo 130-140 de poze: https://www.facebook.com/ClubRetromobil/?fref=ts

 

O să mai postez și eu câteva câteva fotografii, sper ca smartfonu să fi făcut poze singur :)

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...