Sari la conținut

accident Sarmaș


zielsziek
 Share

Postări Recomandate

https://transilvanianews.com/2016/08/29/harghita-doua-persoane-decedate-din-cauza-vitezei-excesive-pe-motocicleta/

din câte am înțeles, era soția lui în spate și mergeau la o întrunire la Gheorgheni, nu sunt sigur de asta, dar așa am auzit.. eram în oraș când au mers două ambulanţe și poliția.. Dumnezeu să-i odihnească.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'zeu sa-i odihneasca pe amandoi.... :rose: :rose:


apoi dupa ce a murit si driverul, tot sa-i faca dosar penal.... ce dracu mai conteaza...



Ziel: apoi las-o mai moale cu stirile astea, prea multe de astea ne-ai servit in trecutul asta foarte apropiat!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf.

pacat.

 

 

presa loveste din nou. "s-au răsturnat cu motocicleta"...

si iarasi "infracțiunii de ucidere din culpă, pentru care va fi propusă soluţie legală" ... e mort, ce solutie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presa loveste din nou. "s-au răsturnat cu motocicleta"...

daca nu mai era pe roti, se accepta.

si iarasi "infracțiunii de ucidere din culpă, pentru care va fi propusă soluţie legală" ... e mort, ce solutie?

poate a stricat drumul, poata a lovit ceva, poate cere asigurarii ceva daune pt. reparatia a nu stiu ce. Asta fiind procedura, de cercetare nu ai ce sa faci. Daca a fost sicanat, daca X sau Y situatie, nu e normal sa faca cercetari? Unde sunt situatiile evidente, unde accidentatul recunoaste situatia, deabia atunci e penibila treaba. In articol chiar nu s-a sarit calul, degeaba cauti galceava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziel: apoi las-o mai moale cu stirile astea, prea multe de astea ne-ai servit in trecutul asta foarte apropiat!

aş venii şi cu o ştire gen: 'salarul se măreşte..' da de unde.. nu avem parte numa de aşa ceva..

 

In ultima vreme ziua si mortul sau mortii, pff...

cam aşa ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Cine stie ce s-a intamplat acolo, ce le-a taiat calea de au ajuns in decor pentru totdeauna :(

am remarcat pe mai toate topicurile de accidente... tu pur si simplu nu poti concepe ca un motociclist sa faca o greseala neprovocata, nu? chiar eram curios care e primul care vine cu teoria mainii criminale care a impins motociclistul in decor si tu te-ai ridicat la inaltimea asteptarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am remarcat pe mai toate topicurile de accidente... tu pur si simplu nu poti concepe ca un motociclist sa faca o greseala neprovocata, nu? chiar eram curios care e primul care vine cu teoria mainii criminale care a impins motociclistul in decor si tu te-ai ridicat la inaltimea asteptarilor.

 

Trebuie sa te obisnuiesti cu asta... mereu sunt de vina altii...

 

Asta este mesajul suprem pe motociclim.ro ... (ar putea sa il puna motto in banner).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Cine stie ce s-a intamplat acolo, ce le-a taiat calea de au ajuns in decor pentru totdeauna :(

din pacate ar trebui sa punem toti camere pe masini / motoare...

asta este pretul "libertatii" actuale pe sosele. ne ferim doar de radare. unii am devenit experti.

cand vor fi camere pe toate masinile si motoarele o sa se mearga numai cuminte, ca sa nu ajunga filmarea la police...

deocamdata ne dam cum apucam si ne asumam riscurile de rigoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Cine stie ce s-a intamplat acolo, ce le-a taiat calea de au ajuns in decor pentru totdeauna :(

din câte ştiu a fost liber drumul, a avut doar viteză şi s-a dezechilibrat, atâta tot, nu se spune de vreun accident cu o altă maşină, asta e ce am auzit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e ciudat....,

doara soferul era din zona, ma gandesc ca cunostea drumul

si drumul intre Toplita, Sarmas si Gheorgheni e de nota 10+

 

..amu fapta-i consumata deja, pacat, mare pacat de cele 2 vieti....

chiar nu stie cineva, or fi avut si copii? .....daca au avut 43 respectiv 39 ani......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveau gemeni

oricum e ciudat....,

doara soferul era din zona, ma gandesc ca cunostea drumul

si drumul intre Toplita, Sarmas si Gheorgheni e de nota 10+

 

..amu fapta-i consumata deja, pacat, mare pacat de cele 2 vieti....

chiar nu stie cineva, or fi avut si copii? .....daca au avut 43 respectiv 39 ani......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate ar trebui sa punem toti camere pe masini / motoare...

asta este pretul "libertatii" actuale pe sosele. ne ferim doar de radare. unii am devenit experti.

cand vor fi camere pe toate masinile si motoarele o sa se mearga numai cuminte, ca sa nu ajunga filmarea la police...

deocamdata ne dam cum apucam si ne asumam riscurile de rigoare.

 

Vise...

 

Este obligatoriu sa ai numarul de inmatriculare si "toti" umbla cu el rabatat....

 

La fel, "toti" sunt zmei cand ii ia radarul din fata si nu se vede numarul.... circ maxim pentru contestatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Vise...

 

Este obligatoriu sa ai numarul de inmatriculare si "toti" umbla cu el rabatat....

 

La fel, "toti" sunt zmei cand ii ia radarul din fata si nu se vede numarul.... circ maxim pentru contestatie...

Asa se vede cand mergi doar pe tastatura .

Sambata am facut o incursiune in Bulgaria cu amici mai vechi si duminica la munte cu un grup de tineri pe care i-am cunoscut atunci . Inspe mii de motoare pe toate partile din toate directiile si nici macar unu cu numar ascuns.

Si grupul de tineri carora m-am alaturat au fost geniali si responsabili . Daca as putea sa fiu si eu asa as traii forever.

 

Mai teminati cu predicile si mai scoateti curu la o plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare prea putin probabil ca un biker pe la vreo 40 de ani sa se arunce mortal in decor cu tot cu pasagera, asa... din senin si din greseala neprovocata pe un drum cunoscut lui.

ia de citeste asta:

http://motortest.ro/2016/07/12/cum-era-sa-mi-las-copilul-orfan-si-sotia-vaduva/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce vorbiti voi aici? Stie cineva clar daca accidentul s-a intamplat in linie dreapta?

Pana una alta, drumul Gheorgheni - Toplita este virajat si cu asfalt foarte bun. Cati nu ne-am aflat in situatia sa rulam cu viteza mare in aliniament si sa ne surprinda un viraj?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Despre ce vorbiti voi aici? Stie cineva clar daca accidentul s-a intamplat in linie dreapta?
Pana una alta, drumul Gheorgheni - Toplita este virajat si cu asfalt foarte bun. Cati nu ne-am aflat in situatia sa rulam cu viteza mare in aliniament si sa ne surprinda un viraj?

vorbim discutii, ca sa zic asa. discutii intre oameni care nu ar recunoaste ca un motociclist e vinovat decat cu filmare din 3 unghiuri diferite si declaratie scrisa, pe de o parte, si oameni rezonabili, pe de alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare inger a avut, dar si noroc. Norocul a fost , daca pot spune asa, ca a adormit. Corpul este maleabil. Nu ai musculatura incordata care se pregateste de impact. Au fost studii si s-a observat ca majoritatea persoanelor care dormeau cand s-a produs un accident de circulatie au scapat mai ieftin.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...