Sari la conținut

B 44 KAJ


RaYnU
 Share

Postări Recomandate

Sa nu exageram. Criminalistii au venit si la bmw-ul postat de mine sapt trecuta. Si s-a scris pe forum ca omul e ok.

Am o impresie ca aia se ocupa in principal cu expertize in orice fel de vatamari grave, nu doar crime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre vecinul meu cu care am crescut. Nu stiu ce s-a intamplat, doar ca a ajuns la urgenta.

As dori sa fac cumva sa ridic motocicleta de acolo, anuntati-ma daca ma poate cineva ajuta in aceasta privinta.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criminalistica este ştiinţa care elaborează mijloace şi metode tehnico-ştiinţifice, precum şi procedee tactice destinate descoperirii, fixării, ridicării, examinării şi interpretării probelor judiciare, efectuării expertizelor şi constatărilor tehnico-ştiinţifice, în scopul prevenirii şi descoperirii infracţiunilor, identificării făptuitorilor şi administrării probelor necesare aflării adevărului în procesul judiciar.”

De pe site-ul institutului national de criminalistica

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In haosul asta, cateodata motoretismul are partile lui urate. In blugi si bluzon, cred ca saracul om si-ar fi dorit acum mai degraba sa fi stat la racoare intr-o troaca cu 4 roti, nitel nervos si poate scapat doar cu troaca indoita, aviz alora care il blamati pe eek! ca isi vindea motocicleta de plictiseala. Oricum, nasol moment pt. tipul asta, ii doresc numai de bine, sper sa nu fie pe atat de grav cum se zice. Viteza nu pare f mare, mobra relativ intreaga, probabil nici nu s-a atins de cine stie ce, insa dinamica accidentului imi e cam neclara (pozitia cielo-ului in principal ma nedumereste si distanta dintre mobra si pilot, cam mare).

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre vecinul meu cu care am crescut. Nu stiu ce s-a intamplat, doar ca a ajuns la urgenta.

As dori sa fac cumva sa ridic motocicleta de acolo, anuntati-ma daca ma poate cineva ajuta in aceasta privinta.

 

Multumesc

Pot sa vin pana acolo cu mobra mea. Dar daca e sa o impingem pana la mine pe mosilor, e ceva drum. Nu ma opun ideii, doar sa imi zici daca nu gasesti o soluție mai buna
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In haosul asta, cateodata motoretismul are partile lui urate. In blugi si bluzon, cred ca saracul om si-ar fi dorit acum mai degraba sa fi stat la racoare intr-o troaca cu 4 roti, nitel nervos si poate scapat doar cu troaca indoita, aviz alora care il blamati pe eek! ca isi vindea motocicleta de plictiseala. Oricum, nasol moment pt. tipul asta, ii doresc numai de bine, sper sa nu fie pe atat de grav cum se zice. Viteza nu pare f mare, mobra relativ intreaga, probabil nici nu s-a atins de cine stie ce, insa dinamica accidentului imi e cam neclara (pozitia cielo-ului in principal ma nedumereste si distanta dintre mobra si pilot, cam mare).

Vezi si partea buna. Stau altii la racoare si fac speculatii online.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe baiatu' nostru il incalzeste chestia asta pentru ca... ? :) Pentru mine e o statistica saracul om, un pixel, nu il cunosc, vad pe internet, imi pare rau, insa maine am uitat deja de el. La fel face si soferul care l-a accidentat. Ii pare rau de el o zi, doua, noua. Mai departe... incepe si isi vede de ale lui. Dar baiatul va ramane mai mult de 2-3 zile cu mana in ghips, recupereri, chestii. Deci... nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec zilnic prin intersectia aia si nu inteleg cum a ajuns Cielo in pozitia aia, venea riderul dinspre Dorobanti si Cielo a facut stanga venind din pasaj sau cum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A povestit o tipa care a vazut toata faza. Moto venea dinspre obor, cielo perpendicular, probabil facea stanga de pe sensul opus sa intre pe Roma.

Motociclistul l-a văzut, a franat cat a putut si a dat drumul la moto, pentru ca cielo a ramas ca boul pe mijloc.riderul s-a oprit sub cielo, moto mai incolo 20-30 metri.

La cum arata cielo, e posibil sa il fi lovit moto in fund si sa il fi invartit pe loc. Altfel nu imi explic cum a ajuns perpendicular pe Roma. E lovit in portiera dreapta fata si sub aripa dreapta spate.

P.s. mosul de la volan se pare ca avea alcolemie. 0.18 aau ceva, dar nu zero oricum

» Post actualizat in 25 Aug 2016 18:45

Chiar... daca e nevoie de martori. Era tipa blonda de la ceva salon de machiaj de pe colt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.s. mosul de la volan se pare ca avea alcolemie. 0.18 aau ceva, dar nu zero oricum

 

Doar stim ca traficul e o jungla, a tras una mica, sa isi faca curaj!

 

Motociclistul e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...