Jump to content

Photo

Cumpar Honda CB500

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#21 Lucian_M

Lucian_M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 860 posts
  • Moto: Suzuki DL650 V-strom
  • Numar: gaurit
  • Club: -

Posted 21 April 2017 - 06:11 PM

Fara a-i face omului anti-reclama, sunt de acord cu tine. Vrei sa iei fierul functional, nu sa-l tii pe dreapta si sa tot toci banii pe reparatii, in loc sa te bucuri de el. Mai cauta, poate-poate apare ceva decent la orizont.

Ca idee:

https://www.olx.ro/o...html#049324d255 (desi bordul e chinezesc)

https://www.olx.ro/o...html#049324d255

https://www.olx.ro/o...html#049324d255

sau alege tu https://www.olx.ro/a...-kawasaki-er-5/

Preturile au sarit in aer, anul trecut in septembrie l-am dat cu 1100 euro (desi mai puteam stoarce ceva, insa nu mi s-a parut corect), acum vad ca jucarii in starea alei mele sar de 1300-1400 euro.

Edited by Lucian_M, 21 April 2017 - 06:14 PM.

Detest citatele și pe cei rămași în pană de idei.

#22 Fanel27

Fanel27

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 48 posts
  • Moto: Inca nu

Posted 21 April 2017 - 06:23 PM

Nu stiu ce sa zic, sunt limitate pentru A2, parca dupa un an nu as vrea sa umblu sa le scot limitarea (nici nu stiu cine face asa ceva, sau care-i procedura), plus ca sunt cam departe de mine. In schimb am gasit asta:

https://lajumate.ro/...-5-4561636.html

ce zici?

#23 Lucian_M

Lucian_M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 860 posts

Posted 21 April 2017 - 06:28 PM

Si simti tu asa de rau aia 3 cai in minus?! Mai repede si mai usor se vinde moto limitata decat una "necastrata". Ti-o zic din experienta. Daca a mea era limitata la 35 kw, o dadeam aproape imediat. Asa, am asteptat vreo doua saptamani, fara sa fac vreun efort de promovare/publicitate. Asa s-a nimerit. Dar cu 35 kw nu mai asteptam. Ia-o limitata, o poti delimita usor, sa ramana doar in acte acei kw.

» Post actualizat in 21 Apr 2017 16:30

Pregateste bani pentru schimbarea oglinzilor si a semnalizarilor fata, ca alea nu-s originale si arata ca naiba. In rest, pare ok, din poze. Sari pe ea!

Edited by Lucian_M, 21 April 2017 - 06:31 PM.

#24 fratzyk

fratzyk

Captain Slow

• Membru
  • Pip
  • 423 posts
  • Moto: Honda Hornet
  • Club: Prefer crasmele

Posted 21 April 2017 - 06:42 PM

» Post actualizat in 21 Apr 2017 16:30

Pregateste bani pentru schimbarea oglinzilor si a semnalizarilor fata, ca alea nu-s originale si arata ca naiba. In rest, pare ok, din poze. Sari pe ea!

Plus cauciucuri, ca ala de pe fata din ce se vede e ros bine.

Toti iti vor binele.

Nu-i lasa sa ti-l ia...

#25 Lucian_M

Lucian_M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 860 posts

Posted 21 April 2017 - 06:42 PM

Haidi, bre, vezi mai bine decat mine, cu ochelari? :D

Ii 300 lei guma fata, Michelin Pilot Street Radial. Cam 650-700 lei setul complet, transport inclus.

Edited by Lucian_M, 21 April 2017 - 06:44 PM.

#26 fratzyk

fratzyk

Captain Slow

• Membru
  • Pip
  • 423 posts

Posted 21 April 2017 - 06:46 PM

Haidi, bre, vezi mai bine decat mine, cu ochelari? :D

Ii 300 lei guma fata, Michelin Pilot Street Radial. Cam 650-700 lei setul complet, transport inclus.

Tocmai de asta ziceam Lucian, ca nu costa o avere si incepator fiind e bine sa aiba niste opinici de calitate.

@Initiator,cu echipamentul cum stai ?

Toti iti vor binele.

Nu-i lasa sa ti-l ia...

#27 Lucian_M

Lucian_M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 860 posts

Posted 21 April 2017 - 06:54 PM

Si eu am pus pe fata la ER5 perechea lui ala de pe spate (care era bun-bun), m-a costat 300 lei, dar nu regret deloc investitia. La V-strom am dat 900 pe gume (tot noi, fireste), nu as face prostia sa merg cu opinci sau expirate.

Echipamentul nu trebuie nici el neglijat, ceva cat de cat o sa ii haleasca vreo 500 euro.

La motor o sa-l mai coste asa: servisare furca (3-400 lei), toate fluidele si consumabilele (ulei, antigel, lichid frana, filtre, bujii)- vreo 300 lei, o sincronizare de carburatoare (200-250 lei), placute frana fata (100-130 lei)- presupanand ca pe spate sunt ok ferodourile. Si mai sunt, dar ne oprim aici. Vad ca are amortizoarele spate schimbate, ceea ce e un plus. Dar sa se vada el cu mobra functionala in ograda, ca dupa aia isi da singur seama ce investitii mai are de facut. Puii mei, daca aveam 8000 euro in buzunar, jur ca imi luam motor nou, dar m-au despartit doar 5000 euro de acest impuls :D.

#28 Fanel27

Fanel27

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 48 posts

Posted 21 April 2017 - 07:36 PM

sunt constient in ce ma bag, piesele as putea sa le iau oarecum mai ieftin, lucrez in domeniul pieselor de schimb, insa schimburile acestea daca sunt necesare o sa le fac, clar,  cauciucul acela de fata e clar ca trebuie schimbat, nu stiu cum arata cel din spate. Poti sa-mi zici ce dimensiune este pe fata, sa ma uit la servici orientativ?

@fratzyk deocamdata am casca, urmeaza manusile, am gasit niste alpinestars la vreo 250 insa erau pana la incheieturi, as vrea parca sa imi iau ceva sa imi acopere si incheieturile, parca imi ofera mai multa incredere, plus ca as vrea sa imi iau si o geaca, asta o sa vad ce gasesc saptamana asta. Bineinteles ca banii pentru echipament sunt separati. 

Si la echipament daca aveti ceva ponturi pentru mine, sunt deschis :D

#29 fratzyk

fratzyk

Captain Slow

• Membru
  • Pip
  • 423 posts

Posted 21 April 2017 - 07:46 PM

Ti-as recomanda ceva textil, mai bine ventilate echipamentele textile si mai comode la drum lung.

Poate sunt eu subiectiv, dar am ambele variante si piele si textil si ma bate gandul sa il vand pe cel de piele.

Toti iti vor binele.

Nu-i lasa sa ti-l ia...

#30 Fanel27

Fanel27

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 48 posts

Posted 21 April 2017 - 07:54 PM

Eu ma gandeam la piele ca am inteles ca la un contact cu solul rezista mai bine, insa piele momentan daca iau second, nu as vrea sa bag o caruta de bani intr-o geaca de piele noua si sa nu o folosesc, sa nu-mi placa senzatia cand o port sau pur si simplu sa dau o caruta de bani, fiind la inceput o sa am destule cheltuieli. Colac peste pupaza ma mai si insor in august =)))

#31 Lucian_M

Lucian_M

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 860 posts

Posted 21 April 2017 - 09:00 PM

Am si eu pantaloni de piele (stie Fratzik de la cine :D ), am mai multa incredere in ei decat in cei textili, dar vara e... cald, ca sa nu zic mai mult :D.

Dimensiunile gumelor le gasesti pe net, dar din ce retin eu erau: 110/70 R17 si 130/70 R17. Radial, bineinteles.

#32 Fanel27

Fanel27

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 48 posts

Posted 21 April 2017 - 10:55 PM

de acest anunt ce ziceti, cum vi se pare? 

https://www.olx.ro/o...00-ID8hhX9.html

#33 V.Marius

V.Marius

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 3 posts
  • Moto: Honda Hornet600

Posted 26 April 2017 - 09:18 PM

Eventual un Hornet te intereseaza?pretul e negociabil   :) chiar cu 1500 nu pot sa-l dau,dar poate mai pui si tu putin

https://www.olx.ro/o...html#efb55df5e4

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status