Sari la conținut

Recomandare vopsitorie din iasi


r00lex
 Share

Postări Recomandate

Salutare,vreau sa vopsesc si eu Mobra mea(nu ca ar necesita neaparat dar vreau sa-i schimb culoarea) si vroiam sa știu daca si-a mai vopsit-o cineva prin Iași si a iesit ca la carte(nu sa iasă ca o coaja de portocala si cu praf) si sa fie prețurile accesibile..am mai "gugalit" putin si văzusem niște scoruri de 500 RON/element(acuma nu știu daca fiecare bucățică se considera element ca daca mi-ar lua asa ar depăși prețul setului de carene originale)...as fi dispus pana in 1000 lei sa dau.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Vrei neaparat la vopsitorie sau merge si la cineva care se ocupa in particular ?

Daca iti convine a 2-a varianta, este un baiat in Iasi, Laur il cheama, care este laudat de mai toata lumea.

Personal nu iti pot spune o parere pentru ca nu am apelat inca la el, dar am de gand mai spre toamna-iarna.

Iti pot lasa nr. lui daca doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la Madras, intrebi de Catalin Neagu si iti spune el unde isi face.

 

Catalin isi face la baiatul de care pomeneam mai sus. De Catalin am fost indrumat sa merg la Laur. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de acelasi Laur, fan Yamaha, posesor de R1(cel putin ultima oara asta avea) ultima oara cand auzeam de el numa nu il "lauda" toata lumea. Il cunosc si ma cunoaste, nu am nimic personal cu omul dar treaba nu e facuta mereu bine, si aici nu ma refer doar la vopsitorie ci si la eventuale crapaturi care reapar dupa 1-2 luni de la vopsire, elemente care nu vin 100% la loc dupa lipire, daca apar probleme ulterior se gasesc mereu scuze si asa mai departe ... Spre exemplu unui tip i s-a umflat vopseaua pe carene in zona radiatorului, clar de la caldura, explicatia lui a fost "nu e radiatorul original, e subdimensionat si din cauza asta caldura degajata a afectat vopseaua deci nu am ce garantie sa iti ofer, nu e vina mea". Eu as evita, mergi la un intermediar cand intradevar serviciile lui sunt imecabile si se merita, in cazul meu ... nu prea.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenele sunt ok,nu e crăpat sau spart nimic cu excepția unei mici crăpături la aripa fata in zona in care vin prinse furtunasele de la frana..are nr băiatului acela cineva?a mai vopsit cineva la el?niste poze daca ati avea cu vreo manopera care ii aparține ar fi foarte bine venite(am mai încercat sa o vopsesc tot asa la cineva care vopsea "bine" si lui ii place cum a iesit,mie deloc..si nu vreau sa mai cheltui aiurea plus ca pentru revopsire trebuie așteptat vreo 2 saptamâni sa se usuce bine actuala vopsea.si trece si sezon si tot,ma trag cu ea pe zăpada acuși..) multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de laur care sta in nicolina sa stii ca el nu vopseste doar te mangleste

el le duce la un vopsitor si spune ca le-a vopsit el

am avut un scuter cu care m-am dus la el si imi explica ce tehnica foloseste el, in timp ce imi explica vine un baiat cu un cbr care lucrase laur la el sa-i arate ca dupa ce l-a reparat si vopsit la el a crapat lucrarea

raspunsul lui laur a fost ca nu poate da garantie ca nu stie pe ce drumuri a mers el :))))

cel mai bine te duci la vopsitor direct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu garantia asta...vrei garantie te duci la remesa. Da altul e pretul. Ieftin si bun nu exista. Din cate stiu eu laur le lipeste si pregateste de vopsit. Deci nu chiar doar "mangleste". De vopsit merge la eugen pe toma cozma. Eu am vopsit la el si sunt foarte mulțumit. Am sa-ti las numărul de telefon pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am zis ca as fi dispus sa dau pana in 1000 lei ..nu vad partea ieftină având in vedere ca motocicleta e dezmembrată de mine,fără abțibilduri,nu trebuie chinuita deloc,trebuie doar frecata si vopsita..vopseaua costa maxim 200 lei cu tot cu lac,întăritor etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...