Sari la conținut

Accident grav Brasov - Calea 13 Septembrie


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

Dar cu ce a gresit sica asta de ati sarit pe el? Mai hooo! Destepti va credeti unii bai baiete...

 

Nu am nici o treaba cu el e Brasovean de al meu eu ma refeream la cel cu opritul pe pista pli ca altfel nu am cum sa-i zic. Pace!!! Editat de Dogaru Cristian Doru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ba da' voi nu sunteti normali

 

Omu' chiar era on topic, a oprit si el 2 min acolo la locu' accidentului...... si au sarit lupii moralisti pe el..

 

De ce dracu nu trageti de maneca un ceafa lata cu X5 parcat pe trotuar,sau vreo zdreanta parcata pe trotuar si pe trecere.....faceti pu.la mare aici pe forum, in realitate.....faceti ciocu mic si joc de glezne

 

daca ar sta unu' cu gopro dupa voi,cred ca faceti cel putin o greseala la 2 minute,in trafic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce dracu nu trageti de maneca un ceafa lata cu X5 parcat pe trotuar,sau vreo zdreanta parcata pe trotuar si pe trecere.....faceti pu.la mare aici pe forum, in realitate.....faceti ciocu mic si joc de glezne

Schimbarea incepe cu noi! Black lives matter! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CBR nu contest ca a avut viteza,nu il scuz,doar l-am cunoscut si stiu cate ceva despre el.Cati dintr-e noi am mers mereu perfect legal? Eu unul nu am puterea de a judeca,doar vad trag concluzii si merg mai departe.Nu putem dezbate viata unui om bazate pe o intamplare,ce e drept,care l-a costat viata si care denota ca s-a hazardat si a ignorat orice regula.NImeni nu poate sti cu adevarat ce a fost acolo,insa viteza si extremism cu siguranta au fost.Eu nu il judec,sa il judece rudele si Dumnezeu.Pacat ca a mai luat cu el o viata,pacat ca au plecat atat de tineri.Cu stima

Salut Tavi,

Scopul meu nu a fost sa judec prin ceea ce am afirmat. Accidentul e clasic, urmarile sunt aceleasi, asta e problema! Viteza in oras, pasager fara casca, RIP-uri... aceleasi afirmatii: "omu' mergea tare dar bine", care nu mai ajuta la nimic.

Ideea e sa invete fiecare din experientele altora. Iar concluzia mea era ca un fel de strigat catre cei ce nu inteleg ca soseaua (cel putin la noi in Romania) nu e un loc de joaca. "Salvati-va vietile", ziceam. Asta e tot.

Stima si tie si tuturor celor care impartasim pasiunea pentru motoare. Si ma ales, ride safe !!

» Post actualizat in 22 Jul 2016 21:29

spiritul forumului din ziua de azi reflecta perfect situatia din viata reala din ziua de azi. frustrari, prietenii virtuale pe feisbuc, informatii neverificate, lipsa de 7 ani de acasa, citit articole online si declarat cunoscator pe sosea, construirea de personalitati musculoase si dăștepte din spatele tastaturii, prea putin sex, prea mult junk food. la toate astea se adauga spiritul balcanic mostenit genetic. forumul asta arata cu totul altfel pana prin 2004. 95% din pokemonii care populeaza astazi acest forum ar fi fost banati din prima zi. dar nu mai putem intoarce timpul inapoi, asa ca mergem inainte, ca inainte era mai bine.

!! pentru cunoscatori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza in oras... indiferent de experienta pe care o ai, se numeste selectie naturala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe 13 Decembrie astazi si m-am intrebat care era zona cu pricina (eu ma uitam in alta zona). Pana la urma de unde venea motocicleta? Imi este clar ca s-a intamplat dar nu stiu

Tu ori esti nauc, ori esti ... gramada! Strada e 13 Septembrie. Esti sigur ca ai fost si in localitatea care trebuie?

 

Din intelepciunea mobristilor de pe forum:

'2 minute' pe pista de biciclete...', 'e normal sa mergi cu 100 in localitate', 'conservarii trebuie sa te vada cand faci 8-uri printre masini', 'nu conteaza viteza mobrei daca esti pe drum cu prioritate'

 

Cand veti merge cu 50 Km/h in oras, atunci sa cereti respect.

Pana atunci sunteti donatori de organe.

 

13726601_1805932192970203_90965050213721

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand veti merge cu 50 Km/h in oras, atunci sa cereti respect.

Pana atunci sunteti donatori de organe.

hmmm, imi donez organul oricui se simte deranjat de prezenta mea in trafic.

nu sunt donator de organe, nici nu o sa fiu.

extrem de curand o sa se faca si tatuajele cu NU donez nimic, NU resurscita!

 

interesanta chestia asta cu respectul.

primesti respect doar daca... / generalizare pe o intreaga categorie, cea a motociclistilor... din partea soferilor. bun, bun, bun... DE CE atunci nu se aplica si invers?

cand vor merge carutele cu 50 in oras atunci sa ceara respect! cand se vor asigura la schimbarea directie de mers la fel, atunci sa ceara respect! cand nu vor mai intoarce unde-i apunca... la fel, atunci sa ceara respect! pana atunci sunt donatori de organe. si chiar sunt si sunt marea majoritate a donatorilor de organe!

 

*pentru carcotasi nota explicativa la adresa paragrafului de mai sus:

NU toti motociclistii merg cu 150+ in oras dar in acceptiunea unora TOTI motociclistii sunt donatori de organe.

asa ca

desi nu toti soferii sunt ca cei descrisi in paragraful de mai sus imi rezerv dreptul de a mi se permite a gandi exact ca ei si a spune ca toti soferii de caruta sunt donatori de organe.

 

e bun?

sau unii sunt mai egali ca altii si au drepturi in plus?

cu cat ai mai multe roti cu atata ai mai multe drepturi?

 

sabloanele astea aparute din incultura / gelozie / neputinta cu donatul de organe cu satanismul cu roacherii ... etc ma scarbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ori esti nauc, ori esti ... gramada! Strada e 13 Septembrie. Esti sigur ca ai fost si in localitatea care trebuie?

 

Tu esti prost ... informat !!! Strada se numeste 13 Decembrie si e cea mai lunga strada din Brasov chiar mai lunga decat Strada Lunga !!!

 

https://www.google.de/maps/place/13+Decembrie,+Bra%C8%99ov,+Rum%C3%A4nien/@45.6699451,25.6141788,14.25z/data=!4m5!3m4!1s0x40b35bfa8645001d:0x35b7a89a77cdf86e!8m2!3d45.6751898!4d25.613063

Editat de Dogaru Cristian Doru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Acum 2 zile am intrat in Brașov prin acea zona. Liber, nicio masina in spate/fata. Aveam vreo 70 km/h și am trecut pe langa locul accidentului. Instant am lasat accelerație și am coborat la viteza legala. Era o candela aprinsa pe marginea drumului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Stiam de accident, insa niciodata nu am comentat din cauza razboiului de aici. Insa aseara am aflat ca eu il cunoscusem pe tip cu cateva zile inainte. Se oferise(cel cu maiou alb) impreuna cu un alt prieten sa-si mute motocicletele ca sa plece tipul cu cbr-ul din prim plan. Pareau baieti de treaba. Nu stiu cum nu mi-a trecut prin cap ca el putea fi cel implicat in accident, desi toata faza a fost pe 12 iulie, iar accidentul dupa exact o saptamana. RIP lui si pasagerului care era cu el in aceea zi tragica

16117349_391934901160942_824288011_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Acum 2 zile am intrat in Brașov prin acea zona. Liber, nicio masina in spate/fata. Aveam vreo 70 km/h și am trecut pe langa locul accidentului. Instant am lasat accelerație și am coborat la viteza legala. Era o candela aprinsa pe marginea drumului...

O bună concluzie a topicului și mai ales super corectă atitudinea! Strada aia e luungă, se poate accelera cît duce motorul. Nu uitați, carnetul de conservar se ia la 5o la oră! Ce merge mai mult de atît e pentru mulți OZN, nu bunăvoința de a se asigura le lipsește ci putința. Un motociclist „calificat! se descurcă să rămînă în viață la max.70 și nici așa nu-i iese întotdeuna. RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...