Sari la conținut

Accident grav Brasov - Calea 13 Septembrie


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pare frontal...

 

am impresia ca motoru a lovit in stanga fata la SUV ul Toyota.....

 

sper sa nu ne acuze cineva ca ne dam cu parerea ,ca expertii, dar ceva-mi spune ca mobra a avut ceva viteza....

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 pers pe moto, ambele ranite, intre care una in stop cardio-respirator. Va tin la curent.

ai ai vai vai cum arata.......

 

 

 

Din nefericire, ambele victime sunt acoperite cu folie....

????

iarasi se da cu RIP? fwutui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezastru ce este acolo!

Ma gandesc cu groaza prin ce momente trec parintii, fratii, prietenii nefericitilor motociclist si pasager. Sa se tina tare!

Vazand airbag-ul cortina iesit este foarte posibil sa fie cum a spus si @megamotoreta: o intoarcere fara asigurare, sau a traversat drumul fara o asigurare temeinica. Si viteza motorului pare sa fi avut rolul ei in urmari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit ca pasagerul nu avea casca...

Unde ai citit?

 

Deci e clar ca viteza a fost foarte mare la momentul impactului la cum arata motocicleta aia...dezintegrata, pur si simplu.

Daca pasagerul n-a avut nici casca iar pilotul circula cu viteza asa mare nu pot decat sa zic ca erau amandoi inconstienti (inainte de impact, evident).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii am facut tampenii, dar pe mine ma bate grav asta cu urcatul pe mobra fara casca (nu ca ar fi facut o diferenta casca in exemplul de fata)

 

Cred ca omuletul cu Toyota iesea de pe dreapta drumului (se vede calea de acces / drum secundar in spatele toyotei), iar astia i-au venit din stanga, a scos botul si poc....

 

Sunt curios ce spun de viteza autoritatile de la fata locului (nu doar cele de pe forum ..)

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la accidentul meu din 2014 am intrat fix in acelasi punct unde au lovit si nefericitii astia (in zona rotii fata stanga), bine la 50-60 la ora cu indulgenta...si mobra s-a sifonat destul de tare, spre surprinderea mea (adica furca putin indoita, si janta crapata)


Dar judecat dupa cum arata asta din poze, am retineri in a-mi da cu parerea cu privire la ce viteza au avut.....

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...