Sari la conținut

Maroc 2016 2Wheels exclusive


Postări Recomandate

Frumos... si nici muzica nu e rea :D

In nisip te-ai bagat de proba sau ai vrut sa scurtezi drumul?

Nu stiu daca asa e filmarea sau e de la youtube, dar uneori sacadeaza filmarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ruta a fost asfalt 90% din motive diverse , dar a fost misto ... in nisip am vrut sa duc motoru pe malu atlanticului sa mananc o omleta la primus . Timpul a fost destul de limitat , adica in Maroc am stat doar 15 zile , restul am facut pe drum si am avut probleme cu releul central mai exact s-a impuscat cablul de plus care intra in C.D.U. si am fost fortat sa stau 2 zile pe loc , 1 zi in Rabbat si una in Casablanca . Iar la Foum Zguid m-a lasat cilindrul receptor de la ambreiaj si iar a fost PANICA asa ca am scurtat excursia ca initial aveam 20 zile de maroc si 14 de intoarcere dar fiind prima mea motocicleta ADV si prima iesire pe motocicleta ADV la drum lung ... am zis sa nu imi fortez norocul .

Editat de The Witcher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

per total 3800 E dar daca pleci pregatit, singur si respecti un plan stabilit poti scoate tura la un 2500 - maxim 3000 E . Mie m-i s-a ars camera HD in Serbia si a trebuit sa iau alta din Gibraltar 180 E, am folosit autostrazile din lipsa de timp si am platit 130 E Dus numai pe autostrazi, problemele tehnice la moto m-au costat 400 E, am cam dormit si pe la hoteluri desi am carat cortul cu mine iar a fost 300 E. Si am fost 2 persoane deci 3800 E - 1000 E (probleme tehnice si hoteluri) = 2800 E si am fost 2 persoane deci eu zic ca 2000 E e ok daca te cazezi la cort si esti o persoana calculata .


» Post actualizat in 18 Jul 2016 20:33

La excursiile astea TIME IS MONEY dar in sensul ca daca ai timp scutesti bani, daca te grabesti te costa .


» Post actualizat in 18 Jul 2016 20:43

Frumos... si nici muzica nu e rea :D

In nisip te-ai bagat de proba sau ai vrut sa scurtezi drumul?

Nu stiu daca asa e filmarea sau e de la youtube, dar uneori sacadeaza filmarea.

Filmarea e procesata la 60 FPS filmarea si prelucrata cu Adobe Pro cred ca e de la youtube ... desi mie pe youtube nu imi sacadeaza . Se poate sa fie din cauza ca am editat si pe youtube putin luminozitatea si este in stadiul "Still Processing" ...

In nisip am zis mai sus ca vroiam sa luam pranzul pe malul Atlanticului.

Muzica am zis sa pun ceva rock mai soft sa se incadreze cu peisajul si sa fie usor digerabila ca in MP3 coloana sonora care m-a insotit a fost : Five Finger Death Punch , IRON MAIDEN, METALLICA, DIO, MANOWAR, TARJA TURUNNEN, WITHIN TEMPTATION si alte metale grele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 18 Jul 2016 20:33

 

La excursiile astea TIME IS MONEY dar in sensul ca daca ai timp scutesti bani, daca te grabesti te costa .

La fel gandesc si eu. Ai bani - n-ai timp, ai timp - lipsesc banii. Greu de gasit balanta potrivita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...