Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Ajutor cu evaluarea unui motor in Oradea?

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 RaduAndrei

RaduAndrei

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 16 posts
  • Moto: Honda VT600 Shadow
  • Club: -

Posted 14 July 2016 - 03:23 PM

Salut! De maine seara pana pe luni-marti voi fi la Oradea si voi profita de ocazie pentru a vedea si o motocicleta de vanzare. Problema mea e ca nu am motor, n-am avut niciodata - scuter nu se pune  :P - si pe deasupra nici n-am carnetul A inca, sunt pe ultimele sedinte la scoala. 

E cineva din Oradea si care ar fi dispus sa ma ajute sa evaluez motorul? Ar fi vorba de aprox o ora, poate nici atat daca e varza, sambata sau duminica, recompensez cu bere si recunostinta  :) Dat un ochi, dat o tura, identificat eventuale probleme mai mult sau mai putin evidente etc. Daca pare ok, poate imi dati si o sugestie de atelier/service de incredere in oras, ca sa ii fac si acolo o verificare.

So? Ajutati un viitor frate?  :)

#2 frigider

frigider

pseudo-motociclist

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,328 posts
  • Club: 0 = infinit

Posted 14 July 2016 - 04:13 PM

e putin complicat cu tura de proba. de obicei asta se face cu banii in mana. daca probatorul o pune jos, ramane cu moto si propr ramane cu banii. nu mi-ar conveni sa-mi puna un tip necunoscut mobra jos si eu s-o platesc :D zic si eu.. cam ciudata situatia. daca stii sa mergi pe moto poate e de acord sa te lase prin vreo parcare ceva(desi eu nu te-as lasa fara sa vad plasticul cu A :D)
» Post actualizat in 14 Jul 2016 14:13
*succes!

Se vinde KAWASAKI ZX-6R NINJA 2007www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/732409-kawasaki-zx-6r-ninja-2007-bucuresti/#kkhZVs3.jpg?1

castile e pentru oameni urati.

Ghidon --------> Bicicleta

Semighidon --------> Motocicleta :)

NU SUNT ANALFABET, SCRIU DE PE TELEFON.

#3 darco_cbr

darco_cbr

Avansat

• Banned
  • PipPip
  • 652 posts
  • Moto: 929

Posted 14 July 2016 - 04:32 PM

Nu m a intrebat nimeni pana acum daca am permis cand am cumparat o motoreta. Si au fost si unele cu valoare...la randul meu la fel,cand le am vandut nu m a interesat daca are au ba. Banii in mana si aia a fost..

#4 frigider

frigider

pseudo-motociclist

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,328 posts
  • Club: 0 = infinit

Posted 14 July 2016 - 04:48 PM

GG

Se vinde KAWASAKI ZX-6R NINJA 2007www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/732409-kawasaki-zx-6r-ninja-2007-bucuresti/#kkhZVs3.jpg?1

castile e pentru oameni urati.

Ghidon --------> Bicicleta

Semighidon --------> Motocicleta :)

NU SUNT ANALFABET, SCRIU DE PE TELEFON.

#5 RaduAndrei

RaduAndrei

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 16 posts

Posted 14 July 2016 - 05:21 PM

Da, ma rog, eu ma duc cu masina, parchez masina la locul intalnirii, iar motorul pe care vreau sa-l vad nu-i mai scump ca o skoda fabia :D

» Post actualizat in 14 Jul 2016 15:22

Respectiv cu permisul - tocmai de aceea ma gandeam ca poate pot apela la ajutorul cuiva :) Eu nu dau prea des prin Oradea, ca altfel veneam peste o luna cand aveam si plasticul si gata.

#6 yoyo_man

yoyo_man

LUV2XLR8

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,175 posts
  • Moto: Hornet 900
  • Club: W.A.T.B.A.F.T.R.

Posted 14 July 2016 - 09:45 PM

Despre ce motor e vorba? Eu pot sa îți dau un număr de telefon al unui mecanic moto poate vine el cu tine.

Vand Rucsac Moto Held http://www.motocicli...csac-moto-held/

#7 banat rider

banat rider

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 809 posts
  • Interests:nu,ms..
  • Moto: cicleta
  • Numar: preferential
  • Club: doar ziua

Posted 15 July 2016 - 07:53 AM

Da, ma rog, eu ma duc cu masina, parchez masina la locul intalnirii, iar motorul pe care vreau sa-l vad nu-i mai scump ca o skoda fabia :D

» Post actualizat in 14 Jul 2016 15:22

Respectiv cu permisul - tocmai de aceea ma gandeam ca poate pot apela la ajutorul cuiva :) Eu nu dau prea des prin Oradea, ca altfel veneam peste o luna cand aveam si plasticul si gata.

doar prostii dau mobra in proba fara banii jos !!

#8 yoyo_man

yoyo_man

LUV2XLR8

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,175 posts

Posted 15 July 2016 - 07:55 AM

Nu va agitați, ma gândesc ca omul are banii de mobra la el, ca doar nu mai vine o data pana la Oradea.

#9 RaduAndrei

RaduAndrei

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 16 posts

Posted 15 July 2016 - 08:03 AM

Nu m-as bloca in detaliul cu proba cu banii jos.

Despre ce motor e vorba? Eu pot sa îți dau un număr de telefon al unui mecanic moto poate vine el cu tine.

Yoyo_man, ar fi foarte de ajutor, de fapt cred ca ar fi cea mai buna optiune. Ce m-ar interesa la motor e sa nu fie probleme majore, gen trebuie schimbat motorul cu totul :D si sa am o idee despre uzura si ce ar fi de schimbat curand - de ex eu nu stiu sa imi dau seama daca o curea/un lant e la finalul vietii, deci genul asta de info.

Edited by RaduAndrei, 15 July 2016 - 08:03 AM.

#10 yoyo_man

yoyo_man

LUV2XLR8

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 4,175 posts

Posted 15 July 2016 - 08:05 AM

0742058207-Fater
Are service destul de central. Sună-l și poate vine cu tine sau duceți motorul la el la atelier pe o inspecție. Dacă îl cumperi poți sa îl lași la el pana găsești transport.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status