Sari la conținut

Beta RR 250


LaurAlex
 Share

Postări Recomandate

Salut. in ultimul timp in Romania am vazut ca din ce in ce mai multi au motoare Beta, iar singurul model de la Beta in 2T pe care l-am vazut la cineva la noi in tara este cel de 300. M-am hotarat sa imi schimb motorul si m-am gandit la un Beta, am cautat prin Italia si am gasit unul de 250 2T 2013 la un super pret. Exista in Romania cineva care detine acest model ? As vrea sa aflu cateva detalii despre acest motor. De ce nu e asa de raspandit ca cel de 300 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te obliga nimeni sa iti iei de la noi. Eu am inceput sa dau comenzile mai mari de 800 Ron in UK iar coletul ajunge 24 ore prin UPS. Dupa ce platesc transportul din UK tot ies mai ieftin. La noi, stai doar dupa fan curier 2 zile chiar daca magazinele se misca repede. Nu cred ca piese reprezinta o problema majora. In cel mai rau caz, daca nu gasesti la dealerul din RO, faci comanda afara.. done and simple.

Editat de nosfyrus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa stai pe banca din cauza pieselor,eu GG si nu am fost nevoit sa renunt nici la o iesire din pricina pieselor. Ce nu e in tara e afara motocrosscenter.com ai de unde alege si vine in 3 zile,preturi meseriase. Am un amic cu TM sa vezi acolo mecanica ce inveti dar per general e fiabila si are al naibii de buna ciclistica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa stai pe banca din cauza pieselor,eu GG si nu am fost nevoit sa renunt nici la o iesire din pricina pieselor. Ce nu e in tara e afara motocrosscenter.com ai de unde alege si vine in 3 zile,preturi meseriase. Am un amic cu TM sa vezi acolo mecanica ce inveti dar per general e fiabila si are al naibii de buna ciclistica.

Eu ma dau cu un TM 250 2009 din iarna si nu am avut nici cea mai mica problema cu el, dar vreau sa il vand sa imi cumpar ceva mai nou.. Nu prea stie lumea de ele.. cand am fost la un magazin sa cumpar cablu de ambreiaj ca l-am rupt, imi zice ca nu au mai auzit de marca asta si 100% e chinezesc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa stiu de ce 250 nu e asa de cautat ca cel de 300. Cum spunea Andrei, are cuplu mai mic la turatii joase fata de 300. Oricum nu e exclus nici modelul de 250, dar am gasit la acelasi pret unul de 300. Si is din acelas oras. Urmeaza sa ma duc sa le probez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...