Sari la conținut

Pareri Custom


xdx53
 Share

Postări Recomandate

Salutare , as dori putin ajutor din partea voastra in legatura cu poza atasata .

In primul rand as avea nevoie de ceva idei . Ce motocicleta sa achizitionez pentru a o putea modifica ca cea din poza ?

Minim de 600 cm as vrea .

In alta ordine imi trebuie ceva ateliere de custom . Website sau numar de telefon .

As prefera pe cineva in domeniu mai serios sa prezinte garantie pt modificare .

Daca stiti ceva baieti seriosi sau ati vazut ceva moto modificate as dori info .

Se poate inmatricula asa ceva la noi ? Dupa modificare ? Sau trebuie inmatriculata inainte de modificari ?

Va multumesc pentru interes , astept idei si sfaturi .

post-19085-0-17138000-1466636254_thumb.jpg

Editat de xdx53
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce spun, spun doar din ce am vazut la tv si putinele info ce le am din ce am cetit fugitiv pe net.

Cred ca ai acolo un HD. cadrul e rigid, sa clasica pe arcuri, rezervor tip lacrima (kinda ), suicide shifter (schimbator la mana), si furca aia e ceva mai deosebit (imi scapa numele)

Japonezele au bascula si amortizare, personal consider mai ok, dar nah e cool cu cadru rigid.

daca vrei musai cadru rigid, cred ca doar HD e optiunea.

dar poti scoate ceva dragut si dintr-o japoneza.

depinde de ce suma vorbesti. ti-o faci tu in casa..ceva mai cheap si inveti pe drum...apelezi la un shop(cum dai de inteles) va trebui sa scoti carnetul de cecuri.

cauta pe site-urile de specialitate de prin Vest ceva, cred ca e cel mai ieftin si okeish

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dude,poți apela la customizerii romani cu încredere,sînt peste tot în țară:Cluj/Brasov/București/Timișoara/Botoșani etc,și fac treabă de nota 10.

răsfoiește paginile aici la secțiunea custom și îi găsești pe majoritatea...apoi,detaliile le stabilești cu ei.

succes.

 

ps: aș mai adauga ca în poză ai un bobber cu motor de sportster( 883ccm),pe cadru cu furcă springer....așa ceva s-a construit in Ro deja și au ieșit chiar faine.

 

vezi mai jos:


» Post actualizat in 23 Jun 2016 04:23


/index.php?/topic/705470-constructori-de-motociclete-cati-sunt-in-romania/


» Post actualizat in 23 Jun 2016 04:24


/index.php?/topic/12857-choppercustomrat-si-bobber-fabricate-in-ro/

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pleca de la orice cruiser, practic. Teoretic, unora nu le plac cele racite pe apa si stramba din nas la ideea unui custom de genul. Cadrul rigid il poti face la orice cruiser eliminand suspensia spate si sudand cadrul (evident nu e atat de simplu pe cat pare). Furca fata e cam scumpa (de fapt orice furca altfel decat stock - girder, springer - este scumpa). Cat despre unde/cum/cine, doar ce a fost Custom Wheels. Poti gasi detalii pe net si nume de shopuri sau oameni care fac treaba asta. Si la fel cum spunea si un coleg mai sus, ia sectiunea custom de pe forum la frunzarit si sigur vei gasi ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce spun, spun doar din ce am vazut la tv si putinele info ce le am din ce am cetit fugitiv pe net.

Cred ca ai acolo un HD. cadrul e rigid, sa clasica pe arcuri, rezervor tip lacrima (kinda ), suicide shifter (schimbator la mana), si furca aia e ceva mai deosebit (imi scapa numele)

Japonezele au bascula si amortizare, personal consider mai ok, dar nah e cool cu cadru rigid.

daca vrei musai cadru rigid, cred ca doar HD e optiunea.

dar poti scoate ceva dragut si dintr-o japoneza.

depinde de ce suma vorbesti. ti-o faci tu in casa..ceva mai cheap si inveti pe drum...apelezi la un shop(cum dai de inteles) va trebui sa scoti carnetul de cecuri.

cauta pe site-urile de specialitate de prin Vest ceva, cred ca e cel mai ieftin si okeish

Nu are legatura cadrul rigid cu HD...cel putin nu in ziua de azi. Cadrul poti sa-l faci ca sa-ti incapa orice bloc motor, de la Evo la mono 125.

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...