Sari la conținut

Cross sau Enduro


Darius Matei
 Share

Postări Recomandate

Salut,nu stiu daca am ales bine aici topicul.
De vreo 1 an si ceva ma tot tenteaza sa imi cumpar un motor.Acum am 14 ani,am vorbit cu parinti si au zis ca vor fii de acord doar daca voi fii foarte responsabil cu aceasta chestie si daca voi purta mereu echipament de protectie.
As vrea sa imi cumpar un motocross , buget pana in 700e
Am 1,73 58 de kg

Daca ma puteti ajuta cu ceva pareri ..Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cross-ul inseamna pista de pamant cu trambuline. Si club. De cross nu te apuci de unul singur. Cluburile de cross sunt la tara, deci exact unde stai tu :) .

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu omule:)) Enduro e padure, adevarat, dar crosul nu are nici o legatura cu asfaltul:))

http://renasterea.ro/ro/wp-content/uploads/pista-motocros.jpg ---> Aici se practica motocrossul.

Daca vrei sa te plimbi prin padure, ia-ti un enduro.. La banii aia nu cred ca o sa gasesti mare lucru, dar ceva an mai vechi cu siguranta o sa gasesti! La cross ,intretinerea e mult mai scumpa , iar tu cu timpul o sa vrei sa faci si ceva enduro adevarat. Crossul o sa te rupa de maini si de toate cele pe traseele de enduro( am avut cross, si am practicat enduro cu el.. nu te sfatuiesc:)) )

Asa ca cel mai recomandat ar fi sa iti gasesti o motoreta de enduro. Nu uita de echipament! :)

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 1 an si ceva ma tot tenteaza sa imi cumpar un motor.Acum am 14 ani,am vorbit cu parinti si au zis ca vor fii de acord doar daca voi fii foarte responsabil cu aceasta chestie si daca voi purta mereu echipament de protectie.

 

Ai 14 ani si de un an te tenteaza sa iti cumperi motocicleta iar ai tai au zis ca e Ok. Esti norocos prietene. Eu am aproape 3 ani de motociclism si mai mult decat dublul varstei tale. Cu toate astea ai mei inca nu s-au impacat cu ideea.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...