Sari la conținut

Accident Bucuresti, zona Berceni


Damsteric
 Share

Postări Recomandate

"Bine ai venit la Bucuresti!"
Sunt nascut si stau in Bucuresti de 28 de ani.
"Pistol cu bile de metal si camera pe casca. La prima intentie tras pe dreapta, pus prietena sa sune la 112, tu rezolvat problema. Prefer sa planga ma-sa si eu sa dau declaratii la politie decat sa ajung tavalit cu motorul asa."
Concluziile si scenariile astea ti le poti face in cap abia dupa ce se termina, in momentele alea nu esti lucid si e cam greu sa iei decizii de genul asta.
"Stiu ca da aiurea sa cedezi, mai ales ca erai cu prietena , si nu sunt de accord cu ce a facut cel cu bmw-ul... dar dupa ce i-ai aratat "semnul obscen" si ai vazut ca mai are si alte intentii, cred ca cea mai buna decizie era sa incetinesti putin, sa-i lasi sa se indeparteze si sa iti vezi de drum.... nu stii niciodata cine e individul sau ce "dotari" are prin masina.Oricum,sper sa-l gasesti si sa iti faci dreptate, dar mai multa intelepciune pe viitor."
Sa cedez in ce ? Am incercat sa incetinesc, oamenii incercau ori sa ma opreasca si sa ma bata ori sa ma dea jos de pe motor, nu exista varianta sa se "indeparteze", eu eram ala care incerca sa se indeparteze. Merci !

» Post actualizat in 21 Jun 2016 19:48

In astfel de cazuri, fuga e cea mai sanatoasa.

 

SI sa iti fie invatare de minte, cand esti cu cineva pe moto, mai ales cu persoana iubita, NU FACI DIN ASTEA.

 

Cretini sunt multi, cocalari, imbecili, nu stii cu ce se dau jos din masina - bate, cutite, ciocane, mai stiu eu ce... Asta e, s-a intamplat, nu ai putut sa-l pacalesti pe ala pe strada, streseaza-l pe calea legala - politie, deschis proces civil pentru vatamare sau ce naiba spete au astia, tot ce se poate pe toate caile. Partea proasta, de care si tu cred ca esti constient ca va veni - amenintarile, tot felul de "golanii" si "bgabonteli". Indiferent ca legal ala poate primi max. o amenda de 3000 de lei si rca-ul lui sa va despagubeasca cu max. 1000 de euro dupa 4 ani de procese, ala (la cum l-a descris tu) va face presiuni asupra ta. Din pacate trebuie sa ai in vedere si asta...

 

O alta chestie naspa - ala daca n-are nici o urma pe masina, e mai complicat pentru tine, accidentul e cu atat mai greu de dovedit. Poate spune ca tu te-ai dezechilibrat si cazut, "prietenul" lui care era cu o masina in spate a vazut toata faza si poate sustine :( E de rahat, dar cam asta e situatia.

 

Evident c-a fost o prostie din partea mea, nu neg asta. Legat de partea legala, nu sunt neaparat de acord cu tine, n-a fost pur si simplu o "neatentie" din trafic, omu a incercat sa dea peste noi. Voi avea si filmari de pe strada unde s-a intamplat. S-a inceput deja dosar penal, nu civil, iar sincer, mi se rupe de presiunile lui. Din nefericire pentru el, in spatele lui erau martorii care au oprit sa-mi dea numarul de telefon si care sunt dispusi sa vina sa dea declaratie impotriva lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atunci e foarte bine ca ai actionat asa... Daca ai si martori si ceva filmari iti va fi mai usor. Daca ai timp si nervi, mergi pana la capat! Nu stiu daca iti pot fi de folos cu ceva, dar da un semn si vedem :) Mai un sfat, mai o vorba buna.. din astea. Cel mai important e avocatul - trebuiesc facute demersurile sa inceapa sa se puna pe roti treaba cat inca e cald incidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu cumva sunt prosti facuti gramada (eventual bauiti sau drogati) eu nu-mi pot da seama pe ce se bazeaza atunci cand fac asemenea lucruri...

 

Poate citeste si @ jerry_mcrie si realizeaza ca sunt bune si la altceva camerele de supraveghere, nu doar la ingradirea pretioasei sale libertati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e foarte bine ca ai actionat asa... Daca ai si martori si ceva filmari iti va fi mai usor. Daca ai timp si nervi, mergi pana la capat! Nu stiu daca iti pot fi de folos cu ceva, dar da un semn si vedem :) Mai un sfat, mai o vorba buna.. din astea. Cel mai important e avocatul - trebuiesc facute demersurile sa inceapa sa se puna pe roti treaba cat inca e cald incidentul.

 

Merci frumos, apreciez :) Si eu tot pe avocat ma bazez

 

Daca nu cumva sunt prosti facuti gramada (eventual bauiti sau drogati) eu nu-mi pot da seama pe ce se bazeaza atunci cand fac asemenea lucruri...

 

Poate citeste si @ jerry_mcrie si realizeaza ca sunt bune si la altceva camerele de supraveghere, nu doar la ingradirea pretioasei sale libertati...

 

Nu exclud faptul ca era baut, altfel ar fi ramas pe loc. Iar de bazat, se bazeaza pe "smecheria" pe care a vazut-o la el in sat unde a crescut si a visat la BMW cand se face mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masina precis nu e pe numele lui, vanduta la a 7-a mana sau numere naspa/clonate, nu e asa de usor de gasit... Probabil pe asta se si bazeaza.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu cumva sunt prosti facuti gramada (eventual bauiti sau drogati) eu nu-mi pot da seama pe ce se bazeaza atunci cand fac asemenea lucruri...

 

Poate citeste si @ jerry_mcrie si realizeaza ca sunt bune si la altceva camerele de supraveghere, nu doar la ingradirea pretioasei sale libertati...

ups... am ajuns unu' din aia mentionati chiar si cand nu am participat la discutie...

ce sa vezi au trecut anii...

 

da, o camera intr-o situatie dinasta poate sa ajute, dar si sa incurce.

baiul cu camerele este ca vor fi folosite de stat ca sa controleze mai bine populatia. deja se 'poarta' in alte tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce nu ai intrat intr-o parcare si ai ales sa continui drumul riscand viata pasagerei si pe a ta.

Imi pare rau de ce ai patit si sper sa iti obtii dreptatea. Tot o data te indrum sa nu iti retragi vre-o plangere sau sa cazi la impacare cu babuinul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ups... am ajuns unu' din aia mentionati chiar si cand nu am participat la discutie...

ce sa vezi au trecut anii...

 

da, o camera intr-o situatie dinasta poate sa ajute, dar si sa incurce.

baiul cu camerele este ca vor fi folosite de stat ca sa controleze mai bine populatia. deja se 'poarta' in alte tari.

Fii serios!... Chiar imi pare rau ca aceste camere nu sunt mai destepte, sa sesizeze contraventia sau infractiunea, sa identifice autovehiculul si sa te trezesti acasa cu amenda si, daca este cazul, perioada pana cand poti depune permisul la cel mai apropiat post de politie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Nu vad ce BMW ar fi putut sa se poata tine dupa un Hornet, in oras.

Toate...asta daca nu cumva Hornetul participa la ceva filmari pentru... noile aventuri ale agentului 007...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damsteric!!!

Lasa mi fb tau te rog!!!!» Post actualizat in 21 Jun 2016 21:35

Damsteric!!! Lasa mi fb tau te rog!!!!

Neaparat! O fi cel cu negru sau argintiu?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neaparat! O fi cel cu negru sau argintiu?

Exact la asta ma gandeam si eu. S-a aflat ca baiatul care a avut nesansa sa fie agresat a postat "undeva" si acu' scursura aia incearca sa afle cine e Damsteric pentru a putea pune presiune pe el/sa ii faca o ofera de nerefuzat etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de asta l-a agresat în trafic, vroia sa se intovaraseasca pe facebook ...am înțeles noi greșit :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri (20.06.2016) in jurul orei 18:30 am avut neplacuta experienta de a fi lovit de catre un autoturism marca BMW seria 5 (cred) argintiu cu numerele DJ-27-FEB.

 

 

Veneam cu prietena pe motocicleta dinspre Comana spre Bucuresti, iar pe Soseaua Giurgiului cu vreo 500-700m inainte de Drumul Bercenarului, un autoturism tot marca BMW, tot seria 5 dar negru, cu numere de DJ a venit in spatele meu pe banda 2, m-am mutat pe prima banda ca sa-i fac loc, deoarece imi dadea flashuri si se comporta ca orice meltean care si-a luat seria 5 din anii 2000. Dupa ce am apucat sa schimb banda, m-a depasit foarte agresiv, in sensul c-a trecut foarte aproape de picioarele mele, claxon incontinuu, probabil era deranjat ca nu am reusit sa ma teleportez instant pe banda din dreapta.

 

In primul rand nu cred ca e vorba de o experienta neplacuta. Eu cred ca e ceva groaznic sa fii trantit de pe motor, mai ales ca prietena ta iti era pasager.

 

In locul tau eu i-as fi lasat prostului banda 2 libera sa ma depaseasca de la primul flash sau claxon. E clar ca era agitat, si cum e posesor de BMW(mai ales astia care au motor diesel) probabil are impresia ca era la volanul vreunui Ferrari.

Daca deja s-ar fi intamplat(cu cei doi care incercau sa te tranteasca), eu as fi schimbat traseul de mers, spre o zona aglomerata, spre un bulevard care are benzile mai late. La ora la care ti s-a intamplat tie toata treaba(18:30) e foarte aglomerat intr-o zi obisnuita din saptamana. Ai fi avut toate sansele sa te strecori printre masini si sa ii lasi mult in spate pe prosti. Dupa care m-as fi oprit pe niste strazi laturalnice sa imi calmez prietena, apoi m-as fi intors acasa linistit.

 

Ai riscat foarte mult, mai ales ca ai facut slalom printre masinile de pe contrasens, fapt care dupa parerea mea i-a facut pe imbecilii aia sa creada ca te-au speriat si ca le e usor sa te prinda si sa iti faca ce vor. Sunt constient insa, ca acum, dupa ce ti s-a intamplat totul, comentariile sunt inutile.

 

Imi pare rau pentru tine, dar sper ca pe viitor, sa fii invatat ceva din patania asta si indiferent de situatie, sa te feresti de prosti.

 

Multa bafta!

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După Facebook pare ceva biker din Craiova

Baiatul care a postat probabil vrea sa-l ajute.

Am postat eu acest topic pe grupul motociclistilor din Craiova , in speranta ca o sa-l identifice cineva.

Imi pare rau pentru cele intamplate, chestii de genul asta se intampla zilnic in trafic prin Craiova din cauza ciorilor :)

» Post actualizat in 22 Jun 2016 06:34

Ti-am lasat pe privat numele posesorului inregistrat la politie pentru aceasta masina.

E destul de in varsta , nu cred ca era el. Masina ori a fost vanduta fara acte, ori furata.

 

Success

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost vanduta fara perfectarea actelor,are taxa recuperata. Cilindreea o dovedeste,asigurarea nu este asa mare la acel motor.

 

Ribo,lasa i baiatului toate datele,nu doar numele. De acolo procedeaza el cum crede de cuviinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prea placut ce s a intamplat, dar ti ai cam cautat o. Nu tre sa spui la inceput de topic ca cei ce vor posta "impotriva ta" nu i vei baga in seama si din astea. Clar te doare adevarul si mai ales stii ce rahat ai facut. Asa se intampla cand unii se cred puternici,dar sunt pe motor. Ce ai crezut? N are ce sa mi fac,dau inferioara si am disparut. Din ce povestesti tu,ori esti incepator,ori stii sa mergi doar drept pe doua roti. A mai spus um coleg,doi..ce masina se poate tine dupa mobra in oras? Raspuns:niciuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost vanduta fara perfectarea actelor,are taxa recuperata. Cilindreea o dovedeste,asigurarea nu este asa mare la acel motor.

 

Ribo,lasa i baiatului toate datele,nu doar numele. De acolo procedeaza el cum crede de cuviinta.

I-am lasat toate datele.

» Post actualizat in 22 Jun 2016 07:09

Nu e prea placut ce s a intamplat, dar ti ai cam cautat o. Nu tre sa spui la inceput de topic ca cei ce vor posta "impotriva ta" nu i vei baga in seama si din astea. Clar te doare adevarul si mai ales stii ce rahat ai facut. Asa se intampla cand unii se cred puternici,dar sunt pe motor. Ce ai crezut? N are ce sa mi fac,dau inferioara si am disparut. Din ce povestesti tu,ori esti incepator,ori stii sa mergi doar drept pe doua roti. A mai spus um coleg,doi..ce masina se poate tine dupa mobra in oras? Raspuns:niciuna!

Eu cred ca tu vrei sa te dai interesant sau foarte interesant .

Omu a reactionat pe moment si s-a enervat lucru care era logic. Tu oricum esti un zeu si faci wheelie printre masini fugind de 7 hoti ai lu sapte cai , dar noi muritorii de rand mai facem si dinastea .

Eu nu stiu daca tu realizezi ce a facut ala , indiferent ca baiatul era pe mobra sau intr-o alta masina . N-ai voie sa fii atat de ghiolban si meltean si sa te crezi in vestul salbatic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...