Sari la conținut

B65SVI


yoyo_man
 Share

Postări Recomandate

"Soferul a lasat masina si a fugit."

"Constient cateva zgarieturi era in pantaloni scurti." - motociclistul

"A avut noroc cu un doctor aflat in timpul liber ce avea un guler in casa si a acordat primul ajutor ... salvarea a ajuns in aproc 10 min"

Editat de LexDee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Mi se pare mie sau impactul a fost atat de puternic incat i-a intrat numarul sub sa?

Daca suportul de numar e rabatabil, nu e nevoie de un impact foarte puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat chiar sub balconul meu, din fericire baiatul este ok in exterior, insa medicii au vazut o fractura la cap - avea doar casca (un shark s700) in rest pantaloni scurti, tricou si adidasi.

Se facuse rosu, un taximetrist a oprit, motocicleta care se afla in spatele acestuia a vrut sa il depaseasca prin dreapta la o viteza de max 20 km/h, moment in care din spatele motocicletei a venit un golf 4 cu viteza (aproximez un 60 km/h) si l-a lovit in roata si in scaritele stanga aruncadu-l pe baiat cu capul pe parbriz si motocicleta in coltul drepta al barii spate a taxiului. Motociclistul a ramas inconstient pe asfalt timp de 10 minute timp in care a venit si ambulanta. Atunci si-a revenit din soc si a inceput sa isi miste membrele. Pustii din golf au fugit de la locul accidentului, taximetristul un tip pe la 60 de ani, tip ok, a colaborat pana la final.

Viteza boului cu golful a fost suficienta ca in vria masinii sa loveasca si gardul de care era legata motocicleta mea (parcata pe trotuar) si sa-i indoaie aripa spate.

Pe la 4 dimineata cand inca erau criminalistii, a aparut si "posesorul" masinii care pretindea ca i-a fost facut o farsa de catre prietenii lui, care i-ar fi luat masina din parcare ca sa il sperie.

Motocicleta (un gsr 600) e relativ ok, cadrul, furca neatinse, rezervorul oglinzi, bascula, scarite, carene...well. Am tinut-o legata pana cand a doua zi au venit rudele baiatului sa o ridice.

 

O sa pun si ceva poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o curiozitate, probabil ca aici pe forum mi-o voi lamuri, din ce cazuri vad la "accidente" in ultimele zile. ce se intampla la accident cu victime daca vinovatul fuge de la locul faptei si proprietarul masinii se da lovit ca nu stie cine era la volan? ia amenda ca nu a divulgat cui i-a incredintat vehiculul, i se face dosar penal si eventual intra la puscarie pentru complicitate sau alta incadrare mai serioasa? banuiesc ca nu poate scapa chiar fara sa i se intample nimic-nimic.... bonus, asigurarea RCA acopera in conditiile astea?

daca afli ceva clar de pe la politisti scrie aici, pls

 

 

e la 4 dimineata cand inca erau criminalistii, a aparut si "posesorul" masinii care pretindea ca i-a fost facut o farsa de catre prietenii lui, care i-ar fi luat masina din parcare ca sa il sperie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact care sunt procedurile, dar dupa creierul meu ar trebui sa fie doua posibilitati mari si late.

1. Ai dat-o unui prieten si treaba e clara.

2. Cineva ti-a luat-o, nu stii cine, deci se numeste furt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact care sunt procedurile, dar dupa creierul meu ar trebui sa fie doua posibilitati mari si late.

1. Ai dat-o unui prieten si treaba e clara.

2. Cineva ti-a luat-o, nu stii cine, deci se numeste furt.

 

si dupa al meu la fel. dar mai e un topic pe aici, cu un bmw care a dat jos cu intentie o moto si a fugit

asa ca sunt foarte curios cum se solutioneaza practic situatiile astea doua, care au in comun fuga de la locul accidentului si faptul ca nu era proprietarul la volan

» Post actualizat in 13 Jul 2016 14:48

ceva noutati de la cei care au fost acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...