Sari la conținut

Stare drum Bicaz - Poiana Largului


ivanp
 Share

Postări Recomandate

:D

oare gasesc in vatra dornei un magazin moto de unde as putea cumpara un costum de ploaie?...si maine se anunta ploi grave pana dupa mures.

multumesc.

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci. am trecut, suntem deja in vatra dornei si ploua crunt.

 

stima,

paul

» Post actualizat in 03 Jun 2016 17:19

Salut,

 

Gata tura - 2112km.

A fost frumos - de vis Rucar-Bran (am mai fost cu masina de multe ori mai demult dar uitasem cat e de frumos), Lepsa din nou de vis si apoi Transraraul.

Rucar-Bran l-am facut dimineata pe la 9 - nu am intalnit nici o masina. Pe Lepsa am prins rupere de nori - nu ne-am putut bucura asa tare de curbe dar o sa revenim.

Transraraul din nou nu am intalnit nici o masina si l-am facut la apus - mirific (asfaltul este nou cu singura observatie ca in prima parte pana sus este drum de o banda).

Mancarea de la Orizont si Casa Bucovineana foarte buna doar trebuie sa imi mai antrenez ficatul cand ajuns in zona.

La puncte negative as trece doar Braila (foarte trista atmosfera) si 2 sfecle cu ceafa lata (un medic si un avocat) care la micul dejun de la o pensiune de pe Rucar-Bran au tinut cu tot dinadinsul sa fumeze in interior.

Un singur moment a fost mai tensionat - uitasem GPS-ul setat sa nu ocoleasca drumurile neasfaltate si cu ruta cea mai scurta si la un moment dat intre Ramnicu Valcea si Curtea de Arges pe intunerci bezna m-am trezit pe un drum neasfaltat printre gradini - nu am mers niciodata atat pe un drum neasfaltat si nici acum nu stiu pe ce traseu am ajuns la Curtea de Arges.

Sanatosi sa fim!

 

Multumesc mult de ajutor cu informatiile despre traseu!

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...