Sari la conținut

Vrancea - Info Road


Ilarie
 Share

Postări Recomandate

salutare,

un grup de chopperisti cu sediul in bucuresti ar fi interesati de urmatorul traseu:

Focsani-odobesti-prisaca--soveja-lepsa-crangul petresti- andriesu-mera.

ce ne sfatuiti/recomandati?

ne-ar interesa si un loc de tras sa mancam (poate chiar un loc moto). noi am vrea sa venim sambata viitoare (26.07).

v-ar interesa sa ne tineti companie?

 

asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau sa va informez cu privire la un obstacol.pe e85 in dreptul localitatii sascut la 1km dinspre adjud a avut loc un accident 07.07 2009.(autoturisme) din care o masina s-a rasturnat si au curs toate lichidele din ea inclusiv si acidul de baterie.pompierii au spalat si degajat carosabilul dar au mai mai ramas urme si un pic soseaua denivelata!atasez si o poza!

post-44532-1247042667_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa va informez cu privire la un obstacol.pe e85 in dreptul localitatii sascut la 1km dinspre adjud a avut loc un accident 07.07 2009.(autoturisme) din care o masina s-a rasturnat si au curs toate lichidele din ea inclusiv si acidul de baterie.pompierii au spalat si degajat carosabilul dar au mai mai ramas urme si un pic soseaua denivelata!atasez si o poza!

si eu care vroiam sa sar de 320km/h . mai asteptam vreo 2 ploi si poate se mai curata dar raman denivelarile! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
salut ! stiti cumva s-a asfaltat drumul focsani- lepsa- tg secuiesc? asa am auzit si va intreb daca a fost cineva daca stiti ceva ?

Mai erau vreo 3 km de asfaltat de la gresu spre ojdula din porțiunea de 30 km neasfaltată. Problema e însă la Tulnici Âşi de la gălăciuc până la intrarea în LepÂşa. Secțiunile ălea două te omoară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai erau vreo 3 km de asfaltat de la gresu spre ojdula din porțiunea de 30 km neasfaltată. Problema e însă la Tulnici Âşi de la gălăciuc până la intrarea în LepÂşa. Secțiunile ălea două te omoară.

pai din drumul de la focsani-lepsa-tg secuiesc, cam cati km sunt rai (cu gropi) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din drumul de la focsani-lepsa-tg secuiesc, cam cati km sunt rai (cu gropi) ?

vreo 20 km cumulati ce e in tulnici si dincolo de galaciuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e foarte mult.. doar ca astia 20 sunt asa cu damburi de mers cu 60-70 sau de aia de mergi cu 20 ?

 

Ultima data cand am trecut prin Tulnici nu stiam care s-o las si care s-o iau... La gropi ma refer. Si mai erau si "capcane" cu zone de cateva zeci de metri de asfalt bun, acceleram si.. nu faceam decat sa iau urmatoarele gropi mai cu elan. :laugh:

Oricum daca au ramas numai zonele alea, se pot trece cu atentie maxima si viteza minima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e foarte mult.. doar ca astia 20 sunt asa cu damburi de mers cu 60-70 sau de aia de mergi cu 20 ?

Hai să spunem că aÂştia 20 îți strică toată plăcerea celorlalti 80. Cam cum arată Bd-ul independentei acum 30.04.2010 plus gropi. ÂŞi plin de conservari cretini cu fițe Âşi hardughii de maÂşini ce te vânează. Sâmbăta Âşi Duminica cel puțin zici că s-a deschis sezonul de vânătoare la motocicliÂşti. În încercarea lor de a ocoli gropile nu mai țin cont de sensul de mers, ferească D-zeu să-i depăÂşeÂşti.

Mai bine te duci spre Soveja. Cât o mai fi bun Âşi drumul ăla.

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Zappy, costat pentru a cata oara ca distanta nu e un factor suficient pt a nu te tine la curent cu stare drumurilor din RO.

Europa Libera ai acolo?

 

sa ne vedem cu bine !

 

:) N-am decat Taraf TV...

 

O.T. In unul dintre ultimele drumuri facute in toamna, inainte de a pleca, am ajuns si prin Tulnici, asa ca impresiile sunt relativ proaspete. Iar starea drumurilor ma intereseaza, ca doar tre' sa stiu si eu pe unde or sa ma hurducaie prietenii, in calitate de pasager, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: N-am decat Taraf TV...

 

O.T. In unul dintre ultimele drumuri facute in toamna, inainte de a pleca, am ajuns si prin Tulnici, asa ca impresiile sunt relativ proaspete. Iar starea drumurilor ma intereseaza, ca doar tre' sa stiu si eu pe unde or sa ma hurducaie prietenii, in calitate de pasager, nu?

 

 

hai acasa.......

hai cu mine......

saua din spate-ti apartine........

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Salutari!

Ma intereseaza starea drumurilor si tipul de carosabil pe urmatoarele drumuri judetene plus un national secundar (daca a fost careva pe ele anul asta ar fi perfect):

- DJ205L - intre Tulnici si Vrancioaia pana la intersectia cu DJ205D

- DJ205D - Valea Sarii-Naruja-Nereju

- DN2M - Nereju-Odobesti-Focsani

 

Multam!

Mesaj completat

PS. Dau o bere sau un vin de-al casei cand ajung in zona! :)

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutari!

Ma intereseaza starea drumurilor si tipul de carosabil pe urmatoarele drumuri judetene plus un national secundar (daca a fost careva pe ele anul asta ar fi perfect):

- DJ205L - intre Tulnici si Vrancioaia pana la intersectia cu DJ205D

- DJ205D - Valea Sarii-Naruja-Nereju

- DN2M - Nereju-Odobesti-Focsani

În primul rând îmi cer scuze pentru răspunsul destul de întârziat pe care încerc să ți-l dau.

1. Valea Sării - Năruja - Nereju. - Drumul destul de bun anul trecut, chiar bun față de alte drumuri județene, problema fiind la câteva poduri care sunt dărâmate rău. Era asflat frumos Âşi un drum chiar fain de făcut cu motocicleta. Atenție la vaci, câini Âşi mocani cu căruțe. Se poate merge lejer cu motociclete de toate tipurile.

2. DN2M - sau fostul DJ205A - FocÂşani - OdobeÂşti - AndreiaÂşu de jos - Nereju - este un drum preferabil de făcut cu un street enduro sau enduro, eu personal recomand numai pe timp bun. Dacă până la AndreiaÂşul de jos mai e cum mai e, dincolo de satul ăsta e belea. Trebuie ținut cont că e un drum folosit de camioane din exploatările forestiere, deci e prăpăd. Porțiuni întregi de Âşosea lipsă din cauza inundațiilor de anul trecut, am înțeles că va intra la reabilitare completă anul acesta, asta din cauza coborârii indicelui de prag electoral destul de jos pentru portocalii.

3. Tulnici - Vrâncioaia (presupun că spui Tulnici - Coza - PăuleÂşti - Vrâncioaia) D-zeu Âştie cum e. Nam avut până acum chemare să merg pe el, dar ce pot să-ți spun e că ar putea fi reabilitat pe 9 km, timp de doi ani, valoarea lucrarilor ridicindu-se la peste 16 milioane lei. Studiul de fezabilitate fiind aprobat anul acesta.

 

Acum că ți-am spus ce Âştiam de drumurile ăstea, îmi spui Âşi mie ce anume cauți pe ele? Nu de alta dar poate îți recomand alte trasee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
În primul rând îmi cer scuze pentru răspunsul destul de întârziat pe care încerc să ți-l dau.

1. Valea Sării - Năruja - Nereju. - Drumul destul de bun anul trecut, chiar bun față de alte drumuri județene, problema fiind la câteva poduri care sunt dărâmate rău. Era asflat frumos Âşi un drum chiar fain de făcut cu motocicleta. Atenție la vaci, câini Âşi mocani cu căruțe. Se poate merge lejer cu motociclete de toate tipurile.

2. DN2M - sau fostul DJ205A - FocÂşani - OdobeÂşti - AndreiaÂşu de jos - Nereju - este un drum preferabil de făcut cu un street enduro sau enduro, eu personal recomand numai pe timp bun. Dacă până la AndreiaÂşul de jos mai e cum mai e, dincolo de satul ăsta e belea. Trebuie ținut cont că e un drum folosit de camioane din exploatările forestiere, deci e prăpăd. Porțiuni întregi de Âşosea lipsă din cauza inundațiilor de anul trecut, am înțeles că va intra la reabilitare completă anul acesta, asta din cauza coborârii indicelui de prag electoral destul de jos pentru portocalii.

3. Tulnici - Vrâncioaia (presupun că spui Tulnici - Coza - PăuleÂşti - Vrâncioaia) D-zeu Âştie cum e. Nam avut până acum chemare să merg pe el, dar ce pot să-ți spun e că ar putea fi reabilitat pe 9 km, timp de doi ani, valoarea lucrarilor ridicindu-se la peste 16 milioane lei. Studiul de fezabilitate fiind aprobat anul acesta.

 

Acum că ți-am spus ce Âştiam de drumurile ăstea, îmi spui Âşi mie ce anume cauți pe ele? Nu de alta dar poate îți recomand alte trasee.

Multam de informatii! :P

Am dat o fuga la inceputul lunii pe la Lepsa, venind dinspre Targu Secuiesc, si ma interesau alte variante de traseu in afara de DN 2D. Si cum in Tulnici era mare forfota din pricina unui targ de duminica n-am zarit niciun indicator spre Vrancioaia, desi m-am chiorat cat am putut. Probabil tot raul a fost spre bine.

Ma intereseaza si alte drumuri din Vrancea, preferabil asfaltate, indiferent de stare (numai surpate sa nu fie), asa ca iti multumesc anticipat pentru alte recomandari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Avem un nou drum proaspăt asfaltat.

DJ205E - Vidra - Vizantea - Câmpuri.

Recomand cu căldură a se parcurge acest drum măcar odată pe lună.

Până nu-l fac praf panaramele de camioane cu lemne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Stiu ca topicul este vechi, dar sa nu mai fac inca unul scriu aici ... rog colegii din buzau, vrancea, galati sa ma ajute cu o informatie... Miercuri dimineata vreau sa ajung undeva langa tecuci, mai exact la Valea Marului. Am ales traseul E85 de la Bucuresti, Buzau, Focsani, Tecuci si apoi Matca sau cum se numeste localitatea.... Ma puteti ajuta cu informatii despre starea drumurilor din zona voastra ? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tecucean ...

 

Pana la Tecuci .. asfalt ca in palma ... dezapezit .. perfect.

 

De la Tecuci la Matca ... cam ciuruit pana intri in Matca.

 

Apoi faci dreapta spre Valea Marului ... langa cele 1000 de scari.

 

Sa nu te sperii de solarele matcasilor.

 

Apoi spre Valea Marului ... e bun .. merge de 100km/h. Dar cu mici gropi ... denivelari. Dar e practicabil.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut,

Stiu ca unii dintre voi ati fost pe la Enisala si imprejurimi. Ma gandeam la o tura de 1 mai pe-acolo si mai la sud. Ceva informatii despre starea asfalturilor pana acolo si mai departe?

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Stiu ca unii dintre voi ati fost pe la Enisala si imprejurimi. Ma gandeam la o tura de 1 mai pe-acolo si mai la sud. Ceva informatii despre starea asfalturilor pana acolo si mai departe?

Mersi.

Este asfalt bun pe acolo. Am fost pe la Jurilovca ..apoi spre capul doloşman (aici e asfalt numa o porţiune, de unde ar trebui să mergi pe jos până la fosta cetate Argamum) şi spre Enisala .. Druml asfaltat proaspat (anul trecut). De acolo vii înapoi prin babadag sau prin Tulcea. Problema e de la măcin spre jurilovca..acolo nu mai ştiu cum e... ( Am trecut cu bacul de la brăila)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...