Sari la conținut

ce marime sa imi aleg la un costum moto?


Postări Recomandate

Buna tuturor, as vrea sa va intreb cum pot sa stiu ce marime sa imi aleg la un costum moto, am mers acum seara cu scuterul si mi-a fost destul de frig pe la genunchi, totusi cred ca pe timpul asta e necesar un costum, eu am in jur de 100 kg , 1.85 inaltime si am si ceva burta care as vrea sa o dau jos, va rog sa ma ajutati cu ce marime mi-ar trebuii si de unde as putea cumpara un costum nu foarte scump si cat de cat bunicel, sa nu treaca aerul prin el si nici apa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da burta jos! Pentru ca, daca tu ai impresia ca scopul principal al unui costum moto este de a tine de cald, atunci burta te poate ajuta la stocarea caldurii. Costumul este necesar oricand, nu doar pe timpul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult de firma care produce costumul. In general pentru 100 de kg si 1.85 trebuie sa te uiti la marimea 56 - 58.

Cel mai bine probeaza sau masoare-te conform graficului producatorului. Altfel e posibil sa ai probleme cum am avut si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, as vrea sa va intreb cum pot sa stiu ce marime sa imi aleg la un costum moto, am mers acum seara cu scuterul si mi-a fost destul de frig pe la genunchi, totusi cred ca pe timpul asta e necesar un costum, eu am in jur de 100 kg , 1.85 inaltime si am si ceva burta care as vrea sa o dau jos, va rog sa ma ajutati cu ce marime mi-ar trebuii si de unde as putea cumpara un costum nu foarte scump si cat de cat bunicel, sa nu treaca aerul prin el si nici apa!

mar 56 sau 58 ar trebui sa ti se portiveasca dar mai bine pe probate

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...