Sari la conținut

Gaura in janta


Postări Recomandate

Buna,

Am o problema, azi dimineata am avut de gand sa ies cu motocicleta si am vazut roata de pe spate dezumflata. Am descoperit ca defapt aerul iese printr-o gaura foarte mica din janta. Janta este de aluminiu. Cum as putea remedia problema, cu ce as putea acoperi acea gaura?

Sau trebuie sa schimb janta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate suda fara probleme, sau daca vrei ceva provizoriu poti sa pui poxipol pe interior.

Nu am gasit prin apropiere un sudor care sa sudeze aluminiu.

Am incercat cu poxipol pe exterior, a tinut cam cateva zile, pana azi dimineata. Se poate sa dureze mai mult daca o fac cu poxipol pe interior?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima data cand aud de gauri in jante de aliaj. Cum apar? Ma gandesc ca daca e o gaura poate sa fie si o crapatura, situatie in care nu prea ar fi recomandat sa mai mergi cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima data cand aud de gauri in jante de aliaj. Cum apar? Ma gandesc ca daca e o gaura poate sa fie si o crapatura, situatie in care nu prea ar fi recomandat sa mai mergi cu ea.

+1

Verifica de unde a aparut acea gaura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Poate fi un por din turnare, merge si cu poxipol, dar ideea este ca trebuie pregatita bine suprafata inainte, dai cu un smirghel, degresezi si apoi cu poxipol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui prelucrat porul din interior spre exterior conic si pusa o o solutie care se intareste in cateva secunde solutie in care se pune si niste granule speciale e aproximativ 100 lei kit-ul am vazuto si la smaeb! nu mai stiu exact cum se numeste eu o folosec de 1 an cu succes! i-ti transmit maine pe pm.


» Post actualizat in 03 May 2016 16:12

am uitat daca vrei doar sa nu rasufle se poate pune silicon de lipit parbrize sau un silicon aderent la metal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...