Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Taxa intrare SMAEB

• Please log in to reply
107 replies to this topic

#101 rocipm

rocipm

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 21 posts
  • Moto: Honda CB500

Posted 29 April 2016 - 08:46 AM

Si asta !:))

#102 JCDenton

JCDenton

Cum fac sa-i dau a 7-a? Conservar sub acoperire.

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,773 posts
  • Moto: Bandit mare.
  • Numar: Murdar si indoit.
  • Club: Cel mai lung drum acasa.

Posted 29 April 2016 - 08:49 AM

Nu ma plang de bilet, in mintea mea am platit pentru parcare, pentru ca in rest nu a fost mare lucru.

Stand-urile erau cam goale.

Am incercat la un stand sa cumpar ceva, m-au trimis pe site.

M-am dus la alt stand, a venit un nene binevoitor sa ma intrebe daca vreau ceva, dar dupa ce i-am zis ca nu caut ceva pentru "motor de viteza coae" si i-am zis destul de specific ce caut, si-a dat seama ca sa-mi vanda ceva mie nu e un low hanging fruit(gen poate sa se oboseasca sa caute ori sa intrebe un coleg, ceva), asa ca s-a fofilat. Treaba asta s-a repetat inca o data la un magazin.

Am incercat la alt stand de reprezentanta sa caut niste accesorii OEM, mi-au dat cartea de vizita ca nu aveau pe ce sa caute si sa afle disponibilitatea, dar aici am dat macar de cei mai pregatiti si binevoitori oameni.

Cativa de la alte stand-uri nici nu stiau ce vand, si nici in ce situatii se recomanda manusi din piele cu aerisiri, manusi din piele scurte, etc. Oamenii aveau target dar nu si vointa.

A, si am luat contact cu vreo 3 pliante dintre care unul ma astepta frumos in parbriz.

Singurul lucru pozitiv e ca m-am revazut cu niste prieteni si, oarecum pozitiv, ca nu au luat pielea de pe noi cand am cumparat niste sucuri.

P.S. Cei mai destepti au fost cei de la Kronau care nu numai ca nu au dat aruncat banii pe inchiriat stand si transport de produse, dar au asteptat cumintei la ei acasa cu o reducere de 15% si pe seara, duminica, era aproape gol magazinul.

Edited by JCDenton, 29 April 2016 - 08:55 AM.

Daca ma stresezi, iti zic ce a spus JAGI despre motoreta ta.

#103 Supapa_Jr

Supapa_Jr

The Master Flamer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,730 posts
  • Moto: de premianti !
  • Numar: 929 CBR
  • Club: Bucharest 1%-ers

Posted 29 April 2016 - 10:51 AM

@speedy.k...Rocipm a avut un punct de vedere corect...viata ar fi mult mai frumoasa fără hatereala ieftina...ca se întoarce un nodinpapurist de la bariera ... ca nu aveau micii destul câine în compoziție...va vanzatorul era arogant pentru ca știa ce vinde...
Relaxati-va...viata e frumoasa! Saloanele sunt frumoase și asa mai departe.

De vanzare :

PARBRIZ DARK SMOKE HONDA CBR 929RR in stare buna 150 lei - detalii PRV

#104 severin31

severin31

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 447 posts
  • Interests:Un viitor Dakar sau Tenere
  • Moto: Kawasaki Xanthus

Posted 08 May 2016 - 05:06 PM

S-au găsit niște minusuri de vreo 10000 de lei în produse disparute la sfârșitul celor 3 zile.

Căștile erau cam mari să fie furate, deci să fi fost obiecte mici (mănuși, ș.a.) care să fi avut un preț mediu de 300 lei. Asta înseamnă că cel puțin 30 de hoți și-ar fi desfășurat degetele pe la salon.

Cam mare gogoroața!

Că au declarat comercianții niște lipsuri (pentru a fi mai puțin de impozitat) e altă treabă.

#105 gogO.

gogO.

house mill the girls

• Super Membru
  • PipPip
  • 942 posts
  • Moto: SUZUKI SV1000 2003
  • Numar: B138GOG

Posted 08 May 2016 - 10:12 PM

nu chiar. cred ca e usor sa ia un rau-voitor o casca de pe raft, intr-un moment de neatentie a unui angajat al magazinului, ca nu o sa i se para nimanui dubios un motociclist cu o casca in mana la un salon de motociclete...

#106 unnamed

unnamed

RUNNING FREE

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,581 posts
  • Moto: Honda NTV 650 Revere
  • Numar: -
  • Club: -

Posted 30 May 2016 - 12:52 AM

Nu ma plang de bilet, in mintea mea am platit pentru parcare, pentru ca in rest nu a fost mare lucru.

Stand-urile erau cam goale.

Am incercat la un stand sa cumpar ceva, m-au trimis pe site.

M-am dus la alt stand, a venit un nene binevoitor sa ma intrebe daca vreau ceva, dar dupa ce i-am zis ca nu caut ceva pentru "motor de viteza coae" si i-am zis destul de specific ce caut, si-a dat seama ca sa-mi vanda ceva mie nu e un low hanging fruit(gen poate sa se oboseasca sa caute ori sa intrebe un coleg, ceva), asa ca s-a fofilat. Treaba asta s-a repetat inca o data la un magazin.

Am incercat la alt stand de reprezentanta sa caut niste accesorii OEM, mi-au dat cartea de vizita ca nu aveau pe ce sa caute si sa afle disponibilitatea, dar aici am dat macar de cei mai pregatiti si binevoitori oameni.

Cativa de la alte stand-uri nici nu stiau ce vand, si nici in ce situatii se recomanda manusi din piele cu aerisiri, manusi din piele scurte, etc. Oamenii aveau target dar nu si vointa.

A, si am luat contact cu vreo 3 pliante dintre care unul ma astepta frumos in parbriz.

Singurul lucru pozitiv e ca m-am revazut cu niste prieteni si, oarecum pozitiv, ca nu au luat pielea de pe noi cand am cumparat niste sucuri.

P.S. Cei mai destepti au fost cei de la Kronau care nu numai ca nu au dat aruncat banii pe inchiriat stand si transport de produse, dar au asteptat cumintei la ei acasa cu o reducere de 15% si pe seara, duminica, era aproape gol magazinul.

m-am intristat citind postarea :(

"Living on a razor's edge"

VITEZA UCIDE

#107 csman

csman

Transalpist

• Super Membru
  • PipPip
  • 947 posts
  • Moto: TA XL650
  • Numar: irelevant
  • Club: NeXam

Posted 01 June 2016 - 09:45 AM

ma gandeam acu la noi de cand se face SMAEB de cativa ani nu cred ca TOATE smaeburile combinate de pana acum au fost mai bine aprovizionate ca un megastore louis din berlin de ex https://www.louis.de...reinickendorf/2

Posted Image

#108 gogO.

gogO.

house mill the girls

• Super Membru
  • PipPip
  • 942 posts
  • Moto: SUZUKI SV1000 2003
  • Numar: B138GOG

Posted 01 June 2016 - 12:15 PM

exagerezi cand compari piata moto din ro cu cea din germania. e ca si cum ai compara un veyron cu un logan. pt ce avem noi, smaebul e vis.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status