Jump to content

SAB 2018
Photo

Taxa intrare SMAEB

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#21 Edd

Edd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 270 posts
  • Moto: BMW F650GS

Posted 19 April 2016 - 01:28 PM

Mai mult ca sigur nu, pentru ca asa, romanul inventiv, dar totodata needucat ar pasa biletele de la unul la altul sau le-ar vinde.

#22 Ciprian-Yamaha

Ciprian-Yamaha

$3F

• Super Membru
  • PipPip
  • 609 posts
  • Interests:Femeile frumoase cu bani, fitness-ul, fotografia, fondurile europene si inca ceva cu F.
  • Moto: Yamaha
  • Numar: din aluminiu
  • Club: Bamboo. uneori LeGaga

Posted 19 April 2016 - 01:42 PM

A mai intrebat cineva si nu am vazut sa se ofere vreun raspuns. Si oricat am cauta nu am gasit pe nicaieri informatia asta. La ce ore (macar cu aproximatie) vor fi show-urile de stunt/drift etc?

Din anii precedenti stiu ca erau in intervalul orar 12:00-13:30. 

Dupa 15:00 al doilea show.

Ia d'aici voucher 1% reducere pe PcGarage 58JLE26H.

Sau daca esti motociclist de treaba, imi dai un PM si te ajut cu mai multe informatii.

#23 Chivu

Chivu

Începător

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 4,486 posts

Posted 19 April 2016 - 07:09 PM

bine bo$$, in sfarsit.

s

#24 gascoigne

gascoigne

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 382 posts

Posted 20 April 2016 - 08:37 AM

Salut Skring,

Biletul de intrare costa 20 RON per zi, si este comum pentru toate cele trei evenimente: SMAEB, EXPOBIKE si SAB-SE! 

Din punctul de vedere al vizitatorului, ziua de vineri este una normala, chiar daca deschidem la ora 13, pentru ca este suficient timp pentru vizitarea completa a tuturor entitatilor expozante. Inclusiv pe partea de show outdoor (Terry, Zoltan, Titi Aur, pilotii de drift, etc) progamul este complet!

Pe viitor vom incude un abonament pentru cele trei zile, intrucat s-a mai cerut si in trecut.

Echipa SMAEB

www.smaeb.ro

Ar fi un lucru bun abonamentul, aproape in fiecare an am fost mai mult de o singura data.

Aveti idee, o sa fie totul pregatit vineri la deschidere? Ca as incerca sa vin atunci. Anii trecuti nu erau toti expozantii si toate standurile gata, i-am vazut abia a doua zi.

#25 TheDuke

TheDuke

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: Honda CB500

Posted 20 April 2016 - 02:18 PM

Taxa de intrare e universala? Fara limita de varsta? As veni cu doi copii, insa daca e sa dam 60 lei pentru 3 persoane atunci o lasam balta.

#26 Adixgl

Adixgl

Jupan pe doua roti

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,150 posts
  • Moto: Intruder M1500
  • Numar: de Romania

Posted 20 April 2016 - 02:52 PM

Taxa de intrare e universala? Fara limita de varsta? As veni cu doi copii, insa daca e sa dam 60 lei pentru 3 persoane atunci o lasam balta.

Man, un film este 20 lei si stai 3,14 c*r doua ore, doua beri in oras sunt 20 de lei, o pereche de chiloti sunt 20 lei si dai de fiecare data acesti bani fra sa te gandesti prea mult, dar daca este vorba sa dai 20 lei pentru fiecare copil  astfel incat sa se plimbe printre motoare o zi intreaga (sau macar jumatate), sa viseze cu ochii deschisi, eventual sa le faci cate o fotografie calare pe un motor, cu alte cuvinte sa creezi amintiri pe care le vor avea toata viata lor, atunci consideri ca 20 de lei sunt prea multi bani ?!

Edited by Adixgl, 20 April 2016 - 02:54 PM.

intruder.jpg

#27 Baxxter

Baxxter

spoonman

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,903 posts
  • Moto: BMW / Benelli / IJ49
  • Numar: inmatriculata

Posted 20 April 2016 - 03:58 PM

Adixgl, ai copii? Daca nu, iti spun eu: marea majoritate a copiilor sub 7 ani dupa cel mult 20 de minute se vor plictisi si vor vrea afara. Oricum, nu stiu daca SMAEB e un loc de venit cu copii asa mici. 

» Post actualizat in 20 Apr 2016 14:00

E drept ca Duke nu a mentionat varsta copiilor.

#28 Adixgl

Adixgl

Jupan pe doua roti

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,150 posts
  • Moto: Intruder M1500
  • Numar: de Romania

Posted 20 April 2016 - 04:14 PM

Copii nu am, dar am doi nepoti de 2 si 5 ani si voi da 40 de lei ca sa ii duc sa se plimb printre motoare, sa facem fotografii impreuna si sa avem amintiri pentru anii care vor urma....chiar si pentru doar 20 de minute.

intruder.jpg

#29 SMAEB

SMAEB

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 48 posts
  • Numar: SMAEB
  • Club: CMR

Posted 20 April 2016 - 07:05 PM

Buna seara,

Copiii pana la 7 ani au acces gratuit in complex. Asa a fost intotdeauna! Nu uitati ca pe langa SMAEB, avem si EXPOBIKE, Salonul de Biciclete!

Cu stima,

Echipa SMAEB

SMAEB 2017 - 21-22-23 Aprilie - ROMEXPO
www.smaeb.ro

#30 alecsutzyu

alecsutzyu

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 564 posts
  • Moto: Honda CBR 600 RR'05/ Kawasaki ZX 10R'17

Posted 20 April 2016 - 07:13 PM

Buna seara,

Copiii pana la 7 ani au acces gratuit in complex. Asa a fost intotdeauna! Nu uitati ca pe langa SMAEB, avem si EXPOBIKE, Salonul de Biciclete!

Cu stima,
Echipa SMAEB

UN PROGRAM PE ORE PENTRU SHOW-URI SE POATE ???? Nu am vazut la voi pe site asa ceva..

Edited by alecsutzyu, 20 April 2016 - 07:13 PM.

#31 brake

brake

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,469 posts
  • Moto: CBF600SA
  • Numar: AG 68 AXI
  • Club: NU INCA

Posted 20 April 2016 - 09:11 PM

Salutare!

Taxa de intrare de 20 RON achitata vineri este valabila pentru toate cele 3 zile ale Salonului?

Merci!

Esti tare de tot!

#32 bmwio

bmwio

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,001 posts
  • Interests:Calatorii, motociclete, autoturisme, tenis
  • Moto: BMW K1100LT, Yamaha Royal Venture 1300
  • Numar: PH-11-YTF, PH-14-EWE
  • Club: Propriu

Posted 20 April 2016 - 10:37 PM

In fiecare an aceeasi discutie, taxa, este mai mult decit penibil sa comentezi taxa de 20 lei pentru un eveniment asteptat un an, in plus anul acesta la fel ca anul trecut tine 3 zile, un lucru foarte bun. 

Este jenant pentru fenomenul moto sa faci aceste discutii an de an, legate de taxa de 10-20 lei, mai ales de baietii care nu concep decit deplasari pina la Cheia doar cu GPS, sau pina la Velico, dar care nu se imbraca sau nu pun pe pocnitori decit piese de firma, dar schimba filtru sau uleiul cind da Domnul, merg 1,000-2,000 km / an si asta prin oras, ca altfel doare, 

Vind Porsche 944, Vw Kafer 1302, BMW K1100LT

#33 Speedy.K

Speedy.K

Megamembru

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 10,253 posts
  • Moto: KLE 500
  • Numar: SPD

Posted 20 April 2016 - 10:42 PM

In fiecare an aceeasi discutie, taxa, este mai mult decit penibil sa comentezi taxa de 20 lei pentru un eveniment asteptat un an, in plus anul acesta la fel ca anul trecut tine 3 zile, un lucru foarte bun. 

Este jenant pentru fenomenul moto sa faci aceste discutii an de an, legate de taxa de 10-20 lei, mai ales de baietii care nu concep decit deplasari pina la Cheia doar cu GPS, sau pina la Velico, dar care nu se imbraca sau nu pun pe pocnitori decit piese de firma, dar schimba filtru sau uleiul cind da Domnul, merg 1,000-2,000 km / an si asta prin oras, ca altfel doare, 

Da, ma, ei nu-si permit 20 de lei intrarea, dar isi permit mobre.

#34 TheDuke

TheDuke

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: Honda CB500

Posted 20 April 2016 - 10:43 PM

Man, un film este 20 lei si stai 3,14 c*r doua ore, doua beri in oras sunt 20 de lei, o pereche de chiloti sunt 20 lei si dai de fiecare data acesti bani fra sa te gandesti prea mult, dar daca este vorba sa dai 20 lei pentru fiecare copil  astfel incat sa se plimbe printre motoare o zi intreaga (sau macar jumatate), sa viseze cu ochii deschisi, eventual sa le faci cate o fotografie calare pe un motor, cu alte cuvinte sa creezi amintiri pe care le vor avea toata viata lor, atunci consideri ca 20 de lei sunt prea multi bani ?!

E chestie de principiu. Peste tot copii au reduceri pentru a usura bugetul unei familii.Eu nu am probleme in a da 20 de lei, insa 60 de lei pentru ca nu am cu cine sa las copiii acasa, imi e peste mana.

As recomanda ca pentru cei intre7 si 14-16 ani (oricum nu pot fi motociclisti) sa existe bilete la jumatate de pret (10 lei de persoana).

E doar o sugestie. Daca unii au bani de n-au ce face cu ei, ii pot dona direct in contul SMAEB in loc sa faca aici pe lupii moralisti.

#35 Speedy.K

Speedy.K

Megamembru

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 10,253 posts
  • Moto: KLE 500
  • Numar: SPD

Posted 20 April 2016 - 10:43 PM

Salutare!

Taxa de intrare de 20 RON achitata vineri este valabila pentru toate cele 3 zile ale Salonului?

Merci!

Adica tu vrei sa vezi acelasi film de trei ori cu acelasi bilet?!

» Post actualizat in 20 Apr 2016 20:46

E chestie de principiu. Peste tot copii au reduceri pentru a usura bugetul unei familii.Eu nu am probleme in a da 20 de lei, insa 60 de lei pentru ca nu am cu cine sa las copiii acasa, imi e peste mana.

As recomanda ca pentru cei intre7 si 14-16 ani (oricum nu pot fi motociclisti) sa existe bilete la jumatate de pret (10 lei de persoana).

E doar o sugestie. Daca unii au bani de n-au ce face cu ei, ii pot dona direct in contul SMAEB in loc sa faca aici pe lupii moralisti.

Daca vii cu copiii (cu trei "i")  ma cauti si-ti platesc eu biletele pentru ei. Iti las numarul pe PM. O sa fiu acolo toate cele trei zile, cred.

#36 bmwio

bmwio

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,001 posts
  • Interests:Calatorii, motociclete, autoturisme, tenis
  • Moto: BMW K1100LT, Yamaha Royal Venture 1300
  • Numar: PH-11-YTF, PH-14-EWE
  • Club: Propriu

Posted 20 April 2016 - 10:54 PM

Da, ma, ei nu-si permit 20 de lei intrarea, dar isi permit mobre.

Nu, nu Mobre, alea ar fi bune, eu am avut 10 ani una, erau bune, doar niste gunoaie aduse din Italia, toate sub 30,000 km, dar peste 3,000 euro, niste pocnitori cu care nu poti face comod 100 km

Vind Porsche 944, Vw Kafer 1302, BMW K1100LT

#37 ytu60

ytu60

Mereu incepator

• Membru
  • Pip
  • 285 posts
  • Interests:Motocicisti noi si vechi cu dorința de călătorii și socializare
  • Moto: Honda Deauville, BMW R1150RT,
  • Numar: B24KKK
  • Club: Clubul Motoveteranilor

Posted 20 April 2016 - 11:07 PM

Ce vreți fraților sa vedeți trei zile la rând? Standuri cu motoare si echipamente la reducere? De cat timp ai nevoie sa vezi toată expoziția? Maxim o zi daca nu jumătate este arhi suficientă. Pentru intalnirea cu prietennii si/sau socializare mai bine ieșim la ture.

#38 csman

csman

Transalpist

• Super Membru
  • PipPip
  • 993 posts
  • Moto: TA XL650
  • Numar: irelevant
  • Club: NeXam

Posted 20 April 2016 - 11:14 PM

Taxa de probat echipament :))
Posted Image

#39 ZIDU'

ZIDU'

Sustinator

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 7,060 posts
  • Moto: ij 56 + bmw f650 dakar

Posted 21 April 2016 - 06:06 AM

Sincer acu - ce as cauta eu la un salon -> 

- oferte avantajoase la suspensii spate - fie ultimele modele, fie "lichidare de stoc" - am mobra bucati deci ceva imi trebuie

- casca.... asta de acum (luata de la un salon cu ceva ani in urma) trebuie inlocuita. Da, daca pretul e bun si imi vine - o iau. Fiind vorba de gama premium prefer sa vad optiuni la un salon in loc de a alerga prin tara

- mobra - as aprecia un test drive si o discutie serioasa despre optiunile de finantare (in loc de ia mana ca frige ). La o oferta buna si o lejeritate corespunzatoare in a face acte - mai c a as semna pe hartie.

Toate chestiile asta dureaza o gramada si din pacate timpul nu imi permite sa aloc zi full.

Imi convine sa platesc 3 bilete -? nu, ca sunt chitros, strang bani de suspensie, casca si mobra

Suplimentar - de obicei baietii nu accepta plata  cu cardu pe la standuri. Trebuie sa iesi la bancomat, revii, mai platesti un bilet, etc. Nu umblu cu mia de euro cash in portofel (suspensie sau casca bat prin cifrele astea....)

#40 Skring

Skring

Living the African Dream!

• Membru
  • Pip
  • 353 posts
  • Moto: Yamaha TDM 850

Posted 21 April 2016 - 07:19 AM

Adica tu vrei sa vezi acelasi film de trei ori cu acelasi bilet?

Nu.

Ia in considerare urmatoarele:

- vineri e program mai scurt - mai putina flexibilitate, nu neaparat ca as vrea sa stau 12 ore in Romexpo.

- din experienta din alti ani majoritatea standurilor sunt inca nemontate la 16:00, deci e o aventura sa gasesti pe cineva care sa te bage in seama, si ratezi o parte din expozanti daca nu ai rabdare sa stai acolo pana termina ei de aranjat

- in momentul in care am intrebat despre valabilitatea biletului nu stiam ca o sa fie stunt-show-uti si vineri. Dupa cum ai observat nici acum nu au primit raspuns colegii care intreaba de programul pe ore a stunt show-urilor de vineri.

Deci din toate unghiurile in care privesti experienta salonului moto, vineri ai sansa sa vezi doar jumatate de film , timp in care platesti un bilet intreg.

Asfalt uscat!

Cumpar MT-07 ABS

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status