Sari la conținut

Taxa intrare SMAEB


Skring
 Share

Postări Recomandate

Adixgl, ai copii? Daca nu, iti spun eu: marea majoritate a copiilor sub 7 ani dupa cel mult 20 de minute se vor plictisi si vor vrea afara. Oricum, nu stiu daca SMAEB e un loc de venit cu copii asa mici.


» Post actualizat in 20 Apr 2016 14:00

E drept ca Duke nu a mentionat varsta copiilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Copii nu am, dar am doi nepoti de 2 si 5 ani si voi da 40 de lei ca sa ii duc sa se plimb printre motoare, sa facem fotografii impreuna si sa avem amintiri pentru anii care vor urma....chiar si pentru doar 20 de minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Copiii pana la 7 ani au acces gratuit in complex. Asa a fost intotdeauna! Nu uitati ca pe langa SMAEB, avem si EXPOBIKE, Salonul de Biciclete!

 

Cu stima,

Echipa SMAEB

 

 

 

UN PROGRAM PE ORE PENTRU SHOW-URI SE POATE ???? Nu am vazut la voi pe site asa ceva..

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an aceeasi discutie, taxa, este mai mult decit penibil sa comentezi taxa de 20 lei pentru un eveniment asteptat un an, in plus anul acesta la fel ca anul trecut tine 3 zile, un lucru foarte bun.

Este jenant pentru fenomenul moto sa faci aceste discutii an de an, legate de taxa de 10-20 lei, mai ales de baietii care nu concep decit deplasari pina la Cheia doar cu GPS, sau pina la Velico, dar care nu se imbraca sau nu pun pe pocnitori decit piese de firma, dar schimba filtru sau uleiul cind da Domnul, merg 1,000-2,000 km / an si asta prin oras, ca altfel doare,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an aceeasi discutie, taxa, este mai mult decit penibil sa comentezi taxa de 20 lei pentru un eveniment asteptat un an, in plus anul acesta la fel ca anul trecut tine 3 zile, un lucru foarte bun.

Este jenant pentru fenomenul moto sa faci aceste discutii an de an, legate de taxa de 10-20 lei, mai ales de baietii care nu concep decit deplasari pina la Cheia doar cu GPS, sau pina la Velico, dar care nu se imbraca sau nu pun pe pocnitori decit piese de firma, dar schimba filtru sau uleiul cind da Domnul, merg 1,000-2,000 km / an si asta prin oras, ca altfel doare,

Da, ma, ei nu-si permit 20 de lei intrarea, dar isi permit mobre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, un film este 20 lei si stai 3,14 c*r doua ore, doua beri in oras sunt 20 de lei, o pereche de chiloti sunt 20 lei si dai de fiecare data acesti bani fra sa te gandesti prea mult, dar daca este vorba sa dai 20 lei pentru fiecare copil astfel incat sa se plimbe printre motoare o zi intreaga (sau macar jumatate), sa viseze cu ochii deschisi, eventual sa le faci cate o fotografie calare pe un motor, cu alte cuvinte sa creezi amintiri pe care le vor avea toata viata lor, atunci consideri ca 20 de lei sunt prea multi bani ?!

 

E chestie de principiu. Peste tot copii au reduceri pentru a usura bugetul unei familii.Eu nu am probleme in a da 20 de lei, insa 60 de lei pentru ca nu am cu cine sa las copiii acasa, imi e peste mana.

 

As recomanda ca pentru cei intre7 si 14-16 ani (oricum nu pot fi motociclisti) sa existe bilete la jumatate de pret (10 lei de persoana).

 

E doar o sugestie. Daca unii au bani de n-au ce face cu ei, ii pot dona direct in contul SMAEB in loc sa faca aici pe lupii moralisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

 

Taxa de intrare de 20 RON achitata vineri este valabila pentru toate cele 3 zile ale Salonului?

 

 

Merci!

Adica tu vrei sa vezi acelasi film de trei ori cu acelasi bilet?!

» Post actualizat in 20 Apr 2016 20:46

E chestie de principiu. Peste tot copii au reduceri pentru a usura bugetul unei familii.Eu nu am probleme in a da 20 de lei, insa 60 de lei pentru ca nu am cu cine sa las copiii acasa, imi e peste mana.

 

As recomanda ca pentru cei intre7 si 14-16 ani (oricum nu pot fi motociclisti) sa existe bilete la jumatate de pret (10 lei de persoana).

 

E doar o sugestie. Daca unii au bani de n-au ce face cu ei, ii pot dona direct in contul SMAEB in loc sa faca aici pe lupii moralisti.

Daca vii cu copiii (cu trei "i") ma cauti si-ti platesc eu biletele pentru ei. Iti las numarul pe PM. O sa fiu acolo toate cele trei zile, cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma, ei nu-si permit 20 de lei intrarea, dar isi permit mobre.

 

Nu, nu Mobre, alea ar fi bune, eu am avut 10 ani una, erau bune, doar niste gunoaie aduse din Italia, toate sub 30,000 km, dar peste 3,000 euro, niste pocnitori cu care nu poti face comod 100 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreți fraților sa vedeți trei zile la rând? Standuri cu motoare si echipamente la reducere? De cat timp ai nevoie sa vezi toată expoziția? Maxim o zi daca nu jumătate este arhi suficientă. Pentru intalnirea cu prietennii si/sau socializare mai bine ieșim la ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer acu - ce as cauta eu la un salon ->

- oferte avantajoase la suspensii spate - fie ultimele modele, fie "lichidare de stoc" - am mobra bucati deci ceva imi trebuie

- casca.... asta de acum (luata de la un salon cu ceva ani in urma) trebuie inlocuita. Da, daca pretul e bun si imi vine - o iau. Fiind vorba de gama premium prefer sa vad optiuni la un salon in loc de a alerga prin tara

- mobra - as aprecia un test drive si o discutie serioasa despre optiunile de finantare (in loc de ia mana ca frige ). La o oferta buna si o lejeritate corespunzatoare in a face acte - mai c a as semna pe hartie.

 

 

Toate chestiile asta dureaza o gramada si din pacate timpul nu imi permite sa aloc zi full.

Imi convine sa platesc 3 bilete -? nu, ca sunt chitros, strang bani de suspensie, casca si mobra

 

Suplimentar - de obicei baietii nu accepta plata cu cardu pe la standuri. Trebuie sa iesi la bancomat, revii, mai platesti un bilet, etc. Nu umblu cu mia de euro cash in portofel (suspensie sau casca bat prin cifrele astea....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu vrei sa vezi acelasi film de trei ori cu acelasi bilet?

 

Nu.

 

Ia in considerare urmatoarele:

 

- vineri e program mai scurt - mai putina flexibilitate, nu neaparat ca as vrea sa stau 12 ore in Romexpo.

- din experienta din alti ani majoritatea standurilor sunt inca nemontate la 16:00, deci e o aventura sa gasesti pe cineva care sa te bage in seama, si ratezi o parte din expozanti daca nu ai rabdare sa stai acolo pana termina ei de aranjat

- in momentul in care am intrebat despre valabilitatea biletului nu stiam ca o sa fie stunt-show-uti si vineri. Dupa cum ai observat nici acum nu au primit raspuns colegii care intreaba de programul pe ore a stunt show-urilor de vineri.

 

Deci din toate unghiurile in care privesti experienta salonului moto, vineri ai sansa sa vezi doar jumatate de film , timp in care platesti un bilet intreg.

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci din toate unghiurile in care privesti experienta salonului moto, vineri ai sansa sa vezi doar jumatate de film , timp in care platesti un bilet intreg.

 

 

Asfalt uscat!

Pai nu-i obligatoriu sa vii vineri. Vino sambata. Sau duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, nu ştiu alții cum sînt dar mie 20 de lei intrarea mi se pare mizilic.

Şi încă ceva, din punctul meu de vedere SMAEB merită vizitat doar sîmbăta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu există conceptul de reducere pentru studenți la prețul de intrare la SMAEB. Cel puțin pînă la această ediție, la cele la care am mers eu nu exista decît un singur tip de bilet.

 

P.S. "colegi după forum" nu îți sună aiurea în urechi? Sincer, nu sună nepotrivit, ne la locul ei, această expresie?

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti echipamente performante,vreti multe marci prezente,vreti multe standuri cu cat mai multe produse....etc,dar va uitati numai dupa chilipiruri,reduceri si "mocangeala" cat de multa! Daca si 20 lei pe un bilet vi se pare mult......!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...