Sari la conținut

Mitul fara amenzi in Bulgaria cu moto...


Contabil
 Share

Postări Recomandate

Fiind si ei si noi in UE sa nu te bage in sistem si la prima iesire sa te oblige la vama/granita sa platesti indiferent ca esti in Germania sau Italia.

» Post actualizat in 19 Mar 2016 13:36

please take my money :))

suma e cea mai importanta in discutie.

» Post actualizat in 19 Mar 2016 13:33

 

nu-mi zi ca ai platit. la un an dupa, sa se stearga cu ea la fund.

Am platit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi am primit o recomandata care continea o amenda de viteza luata in Bulgaria, asadar cum spune si titlul, mitul cu free bulgaria pe viteza pentru motoare s-a terminat ....

Mai oamenilor, in principiu am sris pentru informare, adica sa fiti atenti ca nu-i viata mai roz cind treci la cefe late asa cum credeam noi (cel putin grupul nostru),

 

Pana la urma, la ce se refera mitul asta fara amenzi in Bulgaria?

Umbla vorba ca acolo nu ia nimeni amenda pe motor, sau despre ce e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce excursie de platit amenzi?! Ai toate datele pt a plati, prin transfer bancar, 70% in termenul stabilit. Asta daca nu alegi sa contesti, in Bulgaia ca iti da mura in gura unde, cu sanse 0 dupa mintea mea mica si putina.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are mineni nimic cu tine atita timp cit nu faci o "nefacuta" ( pina acum)...... buba este cu cutiile astea fixe.

 

Pana la urma, la ce se refera mitul asta fara amenzi in Bulgaria?

Umbla vorba ca acolo nu ia nimeni amenda pe motor, sau despre ce e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns azi la posta si... alerta falsa - nu era amenda.

De fost la bulgari, am fost. De alergat, am alergat. De venit, o sa vina. (Daca nu, inseamna ca au conventie cu bmw-ul, amenzile sunt incluse in pretul de achizitie :))

 

Oricum, ma ofer sa-ti tin companie la tura de platit amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint de principiu ....sa nu moara si capra vecinului (in special sa nu moara a amicilor), asa ca tot sper pentru voi sa : fi avut nr. murdar, unghi aiurea fata de camera, etc. :) Incintat de compania ta oricind! mi-e dor de multe lucruri .... astept un pic de caldura petru iesiri din oras. Treaba multa ... asa ca n-am apucat sa sun azi nicaieri (app. de autoritati).

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contabil e bine ca ai semnalat sa stie lumea pentru viitor sau sa-si puna bani deoparte daca au ars-o pe acolo in ultimul an. Eu inca nu am primit nici o felicitare, dar nu-i timpul pierdut daca vin cu asa intarziere. Prin munti nu cred ca au camere :), trebuie sa ne interesam, harti militare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da, serios? In mare, asa este. Dar eu, pasager fiind, am ascultat 4 ore de povesti ale unui coleg motociclist, in duba lui ,mergind spre Serres, cum s-a certat el cu politistii bulgari de nspe ori si a scapat ieftin (omul e posedat, merge tare). La ora 3 dimineata, mai aveam 100 si ceva de km pina la granita cu Grecia, ne opreste politia, viteza cu peste 30km/h in plus, caz de luat carnet. Amicul meu, se duce cu 10 euro, se intoarce inapoi si zice ca trebuie sa mergem la postul de politie, ca fac proces verbal , etc. Pierdem 3 ore ca idiotii, ajungem la ora 7 dimineata la Serres, lumea se scula deja sa ia micul dejun, noi, la culcare. Am pierdut mai mult de jumatate din intrarile pe circuit de vineri, cu toate ca platisem pe toata ziua. Si asta era in 2010, cind se stia ca daca dai 10 euro, iti dau si chitanta. Teapa. La intoarcere, pe centura Sofiei, ne-a oprit alt radar, la ala am platit 10 euro si eram prietenii politistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da, serios? In mare, asa este. Dar eu, pasager fiind, am ascultat 4 ore de povesti ale unui coleg motociclist, in duba lui ,mergind spre Serres, cum s-a certat el cu politistii bulgari de nspe ori si a scapat ieftin (omul e posedat, merge tare).

Frigider?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Pana la urma camerele pt viteza sunt alea mari, cam cat un topcase de bmw :P pus in picioare, si care te pozeaza din spate? Sau si cele albe puse pe tevile alea de deasupra soselei si care "te privesc in ochi"? Waze cam subtire cu camerele astea de la castraveciki...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit o recomandata care continea o amenda de viteza luata in Bulgaria, asadar cum spune si titlul, mitul cu free bulgaria pe viteza pentru motoare s-a terminat .... cel putin pentru mine si inca o persoana (momentan). Acum stau si ma intreb .... oare mai vin? ca eu am fost de citeva x pe la ei, binenteles ca voi mai merge si pe viitor, dar atentia va fi ca si in Romania.

Intrebarea mea ar fi .... daca mai exista persoane care au mai luat ameda pe acolo, si cum au platit-o? fiindca am 14 zile in care am o reducere de 30%.

imi mangaie ochii caracterele alea chirilice sau cum le zice..

 

imi pare rau ca ai luat amenda dar na, asteapta putin si se da legea aia ca radarele in ro trebuie semnalizate si presemnalizate etc. nu mai pui picioru la bulgari.

» Post actualizat in 20 Aug 2018 09:53

nu disting nimic calumea in poza aia. sigur esti tu? nu se poate face contestatie?

atitudine romaneasca in bulgaria..sa vedem ce se intampla :bore:

 

ia zi, ai semnat si tu petitia cu fara penali si ai iesit in piata victoriei pentru schimbare? L O L

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi mangaie ochii caracterele alea chirilice sau cum le zice..

 

imi pare rau ca ai luat amenda dar na, asteapta putin si se da legea aia ca radarele in ro trebuie semnalizate si presemnalizate etc. nu mai pui picioru la bulgari.

» Post actualizat in 20 Aug 2018 09:53

atitudine romaneasca in bulgaria..sa vedem ce se intampla :bore:

 

ia zi, ai semnat si tu petitia cu fara penali si ai iesit in piata victoriei pentru schimbare? L O L

Stii ca tu comentezi la o postare de acum 2.5 ani in urma, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema misto e ca trebuie sa te duci pana in bulgaria sa platesti la ei, ca altfel platesti comisioane de transfer bancar si lalala :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pana la urma cum ati procedat? Am primit si eu pentru conserva de anu trecut.

Ati platit sau nu?

 

N-am platit de nervi, sa-ti vina o amenda dupa 10 luni ..... este o ... (mai ales ca am trecut cu +100 de citeva x prin acelasi punct).

Alta scrisorica de "dragoste" n-a mai venit, si financiarul nu m-a deranjat cu nimic..... desi au trecut 2 ani, dar la Bulgari este posibil ca timpul sa se scurga altfel.

PS. Cind mai ai o intrebare, da-mi un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am platit de nervi, sa-ti vina o amenda dupa 10 luni ..... este o ... (mai ales ca am trecut cu +100 de citeva x prin acelasi punct).

Alta scrisorica de "dragoste" n-a mai venit, si financiarul nu m-a deranjat cu nimic..... desi au trecut 2 ani, dar la Bulgari este posibil ca timpul sa se scurga altfel.

PS. Cind mai ai o intrebare, da-mi un PM.

Te salut si asa o sa fac ;)

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca ai luat amenda dar na, asteapta putin si se da legea aia ca radarele in ro trebuie semnalizate si presemnalizate etc. nu mai pui picioru la bulgari.

 

N-am mai trecut pe la bulgari, pe motivul ca am cam vazut ce era de vazut cu o singura exceptie "Belogradchik",

dar fiind o tura mai maricica, cred ca o las pe anul viitor (la mine-i musai sa ma intorc acasa seara - regulile casei).

Tot zic de 2 ani ca o rezolv si pe asta, dar am avut citeva decese printre rudele sotiei si am tot aminat-o.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...