Jump to content

Photo

Am nevoie de ajutor in remorcarea motocicletei o ora

ajutor accident remorca

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1 Necsanu Marius

Necsanu Marius

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 65 posts

Posted 05 March 2016 - 01:58 PM

Salut baieti! Am avut aseara un accident in urma caruia motorul meu a fost destul de avariat...Am fost la politie,pentru constatari,dar politistul a zis ca trebuie sa merg cu motocicleta sa o vada,in Bucuresti,in zona Preciziei..problema e ca nu prea pot merge cu motocicleta din cauza daunelor...Asadar,este cineva care are o remorca,o duba,sau ceva in care sa transport motocicleta de pe la benzinaria MOL Iuliu Maniu pana pe la  Preciziei?As prefera azi daca se poate...ca sa imi iau de-o grija..macar cu politia...Multumesc anticipat!

#2 G B V

G B V

( ͡o ͜ʖ ͡o)

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,495 posts
  • Interests:$$$
  • Moto: XL1000V
  • Numar: Sub sa

Posted 05 March 2016 - 02:05 PM

Ia legatura cu user-ul: http://www.motocicli...derontornadoes/

Are duba si te va ajuta cu siguranta

#3 Necsanu Marius

Necsanu Marius

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 65 posts

Posted 05 March 2016 - 02:09 PM

ai numarul lui de telefon?

#4 G B V

G B V

( ͡o ͜ʖ ͡o)

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,495 posts
  • Interests:$$$
  • Moto: XL1000V
  • Numar: Sub sa

Posted 05 March 2016 - 02:11 PM

Din pacate nu...

Lasa-i un mesaj pe privat.

Cred ca o sa iti raspunda repede.

Pe mine m-a ajutat foarte repede cand a ramas un amic in pana cu mobra

#5 Necsanu Marius

Necsanu Marius

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 65 posts

Posted 05 March 2016 - 02:19 PM

Am vorbit cu el..e plecat din tara...Altcineva? :(

#6 chucki

chucki

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 956 posts
  • Moto: SUZUKI DR BIG 800
  • Numar: de tabla
  • Club: GRASANA

Posted 05 March 2016 - 02:58 PM

ce motor e? si cat de avariat?

Pentru ca Honda e the power of dreams, eu am ales Suzuki a way of life!

#7 porky08

porky08

Motoretist

• Membru
  • Pip
  • 248 posts
  • Moto: Ducati 916

Posted 05 March 2016 - 03:34 PM

Te pot ajuta cu placere dar numai repede de luni...

#8 un_aiurit

un_aiurit

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,351 posts
  • Moto: kawa zx-9r
  • Numar: rabatabil

Posted 05 March 2016 - 04:00 PM

hai ca am dubitza la mine, 0731027672 catalin

#9 the Pig

the Pig

Marcel

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,264 posts
  • Interests:muzica, chitare, uulele, astrofizica, fizica cuantica, mancare, munte, rollerblade,
  • Moto: hornet

Posted 05 March 2016 - 07:51 PM

nu asa se procedeaza Marius. sa-ti fie rusine. alta data sa nu ma mai deranjati cand aveti nevoie de ajutor.

#10 fara roti

fara roti

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 756 posts
  • Moto: da
  • Numar: da
  • Club: nu

Posted 05 March 2016 - 07:54 PM

nu asa se procedeaza Marius. sa-ti fie rusine. alta data sa nu ma mai deranjati cand aveti nevoie de ajutor.

Ce-a vrut sa spuna autorul?

#11 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,856 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 05 March 2016 - 07:57 PM

????
Ne spui si noua ce s-a intamplat?

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#12 the Pig

the Pig

Marcel

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,264 posts
  • Interests:muzica, chitare, uulele, astrofizica, fizica cuantica, mancare, munte, rollerblade,

Posted 05 March 2016 - 08:10 PM

am sa-l las pe Marius sa spuna. daca vrea.

#13 fara roti

fara roti

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 756 posts
  • Moto: da
  • Numar: da
  • Club: nu

Posted 05 March 2016 - 08:17 PM

Daca-l tragi de urechi in fata clasei,spui si pt ce,cam asa pare normal,nu?El poate a si murit intre timp...evident, de rusine.

#14 Necsanu Marius

Necsanu Marius

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 65 posts

Posted 05 March 2016 - 09:02 PM

Poi va zic eu..Un prieten comun vorbise cu el sa ma ajute,si a zis ca da,ma ajuta,in aproximativ doua ore.Dupa vreo ora, Marcel l-a sunat si a zis ca se intreapta spre locatie si ca ajunge in vreo 20 de min,moment in care am inceput sa caut taxi...ca sa ajung cat mai repede acolo.Si am tot cautat....ca asa sunt nenorocitii astia de taximetristi, aparent, in weekend....tre sa cauti 30 de minute....timp in care el a ajuns si a asteptat 10-20 de minute,nu stiu exact cat...fiindca nu am vorbit personal cu el,ci a vorbit prietenul nostru comun..dupa acele 10-20 de minute,l-a sunat pe prietenul comun,si a zis ca el pleaca...din partea mea nu a fost nici o secunda lipsa de respect sau ceva de genul.A fost strict chestia ca nu gaseam taxi! daca era sa o iau pe jos faceam minim 30 de minute de acasa pana acolo..deci practic,faptu ca am vrut sa vin cu taxi,a fost fix exact opusul lipsei de respect.Imi cer scuze Marcel daca ai considerat altceva..si chiar nu inteleg de ce ai reactionat asa...suntem in Bucuresti..nu aveam cum sa ma teleportez acolo...tu ai spus ca ajungi mai tarziu decat ai ajuns defapt..in fine...poate vina e din partea amandurora...pana la urma am chemat o firma de transport,dupa toata faza...si am rezolvat la politie.Acum,o sa mai fie nevoie sa o duc la asiguratori pentru constatare..si probabil la un service autorizat care sa aprecieze costurile reparatiei...si daca tot veni vorba...imi poate spune cineva exact care e procedeul...ce urmeaza de acum?Mentionez ca tipa avea asigurare la euroins...din ce am inteles...o sa am bataie de cap...

Multumesc tuturor celor care s-au oferit sa ma ajute...am umblat toata ziua cu treaba asta si nu am mai apucat sa intru pe forum,dupa faza cu Marcel si inca vreo 2 telefoane...probabil o sa mai am nevoie sa o duc la constatare si la service autorizat de rar,care sa imi dea devizul legat de costurile reparatiei...e ok daca apelez la unul dintre voi cand e treaba cu asiguratorul? Asta daca nu cumva credeti ca sunt un jeg care da tzepe la oameni...Din nou Marcel,imi pare foarte rau ca ai considerat lipsa de respect faptul ca eu nu am reusit sa ajung acolo instant...

#15 un_aiurit

un_aiurit

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,351 posts

Posted 06 March 2016 - 01:34 AM

eu puteam sa te ajut azi cu duba,mai ales ca stau si in militari,dar din pacate am dus duba inapoi la firma.

#16 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,856 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 06 March 2016 - 07:12 AM

Ai gasit casca?

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#17 un_aiurit

un_aiurit

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,351 posts

Posted 06 March 2016 - 09:02 AM

Nu

#18 banat rider

banat rider

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 992 posts
  • Interests:nu,ms..
  • Moto: CBR 600FA 2011
  • Numar: preferential
  • Club: doar ziua

Posted 06 March 2016 - 09:05 AM

Ai gasit casca?

:diggin:

#19 the Pig

the Pig

Marcel

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,264 posts

Posted 06 March 2016 - 10:30 AM

Poi va zic eu..Un prieten comun vorbise cu el sa ma ajute,si a zis ca da,ma ajuta,in aproximativ doua ore.Dupa vreo ora, Marcel l-a sunat si a zis ca se intreapta spre locatie si ca ajunge in vreo 20 de min,moment in care am inceput sa caut taxi...ca sa ajung cat mai repede acolo.Si am tot cautat....ca asa sunt nenorocitii astia de taximetristi, aparent, in weekend....tre sa cauti 30 de minute....timp in care el a ajuns si a asteptat 10-20 de minute,nu stiu exact cat...fiindca nu am vorbit personal cu el,ci a vorbit prietenul nostru comun..dupa acele 10-20 de minute,l-a sunat pe prietenul comun,si a zis ca el pleaca...din partea mea nu a fost nici o secunda lipsa de respect sau ceva de genul.A fost strict chestia ca nu gaseam taxi! daca era sa o iau pe jos faceam minim 30 de minute de acasa pana acolo..deci practic,faptu ca am vrut sa vin cu taxi,a fost fix exact opusul lipsei de respect.Imi cer scuze Marcel daca ai considerat altceva..si chiar nu inteleg de ce ai reactionat asa...suntem in Bucuresti..nu aveam cum sa ma teleportez acolo...tu ai spus ca ajungi mai tarziu decat ai ajuns defapt..in fine...poate vina e din partea amandurora...pana la urma am chemat o firma de transport,dupa toata faza...si am rezolvat la politie.Acum,o sa mai fie nevoie sa o duc la asiguratori pentru constatare..si probabil la un service autorizat care sa aprecieze costurile reparatiei...si daca tot veni vorba...imi poate spune cineva exact care e procedeul...ce urmeaza de acum?Mentionez ca tipa avea asigurare la euroins...din ce am inteles...o sa am bataie de cap...

Multumesc tuturor celor care s-au oferit sa ma ajute...am umblat toata ziua cu treaba asta si nu am mai apucat sa intru pe forum,dupa faza cu Marcel si inca vreo 2 telefoane...probabil o sa mai am nevoie sa o duc la constatare si la service autorizat de rar,care sa imi dea devizul legat de costurile reparatiei...e ok daca apelez la unul dintre voi cand e treaba cu asiguratorul? Asta daca nu cumva credeti ca sunt un jeg care da tzepe la oameni...Din nou Marcel,imi pare foarte rau ca ai considerat lipsa de respect faptul ca eu nu am reusit sa ajung acolo instant...

stai linistit. eu veneam sa te ajut, fara pretentii, ma cunosti, stii ca nu e prima data cand sar in masina sa vin sa ajut.. daca veneai pe jos ai fi ajuns la timp. pun pariu ca nici nu ai iesit din casa. aveam treaba, m-am dat peste cap sa ajung cat mai repede, sa rezolvam, am anuntat ca vin de cum am plecat spre tine. . tu trebuia sa fii acolo. sau trebuia sa apari. am stat 30 de minute langa mobra ta.. nu e normal sa stau eu sa te astept, doar doar apari. era in interesul tau. tu ai pierdut, poate asa consideri ca se face treaba, stiu doar ca de cand te cunosc tu mereu intarzii la orice intalnire.. scuzele iti sunt acceptate dar nu vreau sa mai am de-a face nici cu tine si nici cu prietenul ala comun. va urez sa aveti un sezon reusit cu asfalt uscat si multi km in siguranta.

Edited by marcelius78, 06 March 2016 - 10:31 AM.

#20 Falkenberg

Falkenberg

Cetățean Străin

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,928 posts
  • Interests:Alexandra Velniciuc, Mihaela Calin, Woolly Mammoth, ministry of funny walks.
  • Moto: GPz900r, 425 Sport, V75 PA NT
  • Club: Rakets iemsi

Posted 06 March 2016 - 02:45 PM

Nu vorbiti prin o terta persoana, nu functioneaza.

Regain your balance

Also tagged with one or more of these keywords: ajutor, accident, remorca

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status