Sari la conținut

confectionare prinderi carene


Postări Recomandate

Salutare,


Imi trebuie cele 2 prinderi argintii si cele 2 prinderi negre incercuite in imaginea de mai jos.

post-39658-0-72529900-1456739943_thumb.png


E cineva din Bucuresti care se poate sa construiasca prinderile profi si suficient de rigide avand ca model motoreta mea?


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai un bomfaier, o bormasina oricat de penala, un spiral si un tarod cred ca ti le poti face singur. Iei o plinta metalica de 4mm, o tai la lungime cu un bomfaier, o indoi dupa cum iti trebuie, dai gaura cu bormasina, filetezi si voila! Eu mi-am facut cand aveam VTR-ul, ca cele originale erau dintr-un zamac de toata jena.

 

Spor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@Roni Am doua maini stangi :)

 

Doua luni mai tarziu, nu am gasit pe comanda piesele pe care le caut, deci e vreun mester din Bucuresti care se ma poate ajuta cu prinderile?

Cam astea mi-ar fi trebuit http://postimg.org/image/srj3ibw0x/


» Post actualizat in 11 May 2016 14:40

Dupa niste sapaturi am aflat ca au mai fost care si-au facut prinderile in genul ala.

Imaginea mai jos.

 

La ce magazine se gasesc prinderi de genul acela pe care sa mi le adaptez eu si cum se numesc?

 

post-39658-0-07593000-1462977491_thumb.jpg

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Fa rost de niste platbanda mai serioasa si cand ai drum in C-ta (parca asa te laudai pe undeva), treci pe la mine si le rezolvam intr-o ora. 4 bucati alea ai doar? 2 cu 2? Sau fa dintr-o tabla subtire model sau in autocad sau desen simplu de mana sa stiu dimensiunile, vedem de unde gasim niste platbanda, ca ce stiam eu s-a cam inchis si te rezolv eu. Daca ne invrednicim le vopsim si electrostatic, daca o mai merge pistoletu...

 

Sau nu merge rezolvat local, la Dinamita? Stiu ca Pisoiu' ii tot vizita si faceau treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...