Sari la conținut

Bucuresti - Spalatorie echipament moto


PoliBuc
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Gasesc de cuviinta ca este de ajutor sa aflati ca s-a deschis o spalatorie/curatatorie de haine, ultramoderna, tehnologie de ultima ora, capabila sa ne spele si noua echipamentul, textil sau piele, in foarte bune conditii si la preturi rezonabile. Pentru mai multe amanunte accesati www.smartlaundry.ro unde veti gasi toate amanuntele.

post-72648-0-63661700-1456344038_thumb.jpg

post-72648-0-44089900-1456344087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar foarte ok. stiu ca ma interesasem undeva in Baneasa la o spalatorie dar preturile de curatare erau mai mari decat echipamentul in sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit si flyer de la ei in cutia postala :)

 

Zilele astea o sa le duc vreo cateva chestii (geci, manusi, cagule), o sa revin cu un feedback.


» Post actualizat in 02 Mar 2016 08:37

Am lasat tot echipamentul luni la ei, vazand ca prognoza anunta ploaie pentru marti si probabil si pentru miercuri ... acum e frumos si nu am cu ce sa merg :(

 

Sambata il primesc inapoi, o sa postez cum a mers treaba.


» Post actualizat in 05 Mar 2016 11:18

Am luat echipamentul de la ei. Am avut o geaca de piele, o geaca de vara din plasa cu mesada, un combinezon textil din 2 piese pentru vreme rece, 2 perechi de manusi, un brau si o cagula. Toate au iesit foarte bine, nota 9.5/10 (nu au scos bucatelele de material cu identificarea comenzii de pe ele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A da? Dar daca se unesc la brau cu fermoar si se fac o bucata cum se numeste?"prietene"? Cateodata stau si ma gandesc cat de prost sunt cand postez pe forumu asta asteptandu ma la un raspuns serios :) Oricum intrebarea era de fapt pt omu care s a dus si a spalat combinezonu ala din 2 piese.. Nu mai conteaza,am rezolvat,si ca sa vezi mi le a taxat ca si combinezon=60 ron- reducere 25%= 45 lei forta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In afara de colegul care a postat deja parerea lui, mai impartaseste cine cu noi? Stau la 2 strazi distanta si ma gandeam sa-l duc (combinezon doua piese) dar voiam sa cer ceva opinii. So...popestenilor, haideti!

 

Merci,

Alecsandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dap, am uitat sa bag si continuarea. Sunt multumit de serviciile lor!

Am trimis 3 geci textile, au fost gata in 3 zile; am platit 35lei si respectiv 25 lei (una subtire de vara). Nu am scos protectiie, s-au ocupat ei de tot.

Gecile s-au intors ca noi. ;)


» Post actualizat in 19 Apr 2016 20:14

edit: nu am dus piele si sunt curios si eu la randul meu de un feedback!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut! A sosit sezonul ploios si am o geaca Spidi cu trei culori de piele (albastru, alb si negru) - Are cineva un pont de curatare sigura? Pe pontul de mai sus as merge dar mai astept una, doua pareri (de la altii mai curajosi ca mine) si ma bag - nu de alta, dar am dat ceva pe gecuta respectiva! Daca o fac in cada cu dusul si lapte doina (bun pontul) sunt sigur ca-mi raman culorile intacte, curate si hidratate, dar ce fac cu interiorul? acolo cum o spal? Daca o bag toata la dus (interior / exterior) presimt ca imi cam iau la revedere de la ea.... Multumesc!

Editat de TOURING MOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Am lasat o geaca din textil si o pereche de manusi din piele. Le ridic astazi si revin cu info.

 

Inainte:

 

post-69084-0-31150300-1506004195_thumb.jpg

 

post-69084-0-77258000-1506004203_thumb.jpg

 

post-69084-0-92312000-1506004208_thumb.jpg


» Post actualizat in 21 Sep 2017 17:27

Dupa:

 

post-69084-0-44204500-1506012601_thumb.jpg

 

post-69084-0-46791800-1506012607_thumb.jpg

 

post-69084-0-99275900-1506012612_thumb.jpg

 

 

Acum insa urmeaza si partea neplacuta:

 

 

post-69084-0-58027600-1506012620_thumb.jpg

 

post-69084-0-05042200-1506012625_thumb.jpg

 

post-69084-0-13631800-1506012630_thumb.jpg

 

post-69084-0-18517000-1506012640_thumb.jpg

 

post-69084-0-96076400-1506012644_thumb.jpg

 

post-69084-0-74949200-1506012634_thumb.jpg

 

 

1) Logo-urile de pe spate au disparut, tot ce a ramas se vede in fotografii (acele puncte negre). Desi suntem in anul de gratie 2017 si exista tehnologie de ne iese pe nas, nu a binevoit nimeni sa ma sune sau sa imi trimita doua fotografii cu "rezultatul". Am intrebat-o pe doamna de la receptie de ce nu s-au eliminat si acele puncte daca tot si-au batut joc de haina. De ce le-au lasat, pentru amintirea a ceea ce a fost odata? Raspunsul n-a intarziat sa apara, sec de altfel:

 

- "N-avem voie! Daca insa va "deranjeaza" puteti lasa haina inca o zi si le indepartam noi"

 

Nu stiu pe cine nu ar deranja respectivele ramasite, sa fim seriosi, se vede extrem de urat. Cat despre faptul de a reveni peste inca o zi, fara posibilitatea de a o folosi astazi, alta motorina consumata, ce mai este de spus? Se putea evita foarte elegant prin trimiterea unor fotografii pe what's up. Am ales sa nu o las la ei pentru ca era, evident, inutil. O sa incerc diseara sa elimin eu acele puncte.

 

2) Logo-ul de pe fata are la randul lui un inceput de sfarsit.

 

3) Dungile sufera si ele de aceeasi soarta.

 

4) Se mai observa puncte de mizerie, nu este curatata "profesional".

 

5) Au "indesat" protectiile pentru coate pana aproape de incheietura mainii, se temeau probabil sa nu evadeze de nebune.

 

Concluzia doamnei de la receptie, epica:

 

- "Dupa inca cateva spalari la noi o sa arate din ce in ce mai bine geaca, o sa fie ca noua!"

 

Cand stimata doamna? Dupa ce o sa eliminati toata grafica de pe haina? Sau poate dupa ce o sa prinda scame de la atatea cicluri de spalare?

 

Imi raspunde ca:

 

- "Probabil materialul nu este de calitate!"

 

Stimata doamna, am achitat 1200 de lei pe aceasta haina, de la un producator de renume, nu e luata din piata Obor. Nu e cea mai scumpa haina de moto, de departe, dar nici cea mai ieftina, tot de departe. Despre ce vorbim?

 

- "Puteti vorbi cu sefu', astfel data viitoare va notam in sistem si nu mai platiti cei 22 de lei"

 

Serios? M-a costat mai mult de atat doar motorina pana la dvs, chiar credeti ca puteti remedia prin "oferta asta"? Chiar credeti ca am venit la dvs pentru ca sustineti ca aveti cele mai mici preturi din piata? Nu, am venit pentru ca oferiti servicii dedicate pentru echipamentele moto. Nu mai bateam drumul daca stiam ca sunteti o banala spalatorie, am una la doi pasi de locuinta.

 

Concluzia mea? Cat dai, atat face. Daca o mai spal de doua ori la ei iese si culoarea. Banuiesc, nu pot dovedi insa, ca au spalat-o la gramada cu restul. Fara "tratament special dedicat echipamentelor moto", bagata la masina, la centrifugare, sa iasa bine mizeria din ea.

 

Am apelat la ei fix datorita promovarii serviciilor dedicate pentru echipamentele moto. Nu-s tocmai aproape de casa ori de birou, dar am zis ca merita osteneala. Plateam si 200 de lei, dar sa stiu ca iau geaca curata/ingrijita, fara surprize neplacute.

 

Sfatul meu, evitati spalatoria asta daca tineti la lucrurile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...