Sari la conținut

Suzuki V Strom 650


costin07
 Share

Postări Recomandate

Zilele trecute am montat noua jucărie a motocicletei. Yoshimura GP Evo VS :D

Te ajuta la "vizibilitate", dar ai cam stricat-o, parerea mea. :) Too much noise!

» Post actualizat in 25 Feb 2017 08:00

By the way, cred ca o sa-mi vand vstromul, pentru ca anul asta nu am cum sa ma urc pe ea. Detalii in privat, ca am vazut ca-s doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca am montat si eu o toba (scurtata un pic) LeoVinci (nu Vince, deci o varianta mai veche), suna cam tarisor pana pe la 110-120, dupa aia nu o mai aud. Nu am facut mai mult de 100 km (poate mai mult) in doua zile de plimbareala ca sa imi fac o impresie completa, dar parerea mea este ca nu strica ca faca un pic mai multa galagie.

 

Costin, ceva noutati de anul trecut? Ca n-ai mai postat de ceva vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Nu știu de ce mi se tot dezactivează subscribe-ul la topicul meu.

 

Momentan mai nimic nou la Strom, i-am făcut revizia, de data asta am pus Yacco MVX1000 10w50.

 

Motul 5100 10w40 nu m-a impresionat cu nimic, în comparație cu repsol motorider 10w40 de l-am pus și folosit 4000 de km pot sa zic ca este mai slab motul.

 

Indiferent de temperatura cutia de viteze schimba mult mai bine cu uleiul repsol in comparatie cu uleiul motul.

 

Cu Yacco am acum cam 2.000 de km si se comporta remarcabil by far the best out of them.

 

Consum de ulei nu am avut deloc cu repsol/yacco. Cu motul 5100 a trebuit sa completez dupa 4000 km.

 

O sa folosesc si la revizia următoare tot Yacco.

La strom ma tot uit de un scut motor la un preț decent si sau cutii laterale pentru plimbări mai lungi.

 

& legat de zgomotul evacuării în clip motocicleta este în parcarea subterana. La mers normal cu dbkiller pus e ok și după 430 km de mers aproape fără oprire. Acum depinde și de om, daca vreau liniste deplina ma gandesc ca mai bine e cu masina.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti niste foaie de aluminiu de 3-4 mm, iti poti face singur un scut. Nu va iesi extrem de aratos, dar nici nu dai o caruta de bani pe unul. Ma gandesc sa il schimb pe al meu (e din fier de 1,5 mm), fac un template si il prind eu cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu ce zici, am văzut pe YouTube tot felul de încercări.

 

Nu știu cât de bine ar ieși din aluminiu, la klx aveam de la sw motech & a încasat niste bolovani de aveam impresia că rămân acolo în vârf de munte să admir peisajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Saptamana trecuta am fost la Go Racing (foarte profi si amabili oamenii :ok: ) si am schimbat lichidul de frana (care arata cam discutabil, mai ales pe fata) si placutele (fata-spate) si am pus CL Brakes A3+, ocazie cu care am descoperit ca etrierii de pe fata au placute diferite, deci au fost 3 seturi...diferite :)

In rest, Stromul se prezinta excelent si din toate cele constatate, se pare ca cei ~20.000km avuti cand l-am luat (34.000 acum) sunt (most likely) reali. Really proud owner :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...