Sari la conținut

Cat dureaza sa se dea un verdict?


3nd3r
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

am avut un accident recent si s-a ajuns la procuratura. Trebuie sa se uite la imaginile video pentru a da verdict. Stiti cumva cat dureaza pana se ia o decizie?

 

Deasemenea, ce camera video pentru masina recomandati? Sa filmeze si noaptea bine.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un incident, am fost la tamponari si am declarat amandoi ca eram pe banda a doua. Politistul a spus ca o sa trimita spre parchet sau ceva de genul asta si o sa fim "sumonati" acolo sa se vada la probe video. Eram curios cat dureaza asta :( Pot sa imi repar masina? Daca e scos el vinovat cum fac cu despagubirea? Imi da asiguratoru lui sau el?(banuiesc ca asiguratorul dar pe ce baza? a procesului verbal de la politie?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am avut un incident, am fost la tamponari si am declarat amandoi ca eram pe banda a doua. Politistul a spus ca o sa trimita spre parchet sau ceva de genul asta si o sa fim "sumonati" acolo sa se vada la probe video. Eram curios cat dureaza asta :( Pot sa imi repar masina? Daca e scos el vinovat cum fac cu despagubirea? Imi da asiguratoru lui sau el?(banuiesc ca asiguratorul dar pe ce baza? a procesului verbal de la politie?)

Multe întrebări, puține răspunsuri... Dacă ai avut doar o tamponare nu ajunge la Parchet. Oricum ai dat puține detalii cu privire la ce ai pățit, ce documente ti-au întocmit cei de la tamponări, etc. Mai simplu e sa vb cu un avocat care îți va spulbera nedumeririle pe care le vrei clarificate aici, dând puține detalii fără relevanță. Accident grav,accident ușor, victime, vătămare, spital, pagube materiale importante, etc- cam asa trebuie sa explici,ca sa îți spună cineva pe unde te afli. Asa, doar ca "eram amândoi pe banda a doua și...? Ați dat peste un copil, ați distrus spațiul verde, unul era pe contrasens, unul era băut,celalalt luase droguri ușoare... Multe detalii schimbă datele problemei.

PS: Verdictul îl da juriul de la" Romanii au talent"!

PSS: Sper/ cred ca nu te-ai supărat foarte tare dar dacă vrei un răspuns cat de cat calificat, încearcă sa dai cât mai multe detalii și nu-ți fie "milă" sa scrii dacă tot deschizi un topic cu o întrebare la care cred ca, știai și tu ca nu-ți va răspunde nimeni concret.

Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, mersi de raspunsuri. Am fost la tamponari si politistul a zis ca o sa inainteze spre parchet declaratiile noastre. O sa se uite la proba video din giratoriu si o sa ne cheme de la judecatorie cineva. Ca pagube ar fi doar zgarieturi usoare. La el aproape ca nu se vede nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...