Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Ntv 650 Revere


styx
 Share

Postări Recomandate

tot ce descrii tu acii este similar cu motoru meu

credema pe cuvant

eu am mai cumparat un ntv ca sa-l am de piese dar nu cred ca o sa mi se strice asa repede asta al meu

facusem un topic ca sa-l vand pe cel de piese dar nu cred ca-l mai dau

eu am cautat o furca si-mi cerea unu 600 euro....sh........iar pe un radiator 200 euro tot sh

si eu vindeam tot cu temerce.....asa ca nu mai dau nik

nu o vinde atat cat vrei sa pastrezi NTV-ul, e pacat. motorul tau din ce an este? voiam sa stiu pe la ce viteza ai 4000rot/min in treapta a V-a. la mine , model 1991-1992, am 4000rot/min undeva intre 95 si 100km/h. nu am gasit rapoartele de tranmisie pentru modelul meu, nu am cartea tehnica decat de la modelul din 88 si 96. ai tu ceva? multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu o vinde atat cat vrei sa pastrezi NTV-ul, e pacat. motorul tau din ce an este? voiam sa stiu pe la ce viteza ai 4000rot/min in treapta a V-a. la mine , model 1991-1992, am 4000rot/min undeva intre 95 si 100km/h. nu am gasit rapoartele de tranmisie pentru modelul meu, nu am cartea tehnica decat de la modelul din 88 si 96. ai tu ceva? multumesc.

 

al meu e din 93

la 4000 am tot asa in jur de 95-100

asa e nu mai am de gand sa vand nik

motocicleta merge prea bine si piese sunt f scumpe si nu se gasesc oriunde ca astea nu sunt cbreuri sa gasesti si la aprozar piese :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! e simplu, gasesti pe louis.de. stiu un baiat din cluj care poate aduce louis si alte produse moto. ti le trimite prin posta , si cam in 10zile le ai de la data comenzii. te poti sfatui cu el in privinta produselor. uite adresa lui de mail: romi_trb@yahoo.com

eu am cumparat de la el o anvelopa fata cu aproximativ 175ron. si trebuie sa ma pregatesc si eu cu ulei si filtre cam peste o luna-doua.

dar spune de motocicleta ta!

a mea e din 91 si merge bine pentru varsta ei. motorul toarce ca nou, cutia pare un pic uzata, clampane in treapta a II-a,franele sunt ok, nu prea am de reprosat. e o motocicleta perfecta pentru incepatori.

 

Amea este din 93 este naked sunt multumit de ea acum am o probema am schimbat un simering la furca iar cind am montant roata la loc am observat ca se incalzeste discul de frina ceva mai mult,care ar trebui sa fie distanta dintre disc si furca sau este normal sa se incalzeasca asa dupa citeva ture cam frige .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amea este din 93 este naked sunt multumit de ea acum am o probema am schimbat un simering la furca iar cind am montant roata la loc am observat ca se incalzeste discul de frina ceva mai mult,care ar trebui sa fie distanta dintre disc si furca sau este normal sa se incalzeasca asa dupa citeva ture cam frige .

vezi daca se invarte roata usor cand e in gol si mai verific-o dupa ce tragi de mai multe ori de levieru de frana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sal all, as avea o problema si nevoie de un sfat de la cineva care se pricepe... mi sa indoit putin ghidonul drept la revere :laugh: si chestia ar fi daca se poate indrepta inapoi la loc. Nu trebuie foarte mult, dar totusi... sa rasucit din bratu acela care urca, unde este dat jos vopseaua. Daca ma poate ajuta cineva pls...astept un raspuns :lol: ms

Asfalt uscat tuturor!!! :kiss: :D

 

banuiesc ca toti motoriti de nu sunteti pe aici :P hello? ntvisti?

post-21482-1215423321_thumb.jpg

post-21482-1215988683.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all, as avea o problema si nevoie de un sfat de la cineva care se pricepe... mi sa indoit putin ghidonul drept la revere :D si chestia ar fi daca se poate indrepta inapoi la loc. Nu trebuie foarte mult, dar totusi... sa rasucit din bratu acela care urca, unde este dat jos vopseaua. Daca ma poate ajuta cineva pls...astept un raspuns :kali: ms

Asfalt uscat tuturor!!! :( :D

 

banuiesc ca toti motoriti de nu sunteti pe aici :hug: hello? ntvisti?

se poate indrepta, dar e de preferat sa-l schimbi, asta cu indreptatul poate fi o solutie temporara pana gasesti de cumparat, se poate rezolva la un atelier de sudura in aluminiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate indrepta, dar e de preferat sa-l schimbi, asta cu indreptatul poate fi o solutie temporara pana gasesti de cumparat, se poate rezolva la un atelier de sudura in aluminiu

mersi, la asta ma gandeam si eu si mi-a spus sudorul carei situatia,

acuma as vrea sa va intreb de unde as putea face rost de una noua? nu are nimeni? sau trebuie sa comand una? :-s si cam cu cat as iesi, ca banuiesc nu-i ceva ieftin :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

NTVul vost` cat fuge? ca mai mult ca sigur al meu e limitat :| la 34 de cai. A fost adusa din germania si baietii care au adus`o au zis ca e limitata da nush sigur... stiti careva cum e facust sistemul ca as vrea sa scap de el :D

asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in 200 :D

klar am limitator...mai mult de 150- o singura data am fo cu 160 dupa schimabre de bujii filtre ulei in rest max 150 :|

acuma sa vad ce pot rezolva :D ms

asfalt uscat :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

140 ca am fost nevoit dar cred ca merge mult mai repede....nu sunt eu cu viteza mai degraba sa ma tina ......

piese de motor mai ales ce vrei tu tre sa comanzi de la romi3 ca iti aduce de pe wemoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare

am si eu un ntv

si l-am dat pe net sa il vand , imi trebuie ceva mai puternic. m-a sunat un tip sa ii trimit mai multe poze. am iesit afara sa mai fac niste poze,

nu am putut , l-am sunat pe tip si i-am zis ca nu mai e de vanzare

am facut 11ooo km in 3 luni . are 55ooo si ma gandesc serios sa ajung la 120ooo

noroc la toti si asfalt uscat

p.s. si fara ceata noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

am si eu un ntv

si l-am dat pe net sa il vand , imi trebuie ceva mai puternic. m-a sunat un tip sa ii trimit mai multe poze. am iesit afara sa mai fac niste poze,

nu am putut , l-am sunat pe tip si i-am zis ca nu mai e de vanzare

am facut 11ooo km in 3 luni . are 55ooo si ma gandesc serios sa ajung la 120ooo

noroc la toti si asfalt uscat

p.s. si fara ceata noaptea.

bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut imi puteti spune de unde gasesc atipildurile de pe rezervor cu honda ntv fiindca am dat piesele la vopsit si nu am cum sa mai salvez nimic din ele nu pot sa le dezlipesc.

le faci la o firma care se ocupa de asa ceva ....de actipilduri

 

nu cred ca dai mai mult de 10 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu va mai chinuiti este vorba de abtibild http://dexonline.ro/search.php?lexemId=158.

 

Sper sa nu mi-o luati in nume de rau pentru ca eu va admir ca aveti asa un motor. Am si eu un prieten tot cu un revere si e super motoreta in ciuda numarului mare de kilometrii merge perfect :lol: ... cardan motor in v el parca are si incalzire in ghidon nu stiu dc e stock.

 

Bravo baieti si asfalt uscat :P !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piesele sunt scumpe

ala de pe ebay pare indoit .......poate o fi bun .....nu stiu

eu am luat unu la aceleasi marimi de aprilia sr sau rs nu mai stiu sigur, cu 140 lei acu o luna si l-am potrivit eu acolo la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
NTVul vost` cat fuge? ca mai mult ca sigur al meu e limitat :| la 34 de cai. A fost adusa din germania si baietii care au adus`o au zis ca e limitata da nush sigur... stiti careva cum e facust sistemul ca as vrea sa scap de el :D

asfalt uscat! :smoke:

E simplu de scos limitarea, nu au decat diafragmele de pe carburator. Dai filtru de aer jos si le vezi.numai sa nu se strice reglajele. eu am mers cu a mea cu 180km/h, dar peste 160 urca foarte greu. Nu stiu daca fug mai tare. vitezometrul arata mai mult oricum, cred ca real aveam undeva pana in 170.

Apropo, a mers cineva mai tare cu ntv-ul? ture mai are ca la 180 merge pe la 7500-7600rot/min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu de scos limitarea, nu au decat diafragmele de pe carburator. Dai filtru de aer jos si le vezi.numai sa nu se strice reglajele. eu am mers cu a mea cu 180km/h, dar peste 160 urca foarte greu. Nu stiu daca fug mai tare. vitezometrul arata mai mult oricum, cred ca real aveam undeva pana in 170.

Apropo, a mers cineva mai tare cu ntv-ul? ture mai are ca la 180 merge pe la 7500-7600rot/min.

Salut !

Am o Honda Deauville din 1998 si din cate am auzit si de pe forumuri este ca impart acelasi motor si toata mecanica cu NTV revere si vreau sa spun ca merge super de bine si am mers garantat de mine cu 180 km/h cu ea dar vreau sa spun ca nu se merita sa fortezi motorul, ci se merita sa mergi cu un constant 120 km/h si sa te bucuri pt ceea ce ce a fost creat acest model, mai exact pt touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NTVrevere-rider,

daca te rog...ai mai putea da niste detalii :D daca nu iti cer prea multe :D e deajuns demontarea filtrului de aer doar? si ajungi unde trebe? sau mai exact cum se procedeaza :D

mersi anticipat :smoke:

Editat de Noldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NTVrevere-rider,

daca te rog...ai mai putea da niste detalii :D daca nu iti cer prea multe :D e deajuns demontarea filtrului de aer doar? si ajungi unde trebe? sau mai exact cum se procedeaza :(

mersi anticipat :laugh:

ca sa vezi filtrul de aer , trebuie dat rezervorul jos. iar dupa ce dai jos rezervorul si desfaci surubelele de la filtru de aer, o sa-ti dai seama care sunt diafragmele. sunt niste piese care optureaza admisia de aer ca sa reduca puterea motorului. le dai jos si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vezi filtrul de aer , trebuie dat rezervorul jos. iar dupa ce dai jos rezervorul si desfaci surubelele de la filtru de aer, o sa-ti dai seama care sunt diafragmele. sunt niste piese care optureaza admisia de aer ca sa reduca puterea motorului. le dai jos si gata.

multam fain... deja am facut schimb de filtru de aer, stiu cum se procedeaza demontarea :D :>,

desi e frig o scot aproape in fiecare weekend la o tura :D ii place la domn`soara :(

sarbatori fericite tuturor! si la multi ani!! :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...