Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Ntv 650 Revere


styx
 Share

Postări Recomandate

Deschid acest topic deoarece nu mai exista unul asemanator (ceea ce e scandalos) in speranta de a ne ajuta cu informatii, sfaturi, reparatii, etc

 

incep eu cu acest link unde gasiti prospectele de la NTV Revere: http://www.ntv-forum.de/html/prospekte.html

aici ghiduri despre diferite operatii de rutina, dar in germana: http://www.ntv-forum.de/html/schrauberecke.html

 

si am atasat poze (facute cu tel) dupa articolul destul de interesant din Univers Moto nr.2/febr.05 despre Honda NTV 650

 

Deci cei cu Revere, aratati-va :finger:

post-1001-1167163049_thumb.jpg

post-1001-1167163116_thumb.jpg

post-1001-1167163155_thumb.jpg

post-1001-1167163176_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

salut!

ma gandesc la achizitionarea unui NTV, ce puteti sa imi spuneti despre el?

e durabil motorul? se preteaza bine la oras, la touring?cu consumul cum sta? cum e cu intretinerea? eventuale nimusuri?

multumesc

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

ma gandesc la achizitionarea unui NTV, ce puteti sa imi spuneti despre el?

e durabil motorul? se preteaza bine la oras, la touring?cu consumul cum sta? cum e cu intretinerea? eventuale nimusuri?

multumesc

numai bine!

:blbl: in neste reviste franceze zice cam asa -ca are unii dale zice curieri pin paris neste rable d'astea care are cu ele fo 350000 km[asta la fiabilitate].ca fost posesor de p5 si ntv 650 pot sa-ti spun ca daca ai mers numai cu p5 ,cind te vei urca pe ntv iti va lungi miinile :) oras, turing ,face ce vrei...intretinerea e nula [filtre,ulei,bujii].cu consumul sta mai bine decit p5 -am facut un drum de 600 km si la un calcul sumar -3,6l la suta :scratch: acu depinde si de stilul de mers,oricum o medie de 4 la una intretinuta...la minusuri ,nix ,doar [doar] daca ai peste 180cmpiciorusele o sa stea un pic cam in pozitia broastei.....ia-ti ,nu ezita si pastreaza-l te tine mult :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooh, n-am vazut ca a inceput sa posteze lumea

 

pt. cehu:

deci din ce am citit pe net, face lumea peste 200mii km cu ele fara sa repare mai nimic la ele

consumul este intre 4 si 6%

 

minusuri nu cred ca exista, singurul lucru care pot sa-l numesc minus este ca nu e la fel de manevrabil ca un gs, e mai "vapor", dar este imposibil sa ai si cardan, si motor in V de 650 si sa fie la fel de manevrabil ca un gs

*si am uitat sa zic ca este aproape imposibil sa scoti 2 dintre cele 4bujii daca nu ai scula speciala, eu n-am reusit, trebuie sa merg la cineva sa ma ajute, dar nah, operatia asta o faci la cat? 50mii km ?

 

pt. MotoMax:

nu acceptam :scratch: daca era un deauville fara carene mergea, ca ala e cam identic cu ntv-ul, dar africa are doar motorul comun din ce stiu eu

Editat de styx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DUC din ct are una. am mers cu ea, si mere bene.pacat ca este cam mignona. gen gs 500. are tot ce-i trebuie unei motorete trainice: motor in V, cardan. cu bani putini iti iei NTV sau GS 500, dar prefer intotdeauna un V cu cardan. au viata lunga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

nop. este super tare motoreta. are V, cardan, cuplu, tot ce-i trebuie unei motorete bune. nu trebuie sa o turezi ca sa pleci de pe loc. este f manevrabila.incearca una, caci 2 vorbe nu fac cat o ceapa degerata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:P cam intr-o saptamana ma pricopsesc si eu cu un NTV 650 Revere, model 1995. Sunt bucuros ca l-am gasit, dar am inteles ca cei cu peste 180 cm ( eu am 182) stau rau cu genunchii la drum lung... voi ce parere aveti ? Editat de horia_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

tocmai mi-am luat un NTV 650 revere din 94, cu 19 mii km, in stare EXCEPTIONALA!

am gasit-o la ocazie (am dat alt moto la schimb) si ma gandeam sa o vand mai departe, dar pur si m-am indragostit de ea si cred ca o tin macar 5 ani ! :crack:

peste cateva zile pun si poze, dar pana atunci, impresii:

 

*inainte de asta, vreau sa zic ca pana acum am mers doar pe 125cc si putin pe un cbr 600 gatuit la 34 de cai.

 

1. trage bestial!!! adica din orice turatie in aproape orice treapta :welcome:

2. este foarte comoda (dupa mii de km pe rs cred si eu! :D) - (intradevar, picioarele stau un pic ghemuite - am 1.86- , dar tot e mai bine decat pe rs :agree:)

3. singurul minus care i l-am gasit ar fi ca la viteze de 20-40 la ora imi vine multa caldura la fesa dreapta :thanks:

4. suna super

5. un pic cam greuta, chiar daca ea e subtirica (208 kg la plin cica.... ) ... bine grea raportata tot la rs care are 130 de kile :funny:

 

 

peste 2-3 saptamani am A-ul si ies cu ea la drum calumea si mai scriu impresii :blbl:

 

bafta ntv-istilor! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Am NTV-ul de vreo saptamana. Este exceptional, trage de rupe (1995 - 20000 km) si este suficient de stabil. Pozitia picioarelor este un pic adunata (un pic bine, dar este probl.de obisnuinta). Am observat ca nu-i plac drumurile rele, prefera asfaltul nou. Singura problema ciudata este ca nu pot sa-l bag in neutral decat din miscare . Daca m-am oprit, este probabilitate de 1% sa-l pot scoate din viteza, merge greu schimbatul vitezei din stand pe loc si sare peste N. Daca are cineva vreo idee - trebuie cumva sa-i asigur vreo turatie la scosul din viteza de pe loc, etc.)...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la al meu chiar am observat cat de frumos merge schimbatorul de viteze, intra in neutral din prima pe loc, tot tacamul :D ... daor ca e un pic cam zgomotos la schimbatul vitezelor..... la voi face lafel? e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la al meu chiar am observat cat de frumos merge schimbatorul de viteze, intra in neutral din prima pe loc, tot tacamul :D ... daor ca e un pic cam zgomotos la schimbatul vitezelor..... la voi face lafel? e ok?

S-ar parea ca ai dat lovitura, s-o folosesti sanatos.Intr-adevar, cutia e destul de zgomotoasa, dar are avantajul ca are cursele scurte pt. schimbator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura problema ciudata este ca nu pot sa-l bag in neutral decat din miscare . Daca m-am oprit, este probabilitate de 1% sa-l pot scoate din viteza, merge greu schimbatul vitezei din stand pe loc si sare peste N. Daca are cineva vreo idee - trebuie cumva sa-i asigur vreo turatie la scosul din viteza de pe loc, etc.)...

Asa e cutia ei, cand stai pe loc e mai greu sa bagi in viteza intai sau pe neutral, cel mai bine te obisnuiesti sa schimbi in viteza de care ai nevoie chiar inainte de a opri, chiar si la viteza foarte mica cu cativa metri inainte de a opri e foarte usor sa schimbi, oricum e bine la stopuri sa ai cuplata viteza intai, se poate intampla uneori sa ai nevoie sa pleci repede de pe loc, de obicei cand tu opresti si cei din spatele tau nu vor sa faca acelasi lucru :welcome:

Referitor la cat de zgomotoasa e cutia atunci cand schimbi vitezele... nici asta nu e nimic anormal, de obicei cand schimbi in viteza intai si in a doua are un zgomot specific, celelalte sint ok, ia-o doar ca pe o particularitate a NTV-ului :D

 

daca are cineva nevoie de manual Haynes pt. NTV sa ma contacteze

http://ntv.punio.eu.org/haynes/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Multumesc pentru lamuriri, este intr-adevar o bucurie ca cineva experimantat sa-ti confirme ca obiectul muncii este in stare buna si se manifesta normal. M-am invatat foarte repede (3 zile) cu NTV-ul, dar acum merg prost cu chopper-ul DAELIM, nu mai am siguranta pe el, pozitiile difera radical la cele doua... Editat de horia_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...