Sari la conținut

Accident Vitan-Barzesti, Bucuresti.6.02


Nubyan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am găsit pe info trafic poză cu un accident moto pe Vitan Barzesti. Nu cunosc mai multe detalii. Sper ca riderul este ok.

 

Bun topic :wacko:

 

Măcar ai editat și ai pus poza...

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cca 10-15 minute m-a anuntat fiica mea ca in zona Vitan, in timp ce ea circula cu masina personala, a vazut un accident cu un motociclist care a fost aruncat dupa un impact cu alt autoturism care i-a taiat fata, peste 100m...ulterior, motociclistul misca, avea semne vitale si au asteptat ambulanta.

Detalii nu am, dar sper sa fie bine...

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in coloana cand a trecut ambulanta, e totul blocat pe acolo.

Motorul pare destul de praf, politia facea masuratori, motociclistul nu mai era acolo.

Sper sa fie ok si mie mi-a dat o senzatie de impact dur :(

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a doua problema, ar fi dupa cea cu starea riderului,daca avea asigurare, sa nu mai aiba parte si de alte belele....

si eu am iesit acum 2 ani fara, si ca sa evit impactul cu un imbecil am trantit motorul fara sa intru el ( ptr ca iesisem fara asigurare ) - mi-a fost invatatura de minte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate riderului, intamplator am fost si eu ieri pe Vitan Barzesti cu motoreta...

 

Vreau totusi sa fac o precizare pt. toti cei care tot insista cu faptul ca e rece asfaltul, gumele tari etc. etc. Am iesit ieri cu motoreta la o tura mai extinsa prin oras, un GSX-R 750 ( harta alimentare rescrisa, TRE , cuplu bun de jos ) dotata cu anvelope noi, Michelin Pilot Power 2CT, am vrut sa vad cum se comporta. Pe zonele unde asfaltul este uscat NU am reusit sa o fac sa rupa aderenta din acceleratie, chiar daca anvelopele nu erau incalzite, chiar si pe treapta 1 la acceleratie brusca de la 5-6000 de ture se ridica fata de la sol si NU derapeaza spatele; acelasi lucru este valabil si la franare. Deci domnilor care tot sustineti ca nu se merge pe asfaltul rece, incercati sa circulati cu niste anvelope decente, o sa vedeti ca se poate circula si la 0 grade celsius fara probleme daca nu doriti sa mergeti ca pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate riderului, intamplator am fost si eu ieri pe Vitan Barzesti cu motoreta...

 

Vreau totusi sa fac o precizare pt. toti cei care tot insista cu faptul ca e rece asfaltul, gumele tari etc. etc. Am iesit ieri cu motoreta la o tura mai extinsa prin oras, un GSX-R 750 ( harta alimentare rescrisa, TRE , cuplu bun de jos ) dotata cu anvelope noi, Michelin Pilot Power 2CT, am vrut sa vad cum se comporta. Pe zonele unde asfaltul este uscat NU am reusit sa o fac sa rupa aderenta din acceleratie, chiar daca anvelopele nu erau incalzite, chiar si pe treapta 1 la acceleratie brusca de la 5-6000 de ture se ridica fata de la sol si NU derapeaza spatele; acelasi lucru este valabil si la franare. Deci domnilor care tot sustineti ca nu se merge pe asfaltul rece, incercati sa circulati cu niste anvelope decente, o sa vedeti ca se poate circula si la 0 grade celsius fara probleme daca nu doriti sa mergeti ca pe circuit.

Subscriu,desi desigur aderenta este mai scazuta pe frig,daca asfaltul e curat si gumele decente ,cu un pic de atentie nu inseamna ca te sinucizi daca iesi acum.Eu la -9 grade am facut 60 de km in forja ,dar afara era soare iar mucii inghetati din casca nu-mi obturau vizibilitatea.(cu sport-touring 1000).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

circul pe acolo zilnic si nu exista zi sa nu incerce macar unul sa intoarca pe lina dubla continua iar astia care fac stanga peste linii sunt cel putin 2-3 la zi...nu se uita si forteaza trecerea chiar daca vad ca vii cu masina peste el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba a inceput :) . si eu am iesit azi cu mobra prin tot orasul, e uscat, se poate circula decent, chiar am tras un pic de gaz si m-am lasat pe curbe ( dar cu grija). per total se poate merge linistit. multa sanatate ghinionistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avtrecut nimeni linia continuă... Uitati-va la lichide..mașină a ieșit din dreaptă și a agățat motoretă care s'a dus pe contrasens...

Sănătate la băieți

 

99.9% conservarul a iesit de la spalatorie si a incercat sa faca stanga peste linia dubla continua. nu a apucat pt ca a intrat moto peste el.

Editat de belogerer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderul este ok , eram in spatele lui -si chiar aveam gopro deschis .,dar nu merge ridicat aici din cauza ca este prea mare .

Turismul a iesit din spalatorie si a vrut sa treaca linia dubla continua .

sanatate raiderului....tine legatura cu el are nevoie de filmare :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...