Sari la conținut

Romanian Enduro Rally Adventure 2016, RoEra


Alfred
 Share

Postări Recomandate

Nu se poate transporta benzina adusa de acasa, gandeste-te la 150 de participanti care vin fiecare cu 4 canistre de benzina pe zi, este foarte greu sa le transportam in canistre si la punctele de alimentare sa isi gaseasca fiecare canistra. Noi vom folosi butoaie mari si vom pregati separat benzina pentru 2 timpi si pentru 4 timpi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alfred

 

Mi-as fi dorit ca in butoaiele mari sa fie benzina si pentru restul de participanti. Intr-adevar, nu vroiam cazare. Eu nu consum 40 de litri de benzina pe zi si nici ulei de amestec. Termin cele doua zile cu un total de 35 de litri. Datele astea se invirteau in mintea mea si-mi dadea cu virgula. Din cauza ca nu am experienta 1st hand in curse moto probabil nu m-am gindit mai departe, ca unii consuma mai mult si ca lucrurile tre' sa se pastreze simple, omogene. Am inteles ca trebuie toti sa intre in cursa sub aceleasi conditii. Pot sa accept regula asta, chiar daca sint dezavantajat pe alocuri. E o taxa pe inexperienta. Cred ca informatiile ar putea fi mai detaliate si structurate mai bine si pentru cei care n-au mai dat pe la astfel de evenimente. Ati zis ca va putem contacta pentru orice intrebare si nelamurire... si am facut-o. Daca te-am enervat, scuze, vroiam - sincer - doar sa obtin niste raspunsuri care pentru mine erau importante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spuneam ca era mai simplu sa ne suni pe unul dintre noi si in 5 minute iti explicam cu placere.

 

0742265487 , acesta e numarul la care ma puteti gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am ales forumul pentru ca astfel nu eram singurul care putea beneficia de informatiile cerute. De ce sa nu fiti transparenti? De aici pleaca toata discutia... si de la faptul ca-s prea sarac ca sa nu fiu cusurgiu. Modelul vostru e cel putin ciudat si sa explic de ce: cei cu masini de asistenta care vor cazare vor plati si ei benzina voastra, desi ei n-au nevoie de ea; cei care au nevoie de benzina, dar n-au nevoie neaparat de cazare, vor plati si cazarea doar pentru a beneficia de benzina. Sa zicem ca oricum toti vor cazare, iar cei cu masini de asistenta nu se uita la 80 de euro in plus pentru o benzina de care n-au nevoie. Imi mentin parerea ca era mai bine sa separati costurile, sa nu vina cazare+benzina la pachet. E posibil sau chiar probabil sa-mi scape niste lucruri si sa n-am dreptate, sau sa am partial. In fine, nu mai insist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care isi fac singuri asistenta isi iau cazarea singuri, nu platesc nici o taxa de asistenta sau cazare.

Nu putem face taxe pentru 10 tipuri de oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am ales forumul pentru ca astfel nu eram singurul care putea beneficia de informatiile cerute. De ce sa nu fiti transparenti? De aici pleaca toata discutia... si de la faptul ca-s prea sarac ca sa nu fiu cusurgiu. Modelul vostru e cel putin ciudat si sa explic de ce: cei cu masini de asistenta care vor cazare vor plati si ei benzina voastra, desi ei n-au nevoie de ea; cei care au nevoie de benzina, dar n-au nevoie neaparat de cazare, vor plati si cazarea doar pentru a beneficia de benzina. Sa zicem ca oricum toti vor cazare, iar cei cu masini de asistenta nu se uita la 80 de euro in plus pentru o benzina de care n-au nevoie. Imi mentin parerea ca era mai bine sa separati costurile, sa nu vina cazare+benzina la pachet. E posibil sau chiar probabil sa-mi scape niste lucruri si sa n-am dreptate, sau sa am partial. In fine, nu mai insist.

Nu te mai chinui. Topicul si cursa nu ni se adreseaza noua, romanasilor ruptin in curr de la Bucale, ci strainezilor cu 1200 gs si localnicilor de alte etnii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre voi cred ca va si plictisiti destul de mult, toata lumea a inteles despre ce e vorba iar voi rascoliti rahatul in continuare. Aveti pe site informatiile necesare cat si costurile.

Iar pentru Romani s-a facut si o reducere de 50% din taxa, ca sa nu va mai simtiti marginalizati, acum doriti sa va transportam si benzina in spate pana la punctele de alimentare gratuit, ca sunteti Romani si nu straini.

 

 

P.S : eram constient de la icneput ca nu o sa veniti nici unul dintre carcotasi la cursa si totusi mi-am pierdut timpul sa va raspund,


» Post actualizat in 11 Feb 2016 12:38


Iar Romanii de la bucale deja s-au inscris, cei care chiar vroiau sa vina la cursa si au inteles ideea cursei.

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre voi cred ca va si plictisiti destul de mult, toata lumea a inteles despre ce e vorba iar voi rascoliti rahatul in continuare. Aveti pe site informatiile necesare cat si costurile.

Iar pentru Romani s-a facut si o reducere de 50% din taxa, ca sa nu va mai simtiti marginalizati, acum doriti sa va transportam si benzina in spate pana la punctele de alimentare gratuit, ca sunteti Romani si nu straini.

 

 

P.S : eram constient de la icneput ca nu o sa veniti nici unul dintre carcotasi la cursa si totusi mi-am pierdut timpul sa va raspund,

» Post actualizat in 11 Feb 2016 12:38

Iar Romanii de la bucale deja s-au inscris, cei care chiar vroiau sa vina la cursa si au inteles ideea cursei.

 

Cred ca asta a fost cea mai sincera si utila informatie pe care ai oferit-o pina acum. Am inteles ca intrebarile care vi se adreseaza sint rascoliri in rahat si ca oricine are tupeul sa va puna intrebari e circotas si plictisit. Voi ii doriti numai pe cei care au suficienti bani sau experienta ca sa nu puna intrebari. Apoi iei niste chestii spuse aici pe care le scoti din context si le folosesti ca pirghii sa arati cit de roman sint eu. Epic. Si nu mai adu in discutie site-ul, afisul, formularul, ca de acolo au plecat intrebarile. Uite ca pina la urma m-am lamurit. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pentru Romani

Iar Romanii

Cu "r" mic.

» Post actualizat in 11 Feb 2016 15:52

Unii dintre voi cred ca va si plictisiti destul de mult, toata lumea a inteles despre ce e vorba iar voi rascoliti rahatul in continuare. Aveti pe site informatiile necesare cat si costurile.

Iar pentru Romani s-a facut si o reducere de 50% din taxa, ca sa nu va mai simtiti marginalizati, acum doriti sa va transportam si benzina in spate pana la punctele de alimentare gratuit, ca sunteti Romani si nu straini.

 

 

P.S : eram constient de la icneput ca nu o sa veniti nici unul dintre carcotasi la cursa si totusi mi-am pierdut timpul sa va raspund,

» Post actualizat in 11 Feb 2016 12:38

Iar Romanii de la bucale deja s-au inscris, cei care chiar vroiau sa vina la cursa si au inteles ideea cursei.

Si, da!, exista si clienti carcotasi, pisalogi, plictisiti... Dar, ce sa vezi?! Tre' sa ii satisfaci si pe astia, altfel nu faci decat sa te faci de ras.

Din doi care te-au intrebat aici ceva, amandoi sunt niste tampiti?! Aha, restul n-au intrebat aici, au intrebat pe site in ungureste si engleza.

Personal nu te-am intrebat nimic de bani. Ma deranjeaza doar superioritatea aroganta.

Oricum, a folosit si topicul asta la ceva: mi-a reamintit de ce nu ma duc la chestii d-astea organizate. Pentru ca majoritatea nu stiu sa-si respecte clientii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand tu nu esti un client, si nici colegul tau, de aici mai departe nu are rost sa continuam discutia.

Nu sunt deloc arogant, v-am explicat exact fiecare cost pentru ce e si cum se poate face, voi ati continuat cu aiurelile, Daca nu ati inteles ce am explicat pana acum va rog sa va opriti si sa va cautati alt loc de joaca.

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand tu nu esti un client, si nici colegul tau, de aici mai departe nu are rost sa continuam discutia.

Nu sunt deloc arogant, v-am explicat exact fiecare cost pentru ce e si cum se poate face, voi ati continuat cu aiurelile, Daca nu ati inteles ce am explicat pana acum va rog sa va opriti si sa va cautati alt loc de joaca.

Oricine se intereseaza de cursa pe care o organizezi este un potential client.

Si, repet, eu nu am intrebat nimic de preturi. Cand aveam de gand sa vin nici nu-mi trecea prin cap sa ma car cu masini si benzina dupa mine sau d-astea; as fi luat all inclusive si aia e. De-aia am si intrebat de limba noastra oficiala, pentru ca diverse aspecte (NU legate de vreun tarif) nu-mi sunt clare in alte limbi.

Dar inteleg ca nu e bine in romana. Atunci...bine-pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand tu nu esti un client, si nici colegul tau, de aici mai departe nu are rost sa continuam discutia.

 

Este pacat si neavantajos sa aveti o astfel de atitudine. Investiti sa faceti o actiune frumoasa si va opriti intr-o comunicare defectuoasa. Fiind un forum, dialogul se urmareste de multi colegi care, la randul lor fac parte din cate un grup de prieteni cu care ar putea sa vina. Este normal sa fie intrebari, este normal sa raspundeti cat mai clar. Nu toti intelegem maghiara sau engleza, asa cum nu toti maghiarii (chiar si cei romani) inteleg romana sau engleza. Ca sa nu mai zic de englezii care nu inteleg deloc romana sau maghiara. Drept urmare, trebuie cu totii sa ne intelegem si sa avem rabdare sa ne intelegem. Dar asa raspunsuri din partea organizatorilor.... Ma intreb daca vreunul ar avea o problema pe traseu, cum i s-ar raspunde? Si nu fac referire la nationalitate.

 

Va doresc succes si sa aveti parte de zile frumoase!

Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zimi te rog la ce intrebare ti se pare ca nu am raspuns corect si la subiect ?

Cred ca am explicat pe intelesul tuturor

 

Toti cei implicati in acest eveniment (organizare) vorbesc atat limba romana cat si engleza, dupa cum vedeti facem evenimentul in Romania,

 

Acum site-ul este disponibil si in limba romana :

http://roera.ro/?lang=ro

 

Este pacat si neavantajos sa aveti o astfel de atitudine. Investiti sa faceti o actiune frumoasa si va opriti intr-o comunicare defectuoasa. Fiind un forum, dialogul se urmareste de multi colegi care, la randul lor fac parte din cate un grup de prieteni cu care ar putea sa vina. Este normal sa fie intrebari, este normal sa raspundeti cat mai clar. Nu toti intelegem maghiara sau engleza, asa cum nu toti maghiarii (chiar si cei romani) inteleg romana sau engleza. Ca sa nu mai zic de englezii care nu inteleg deloc romana sau maghiara. Drept urmare, trebuie cu totii sa ne intelegem si sa avem rabdare sa ne intelegem. Dar asa raspunsuri din partea organizatorilor.... Ma intreb daca vreunul ar avea o problema pe traseu, cum i s-ar raspunde? Si nu fac referire la nationalitate.

 

Va doresc succes si sa aveti parte de zile frumoase!

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa alungam umbra care s-a lasat pe acest eveniment si sa reincepeti dialogul. Scopul vostru este sa aveti un eveniment care sa nu aiba urmari neplacute, scopul participantilor este sa participe la un eveniment fara urmari neplacute. Incearca sa faci un sumar al tuturor celor discutate pana acum si sa prezinti succint raspunsurile. Apoi totul o sa vina de la sine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, OK, daca siteul a fost facut initial in ungureste si acum trebuie tradus in romana inseamna ca, daca vin la cursa, trebuie sa ma car cu translator dupa mine.

Multumesc!

ce ti mai place tie prin romanica.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pacat si neavantajos sa aveti o astfel de atitudine. Investiti sa faceti o actiune frumoasa si va opriti intr-o comunicare defectuoasa. Fiind un forum, dialogul se urmareste de multi colegi care, la randul lor fac parte din cate un grup de prieteni cu care ar putea sa vina. Este normal sa fie intrebari, este normal sa raspundeti cat mai clar. Nu toti intelegem maghiara sau engleza, asa cum nu toti maghiarii (chiar si cei romani) inteleg romana sau engleza. Ca sa nu mai zic de englezii care nu inteleg deloc romana sau maghiara. Drept urmare, trebuie cu totii sa ne intelegem si sa avem rabdare sa ne intelegem. Dar asa raspunsuri din partea organizatorilor.... Ma intreb daca vreunul ar avea o problema pe traseu, cum i s-ar raspunde? Si nu fac referire la nationalitate.

 

Va doresc succes si sa aveti parte de zile frumoase!

 

 

Hai sa alungam umbra care s-a lasat pe acest eveniment si sa reincepeti dialogul. Scopul vostru este sa aveti un eveniment care sa nu aiba urmari neplacute, scopul participantilor este sa participe la un eveniment fara urmari neplacute. Incearca sa faci un sumar al tuturor celor discutate pana acum si sa prezinti succint raspunsurile. Apoi totul o sa vina de la sine. :)

 

Si, Alfred, asculta-l pe flacaul asta! Nu stiu de unde a aparut, nu-l cunosc, dar tare bine le zice!

» Post actualizat in 11 Feb 2016 20:56

ce ti mai place tie prin romanica.....

 

Ba din contra, mi-am mai dat o data seama de ce imi place din ce in ce mai putin. La austrieci n-am avut nevoie de traducator. Spritz si Beer intelege oricine...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://roera.ro/starting-list/

 

Pe lista pilotilor inscrisi deja la Romanian Enduro Rally Adventure se afla :

Alfredo Gomez Cantero - Pilot KTM Factory Red Bull

Andy Noakley - Pilot Rocket Center KTM

Benoit Fortunato - Pilot FTO Racing Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...