Sari la conținut

Stiu ca este furca de KTM dar de care


Marius R
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti,

 

De pe ce KTM este furca asta fata?

Sistemul de franare e Brembo si ma interesa ce placute de frana trebuie, semeringuri furca samd

 

cum pot afla

 

 

pare la fel cu cea de pe KTM LC4 2000. nu e USD, si e de 50 mm. Masoara cartusu.

Daca axul de la roata se prinde cu surub (nu cu piulita) cam aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@capusang: merci fain pt sfat -- se prinde cu surub..dar are o saiba dubioasa pe acolo nu e ceva OEM clar.

@red: merci foarte mult pt urare!...am mai avut transalp pana acum si desi l-am dat mereu mi-a placut.

Motocicleta momentan are rebound ul budios pe amortizorul spate -- dar cred ca nu e nimic din ce nu se poate rezolva. Sunt multe chestii marunte ce trebuie rezolvate, dar va fii o placere sigur!

Sper sa gasesti si tu ceva ce sa iti placa pana la urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa fie wp50 extreme,cu asta erau echipate 620-urile in 94-96. placutele s-ar putea sa fie cele standard de ktm. fa-le si tu o poza sa le vedem mai bine, eventual trage si o masuratoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saiba nu e OEM, surubul original are un guler mai lat. placutele sunt standard de ktm, ca idee poti intreba de ktm 525 exc 2006. daca roata e tot de ktm discul ar trebui sa aiba un locas special pt magnetelul kilometrajului. asta pentru topical cu bordul ;)

» Post actualizat in 03 Feb 2016 20:15

am incercuit cu galben locatia!

post-1864-0-20055500-1454530407_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar mana mult!

Magnetul in am. Bordul il am. Trebuie doar sa ii pun probabil alta baterie si sa il leg la instalatia electrica a motocicletei (Honda Transalp) in asa fel incat sper eu sa imi arat distante si viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti folosi powerul de la iluminarea bordului de transalp, e singurul ce iti trebuie din vechea instlatie, mai departe, ceilalti martori (semnal, f lunga etc) nu ii poti afisa pe bordul asta, trebuie sa construiesti un panou additional. exista si un support de bord ce are locas pt semnal si f lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...