Sari la conținut

Musulmanii in UK


Larry Flyt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anglia e dusa.... sunt prea fraieri, in numele tolerantei si-au pierdut tara (poate inca nu e vizibil peste tot, dar acesta e viitorul apropiat)

Cit priveste animalele astea barboase spalate pe creier, am ajuns deja sa ne uitam unde stam in metrou, la ce masa ma asez la restaurant, cind intra unu barbos, mai uit daca are burta reala sau vreo vesta pe ea
Acesta e tristul adevar... Europa s-a cam dus, e chestie numai de Cind, nu de Daca!

Editat de costinell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subiectele_zilei-20744103-subiectele-zilei-consum-gaze-cote-maxime-romania-risca-intrarea-stare-urgenta-soferii-care-claxoneaza-risca-piarda-permisul-campanie-deliberata-alungare-arabilor.htm

 

Un Imam din Koln: Fetele au fost violate pentru ca au fost pe jumatate dezbracate si erau parfumate. E normal ca barbatii sa le atace Imamul unei moschei din Koln a vorbit despre agresiunile care au avut loc de Anul Nou sustinand ca victimele sunt responsabile pentru atac din cauza hainelor neadecvate si a parfumului pe care il purtau, scrie breitbart.com. "Fetele sunt vinovate de incidentele de Anul Nou. Ele erau pe jumatate dezbracate si purtau parfum. Nu este iesit din comun ca barbatii sa vrea sa le atace. Sa te imbraci asa e ca a pune gaz pe foc", a spus imamul pentru un canal rus de televiziune. Acesta considera ca trebuie "sa reactionam in mod corespunzator" in fata valului de refugiati, dar nu prin "a pus gaz pe foc", relateaza EVZ.

 

Three out of 58 men arrested over mass sex attack on New Year's Eve were refugees from Syria or Iraq...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu patrula crestina acelor de la Britain First e ca si cum te-ai plimba prin Ferentari cu portretul lui Antonescu sau CZC, cantand imnuri nationaliste....

Sau ca si cum te-ai duce prin Tg. Secuiesc sau M. Ciuc cu steagul dacic si bentite tricolore, impartind flyere cu imnul de stat si harta Romaniei mari.

Reactiile sunt aceleasi... Au cetatenie, au proprietati acolo si sunt majoritari in zona. Nu ai ce sa le mai faci. Vor continua sa se inmulteasca si sa acapareze din ce in ce mai mult teritoriu, pana cand pot sa creeze o enclava puternica, astfel incat sa tipe dupa autonomie si, mai tarziu, dupa independenta.

Si sa nu uitam ca exista multi dobitoci care se convertesc sau isi neaga nationalitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu patrula crestina acelor de la Britain First e ca si cum te-ai plimba prin Ferentari cu portretul lui Antonescu sau CZC, cantand imnuri nationaliste....

Sau ca si cum te-ai duce prin Tg. Secuiesc sau M. Ciuc cu steagul dacic si bentite tricolore, impartind flyere cu imnul de stat si harta Romaniei mari.

Reactiile sunt aceleasi... Au cetatenie, au proprietati acolo si sunt majoritari in zona. Nu ai ce sa le mai faci. Vor continua sa se inmulteasca si sa acapareze din ce in ce mai mult teritoriu, pana cand pot sa creeze o enclava puternica, astfel incat sa tipe dupa autonomie si, mai tarziu, dupa independenta.

Si sa nu uitam ca exista multi dobitoci care se convertesc sau isi neaga nationalitatea.

dobitoci de astia fara identitate is peste tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Musulmanii cu care am eu de a face prin UK n-au legatura cu radicalistii care apar prin presa sau online. Un cacao de manipulare pentru mintile inguste, facuta se deturneze atentia de la lucrurile mult mai importante.

Da, exista extremisti, fanatici, etc...dar pana si musulmanii cu care ziceam ca am eu de a face se dezic de astia din urma. Fix la fel cum ma dezic eu de astia de iau biserica crestin-ortodoxa cu barbosi cu tot in brate si sunt in stare sa te calce in picioare daca le zici ceva de parohia lor :)

Editat de MrD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica ISIS a inceput sa integreze si sa umanizeze Belgia... Au inceput la Bruxelles...

De ce trebuie sa suportam asa ceva? De ce nu putem sa-i tinem pe astia pe continentul lor? Chiar trebuie sa se integreze toti arabii in Europa? Chiar trebuie sa primim imigranti ?

Nimeni nu-si da seama ca astia vin sa ne ocupe si sa-si impuna cultura si religia lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...fiindca se pregateste ceva in Europa. Cine are ochi ...isi da seama . Singura scapare ptr copii nostri, Noua Zeelanda...Ajstralia si alte tari pustii

uite ca s a adeverit...la bruxelles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nici obsedati de adevarul absolut pe care nu il stie nimeni, si unele popoare profita sa isi impuna kktul de pe urma unor decizii luate de eu mai stiu ce organizatie.

daca nu vibrezi pe aceeasi unda cu a universului, tot degeaba.

eu mai degraba as venera magnetismul si energia pozitiva (pozitive vribration - if you know what I mean..:) )

 

sa bombardeze tot pana o sa fie o singura miscare politia - extrema dreapta. cand s-o trezi lumea daca s-o trezi.

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen, ai uitat de tablitele de la Tartaria.

 

https://ro.wikipedia.org/wiki/T%C4%83bli%C8%9Bele_de_la_T%C4%83rt%C4%83ria

 

Oricum, personal ma doare'n cot de cat de veche e civilizatia cutare sau cutare, atat timp cat, in ciuda vechimii lor si a originii stravechi, ei inca isi mai omoara nevestele cu pietre pentru ca li se pare ca s-au uitat la vecinu'.

 

Treaba-i clara si-l lumea musulmana: celor care s-au adaptat la stilul de viata occidental le este in egala masura frica de extremistii musulmani, la fel cum ne este si noua. De asta zic, nu trebuie amestecati...

 

Rahatul cu terorismul in schimb e o mizerie tot mai evidenta, nascocita de marile puteri pentru a-si justifica actiunile armate. Adica cat de retard sa fii sa crezi ca intr-o tara care cheltuie miliarde pe aparare apare un nea carnat cu o valiza cu C4 si o detoneaza intr-un aeroport sau metrou fara ca nimeni sa fi putut prevazut / intervenit in vreun fel...

Editat de MrD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica ISIS a inceput sa integreze si sa umanizeze Belgia... Au inceput la Bruxelles...

De ce trebuie sa suportam asa ceva? De ce nu putem sa-i tinem pe astia pe continentul lor? Chiar trebuie sa se integreze toti arabii in Europa? Chiar trebuie sa primim imigranti ?

Nimeni nu-si da seama ca astia vin sa ne ocupe si sa-si impuna cultura si religia lor?

Merkel and co sunt de vina,partial sau total. EU nu inseamna libera circulatie pentru toti.Oamenii nu s au impus vehement cand a trebuit si na,acum sa i bubuie! Imi pare f rau ptr acei oameni nevinovati,sunt curios ce masuri iau. Chiar asa,astia isi impun religia,nu au venit sa se integreze. Nu cred ca au sanse in Ro,sincer. Una peste alta,n am avut probleme cu ei,mi am tinut distanta. Au spus astia ca vor sa iasa din EU si pun restrictii pentru toti,mai putin medici si asistenti medicali. Hmm,ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti in termeni generali.

Singura civilizatie umana care conteaza din pacate acum e cea a banului.

Restul sincer e vorba in vant.

Follow the money.

E o civilizatie a marilor corporatii transnationale.

Ele conduc lumea cu adevarat.

Guvernele sunt doar marionete.

Teatru de papusi.

Cat despre tablitele de la Tartaria .....

:crack:

 

Corect.

 

Bula asta cu libertati nu stiu cat o sa mai tina.

 

Prea mult accent pe profit si interes propriu si o lipsa totala de educatie sau interes civic din partea cetatenilor cat si a politicienilor au dus si vor duce la multe probleme.

Pana la urma toate chestiile astea o sa puna in pericol profitul baban al marilor companii.

 

Majoritatea refugiatilor sunt lipsiti de scoala, deci exploatabili in munca de jos, dar fara cultura bunul simt si orientarea europeana. Persoane lipsite de perspective, ambitii si probabil viziuni, sau care pot fi influentati in viziunilor lor datorita lipsei de alternative...............si uite asa Europa se trezeste cu surprize urate, incercand sa profite de o eventuala forta de lucru extrem de ieftina.

 

 

Imi vine greu sa cred ca se arunca in aer de buna voie si nesilit de nimeni chiar si musulman fiind individul cu Tesla, vila si Ducati Panigale, mult mai vulnerabil la o ideologie idioata il vad pe unul care nu are nimic de pierdut, unul care vine in Europa cu un ghiozdan si o pereche de slapi, incarcat fiind pana la 25-30 de ani de un background musulman.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In facultate am fost singurul roman intr-o clasa de 22 de studenti.

La inceput am fost 20 de tunisieni, 1 roman (eu) si 1 tunisianca.

 

Dupa 6 luni tunisianca a renuntat la scoala si s-a dus acasa pe motiv ca studentii si colegi ei sunt niste porci, ca fac misto de ea, nu sunt solidari etc. Se mai faceau glume porcoase in araba, limba pe care a trebuit sa o invat si eu pentru ca dupa 1semestru in care auzeam doar franceza si araba ( foarte putini stiau engleza bine ) am vrut si simtit nevoia sa stiu ce tot susotesc astia intre ei ce vb ce barfesc ce comenteaza.

Acest lucru a fost destul de bun pt ca 1 i-am inteles mai bine ca oameni si 2 daca Doamne fereste nu stiam ceva la un examen sau aveam de comentat la adresa cuiva, puteam sa discutam linistiti fara ca cineva sa poata intelege ceva concret.

 

Dupa 4 ani de faculate am ajuns sa terminam 12 oameni. In astia 4 ani i-am cunoscut destul de bine si am si fost in Tunisia pe la unii dintre colegii mei.

Majoritatea erau copii din familii cu bani, afaceri deci teoretic oameni destupati la minte cu ceva in capatana, unii erau foarte versati, unii taranoi cu tupeu na... fiecare cum a fost educat.

Am avut parca 2 care au venit cu bursa, de conditie un pic mai modesta dar nu saraci, in schimb foarte creduli astia veniti cu bursa, prada usoara pt orice smecher, oamenii mergeau pe incredere in tot.

 

Am avut ocazia sa cunosc 2 tip-uri de famili, raportat la 2 colegi mai apropriati:

1)Student, copil de intelectuali din Tunisia, oameni cu un background mai occidental, proprietari de cafenele la acel moment. Parintii lui vorbeau fluent franceza chiar si engleza, educati, manierati, versati, deloc incorcadati intr-o discutie. Masa mergea cu parul desfacut in, tasu' m-a intampinat cu alcool sampanie, gin, de toate si mi-a zis in fata ca este deschis la orice subiect dar sa nu aduc vb de PORC la ei in casa nici ca animal si nici ca meniu/hrana. In rest toate bune si frumoase. Casa mobilata frumos sau sa zicem european asa uzual.

Baiatul lor acasa n RO manca de toate, f*tea tot ce prindea si bea alcool cum beau eu apa. In cele din urma a refuzat sa plece din RO si s-a stabilit in Bucuresti.

 

2)Student copil de pescar, familie bogata datorita pescuitului, 3 vapoare/barci de pescuit, tasu si fratii & verii la munca pe vapor, femeile in casa imbracate traditional.

In casa lor mare cu o curte interioara tipic orientala, era mobila foarte incarcata si chicioasa cu multe urme de Haur si impunatoare, tiganie multa raportata la gusturile unui european sa zicem. Socul cel mai mare a fost ca a trebuit sa dorm pe jos, desii existau canapele in casa lor ( paturi nu am vazut ). La inceput am crezut ca este o gluma dar treaba era serioasa, toata familia dormea pe jos, isi lua frumos perna de pe canapea punea un cearseaf pe podea si gata nani nani puiul mamii. Yo am ramas fara cuvinte.

Familia lui a fost desigur ospitaliera cu mine mi-a pus pe masa X feluri de peste / caracatita , toate nebuniile pe carel e poti gasi in mare. Problema era ca nu stiau nici macar franceza ( femeile ) , barbatii din familia lui erau mai rigizi cu 50% nu erau asa de dezinvolti precum exemplul 1 .

Baiatul lor acasa in RO nu se atingea de PORC, obisnuia sa nu se spele si se supara cand ii ziceam ca miroase a grajd, facea rugaciuni nu tot timpul dar il mai prindeam din cand in cand pe la camin, In anul 4 ii mai trecuse, incepuse sa f*ta tot ce prindea,a lasat scuza gen ''sunt barbat = am dreput sa miros a grajd '' rupea cluburile, etc nebunii, alea alea.

A inceput sa planga dupa licenta ca NU vroia sa se intaorca in Tunisia, pt ca '' viata aici la voi in Romania e frumoasa mai ''

Asta mie mi s-a parut un exemplu gen '' se poate civiliza '' chiar daca fratii si verii lui nici nu doreau sa auda sa plece din Tunisia si ce-i drept nu vroiau altceva decat pescuitul industrial. Omul a trecut prin 4 ani de schimbari involuntare chiar daca probabil nu s-a gandit la ele cand si-a zis ca el nu vrea sa fie pescar, el vrea carte, dar uite ca s-a transformat in anii astia.

 

Evident ca am avut si cativa care au fost socati de schimbare si s-au intors acasa dupa 1-2 ani. Unii au ramas low profile si veneau doar la scoala si nu prea le placea cultura romaneasca, ii marginalizau pe colegii care se '' desfranau'' , care aveau prietena si mai si ascultau de ea sau o luau in seama.

 

Problema este ca e foarte greu si dureaza mult timp pana cand un musulman se poate adapta sau chiar poate imbratisa civilizatia europeana. Cel mai important in opinia mea este vointa si background-ul referitor la carte studii si orizonturile deschise pe care scoala le poate oferi. Logic ca unul care face 15copii si vrea ajutoare sociale, este total incapabil de a imbratisa cultura Europei, sau sa zicem a UK-ului unde libertile sunt pe fata, uneori la limita bunului simt, si sunt ca niste palme probabil pt un musulman needucat si lipsit de orizonturi.

 

Eu unul nu sunt de acord cu acesti refugiati.

Vi la mine in tara X pt ca tu de buna voie vrei o schimbare in viata ta, NU PENTRU CA TU VREI O SCHIMBARE IN TARA/CULTURA MEA ca tu sa te simti musulman precum acasa.


» Post actualizat in 23 Mar 2016 19:52

"mult mai vulnerabil la o ideologie idioata il vad pe unul care nu are nimic de pierdut, unul care vine in Europa cu un ghiozdan si o pereche de slapi, incarcat fiind pana la 25-30 de ani de un background musulman."
Asta e un clisee.
Exact asta inseamna clichee.
» Post actualizat in 23 Mar 2016 18:49
Si exact asta inseamna a repeta la nesfarsit pana plictisesti lumea "toti musulmanii sunt teroristi"
Das ist ein clichee.

 

Daca nu poti gandi flexibil ca individ pare cliseu.

Daca te gandesti din anumite puncte de vedere reale si valabile in toare religiile sau culturile, iti dai seama ca este vb de un '' fine balance'' in nici un caz nu e vb de un cliseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista "civilizatie europeana" in realitate.

Nici "civilizatie araba".

Nu exista "Occident".

Si nici "Orient".

Nu exista "civilizatia Americii Latine".

Sau civilizatia "Asiei".

Exista doar un Puzzle numit civilizatia umana.

Cand fiintele umane de pe the third rock from the Sol vor trece de toate aceste granite mentale date de niste nume pasagere,identitati fara baza reala in viata de zi cu zi, unde totul este mai relativ decat a zis insusi Einstein?

Erai bun in reclama la Neumarkt. Oare noi existam? Daca scoti o piesa din puzzle mai iese ceva frumos sau iese un rahat cu o gaura in mijloc?

Editat de connex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista "civilizatie europeana" in realitate.

Exista doar un Puzzle numit civilizatia umana.

Cand fiintele umane de pe the third rock from the Sol vor trece de toate aceste granite mentale date de niste nume pasagere,identitati fara baza reala in viata de zi cu zi, unde totul este mai relativ decat a zis insusi Einstein?

Mda... se bat suporterii echipelor de fotbal, se omoară adepții diferitelor religii, oamenii exploatează alți oameni... încă nu putem visa la civilizatie. Mai avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...