Sari la conținut

Hard Enduro Arsenal Park 3-4-5 Iunie 2016


Alfred
 Share

Postări Recomandate

Hard Enduro Arsenal Park 2016.

A 3-a etapa din campionatul national de Hard Enduro al Romaniei.

Locatie : Complex Arsenal Park, Orastie (Hunedoara).

Data : 03-04-05 Iunie 2016

Organizator : Club Sportiv Fm Racing Alba Iulia si Enduro Alpin Orastie

 

Traseu :

Prolog : 10 Km

Ziua 2 : 80 Km

Ziua 3: 40 Km

 

Clase :

A - Profi

B - Expert

C - Hobby

 

Traseu marcat integral cu banda si check pointuri.

Taxa participare pana la 15 mai 2016 : 350 RON

Taxa include :

- Benzina si ulei amestec in punctele de alimnetare

- Tichete de bere zilnic (2)

- Gratar si Ceaun

 

Este necesara licenta emisa de catre FRM cat si asigurare pentru fiecare sportiv (acestea se pot face si la sercretariatul concursului)

12523916_1189671681062233_51858895823219

 

Inscrieri online pe :

www.enduro-arsenalpark.ro

post-38281-0-84712400-1452103766_thumb.jpg

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Taxa de participare de 350 RON cu benzina, gratar si bere, este valabila pana la data de 15.05.2016, dupa aceasta data taxa va fii de 440 RON

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Traseul de hobby este relativ usor, se poate face dar necesita o conditie fizica buna.

Scuza-ma, cuvantul "relativ" e foarte relativ :)) Iar conditie fizica "buna" din nou e relativ.

 

Am vazut trasee C facubile pe motocicleta de orice persoana cq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul de hobby este relativ usor, se poate face dar necesita o conditie fizica buna.

Scuza-ma, cuvantul "relativ" e foarte relativ :)) Iar conditie fizica "buna" din nou e relativ.

 

Am vazut trasee C facubile pe motocicleta de orice persoana cu stapanire decenta a motocicletei si alte trasee C care erau mai degraba B (parauri, rape cu coborari "in cap", urcari abrupte fara aderenta - radacini, pietre.

 

Nu poti detalia putin ce inseamna traseul de clasa Hobby ? Cred ca colegul care a mai intrebat asta s-a ars in trecut. Am observat si eu ca este o moda ca traseele sa fie foarte dificile, pentru semi-zei care practica, asa cum zice un prieten,"alpinism utilitar prin paraie". Nu zic ca e rau, am toata aprecierea pentru ei dar zelul asta de a marca trasee imposibile nu se aplica la clasa Hobby. Clasa Hobby, asa cum ii spune si numele, e pt din astia ca mine care practica enduro ca hobby, maxim o iesire pe saptamana ai aia nu numai perete-zid-parau.

 

Sper ca nu mi-o iei in nume de rau, dar si eu sunt interesat sa particip, dar daca clasa C e Hobby cu adevarat.

Editat de Driven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am aflat in situatia ta, de cateva ori, Driven. Pe de alta parte sunt constient ca, daca traseul ar fi exclusiv poteca viteza, vor apare accidentari mai multe si, mai ales, mai grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am aflat in situatia ta, de cateva ori, Driven. Pe de alta parte sunt constient ca, daca traseul ar fi exclusiv poteca viteza, vor apare accidentari mai multe si, mai ales, mai grave.

Nu imi doresc "poteca viteza", de acord. Un traseu hobby trebuie sa aiba urcari, coborari, orientare, etc. dar sa nu aib urcari f dificile, paraie cu trepte, etc.

 

Vorbesc de "common sense", scuzati englezismul :)). Traseul Hobby ar trebui sa fie accesibil si corporatistului cu conditie fizica medie si care vrea sa se simta erou in weekend participand la o competitie. Repet, nivel bun de indemanare pe motor e obligatoriu, dar nu nivel de expert. Pt experti pe enduro, cu pretentii, exista clasa B "Experti" :))) Pt olimpieni, exista clasa A "Profi".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul este relativ usor pentru cineva care a facut trasee de Hard Enduro, nu iti pot defini dificultatea traseului pentru ca nu ma pot raporta la nivelul tau de pilotaj, dupa cum spune si numele concursului este Hard Enduro Arsenal park, nu soft enduro, nu enduro clasic.

Nu e drum forestier si nu e o plimbare prin padure chiar daca respectiva clasa se numeste hobby, aceasta clasa se adreseaza celor care practica Hard Enduro la nivel de hobby.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...