Sari la conținut

eurovelo6


rul
 Share

Postări Recomandate

Salut..tot mai tare ma bate gandul de o tura pe bicla si acest traseu este cel mai propice pt un cicloturis incepator...am vazut ca sunt dintre voi care au facut acest traseu sau ceva asemanator ..asa ca astept ceva sugesti ,sfaturi,linkuri..multumesc anticipat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt link...dar este problema mea cat petrec si la ce visez!!! .. defapt astept pareri pertinente de la cei care au facut anumite sectoare din acest traseu legate de cazare,masa ,echipament,durata,costuri, e.t.c.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut fix ultima bucata de la Nantes la St-Brevin, vreo 40km doar :). Acum cativa ani cand am fost semnalizarea traseului nu era grozava si nu era pista dedicata pe tot traseul.

Ca sa primesti raspunsuri utile trebuie sa pui intrebari mai specifice nu asa generale.

Cazarea, masa, echipamentul durata si costurile sunt chestii extrem de subiective.

Unii se cazeaza la cort in camping, altii la cort ''wild camping'' altii fac doar bivuac, altii la pensiune, altii la hotel , couch surfing etc

Cu masa la fel, unii mananca din traista altii la restaurant.

In functie de astea depind mult costurile si echipamentul pe care-l cari cu tine.

Referitor la durata , ti-o calculezi singur in functie de distanta pe care vrei sa o parcurgi. Daca in general mergi mult pe bicicleta si ai conditie fizica buna iti poti calcula o medie de aproximativ 100km/zi .

Un factor important este si perioada in care planifici calatoria. Costurile cu cazarea pot varia de la simplu la dublu in functie de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Impreuna cu un prieten am plecat vara trecuta la Donaueschingen , locul de unde incepe Dunarea pentru a parcurge 1000 km de-a lungul ei pana la Viena , voi scrie un topic separate cu povesti si poze , cand vine vremea favorabila ne putem vedea la plimbare pe doua roti si-ti pot povesti multe !!!

 

 

 

 

 

post-45527-0-26365900-1453930783_thumb.jpg

post-45527-0-39574200-1453930823_thumb.jpg

post-45527-0-97851900-1453930833_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...