Sari la conținut

Comparatie intre enduro/yamaha/honda/ktm etc


Thodoris Ioannidis
 Share

Postări Recomandate

Va salut domnilor,

 

La varsta de aproape 30 de ani m-am hotorat o data cu casatorie si copilul care este pe drum sa ma reapuc de obiceiuri vechi din copilarie!!

Fost golan si detinator de tot felul de motorete de mic de la 50cm pana la 250 de la super moto pana cross kawasaki kx250.

Sunt la punctul de a cumpara un enduro combinand soft cross/munti dealuri etc si supermoto pe strada chiari si in circuite!

Cea mai buna solutie presupun ca este un enduro inmatriculabil dar problema este ca nu am pe nimeni in romania sa ma indrume

intre yamaha wr450 honda crf450 sau ktm.service exista pentru toate in bucuresti?as vrea sa aud cateva pareri ca sa pot face

o alegere cat mai corecta la achizitia motorului!

 

Multumesc in avans si bine v-am gasit :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ktm 525 2004 si pe supermoto e super,pe enduro abia invat,dar urc cu el,si pe suspensii sta bine mai ales pe coborari,(prima oara cand am facut o coborare mai abrubta era sa fac pe mine de frica,dar am invatat sa am incredere in furca )Nu te speria de schimbul de ulei la ore,daca bagi ulei de calitate poti sa il faci la 15 ore,asta daca nu tragi de ea pana in limita.


» Post actualizat in 30 Nov 2015 15:33

la ktm sigur gasesti service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea totusi un motor dupa 2009+ din punctul meu de vedere dar sa nu fii fost motor de curse prin italia germania etc...mi e frica ca dau 3-4k acum si mai bag banii de nebun dupa cateva luni.....

plus ca nu inteleg cum un yamaha wr450f costa 7000+tva de nou si unu rupt terminat in circuit/munte din 2008 3000 euro....ceva nu se leaga...

Editat de Thodoris Ioannidis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca era un ktm 530 din 2008 la 2300 de euro si era supermoto,are omu nevoie de bani ,asta cu 2009+ e loterie,eu sunt multumit de al meu,si l-am luat de la cineva din alexandria care a bagat in el ulei moto Mol,dar facea schimbul la 6-8 ore ,prefer sa iau unul care nu arata asa bine cu mai putini bani si de restul sa il fac sa arate bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca era un ktm 530 din 2008 la 2300 de euro si era supermoto,are omu nevoie de bani ,asta cu 2009+ e loterie,eu sunt multumit de al meu,si l-am luat de la cineva din alexandria care a bagat in el ulei moto Mol,dar facea schimbul la 6-8 ore ,prefer sa iau unul care nu arata asa bine cu mai putini bani si de restul sa il fac sa arate bine

de la cine din Alexandria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai conteaza de la cine... si eu am luat o mobra din zona aia care, de exemplu, avea placutele spate puse ambele pe aceeasi pare... sevisat impecabil... noroc ca m-am prins la timp! :))

» Post actualizat in 01 Dec 2015 19:05

on topic: KTM.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...