Sari la conținut

Achizitionare Motor


Andrei Paica
 Share

Postări Recomandate

Buna Seara . Am o dilema legata de achizitionarea unui nou motor pentru enduro , am 18 ani 1,90 , 90 kg . ma dau de 4 ani pe enduro si am ceva experienta . Am buget de 2000 euro dar inca nu stiu ce motor sa imi iau . Ma atrag Crf 250-450 r si x dar nu stiu detalii despre service , am inteles ca aveau probleme cu supapele dar din 2006 le-au modificat si sunt de titan . Au si alte probleme ?. Dar nici ktm-urile nu vreau sa le ignor , am auzit ca e firma foarte buna si au motoare durabile ,dar si ca sunt foarte pretentioase . Imi puteti oferi un sfat ? sau alte exemple de motoare bune . Motor in 2T nu vreau. Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit ca, cica KTM-urile ar fi motoare de mecanici, fiind destul de defectuoase. Cica... Arunca un ochi si peste WR sau YZ de la Yamaha, poate se prinde ceva de tine, desi cred ca ti-ar depasi bugetul putin.

Editat de alecscosmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Bună ziua.Sunt incepator si doresc sa achiziționez un motor enduro,am înălțimea de 1.84 și 75 kg.Am un buget restrâns și ma interesa un Suzuki dr 250 sau ceva de genul asta(am înțeles ca acesta ar fi foarte fiabil).Dacă știți pe cineva care vinde asa ceva va rog să-l îndrumați sa ma contacteze la 0745540029 Dan.De asemenea dacă aveți sfaturi care m-ar putea ajuta la achiziționare

v-aș fi recunoscător.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...