Sari la conținut

Taxe/shipping/disponibilitate comanda si transport in Romania


AWD
 Share

Postări Recomandate

Salutare dragi romani stabiliti in SUA.

 

Ati trimis pana acum colete in Romania? Daca da, cam ce tarife ati platit?

 

Sa va zic de ce intreb. Vreau sa imi comand de pe revzilla un power commander 5 si auto tune dual channel, iar pretul de transport e de 54 de dolari, la care se adauga taxele vamale. Habar nu am cat sunt astea, dar la valoarea facturii de 630 de dolari, ma astept sa fie ceva.

Am gasit un simulator de calcul al taxei vamale, si rezultatul este urmatorul 177 de dolari... Cam mult. de banii astia fac 3 teste dyno...

 

Revzilla livreaza gratuit pe teritoriul SUA... iar daca as gasi pe cineva care sa primeasca coletul si sa mi-l livreze ulterior mie, as iesi mult mai castigat. Cu exact 177 de dolari, daca ar fi sa consider ca transportul din State aici este tot de 54 de dolari.

Evident, gasim o modalitate de plata a transportului din America in Romania.

 

No, astept pareri pt care multumesc in avans.

 

Numai bine,

Geo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contactează userul Garcya, te ajuta el cu adusul din state fără vamă etc

 

Foarte multumesc, acum fac asta.

» Post actualizat in 11 Nov 2015 11:31

@AWD si eu il recomand pe Garcya

 

Garcya sa-i ramana numele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajut eu cu powercommanderul, transportul este 25$ primul kilogram, la al 2 lea kg se mai adauga 6$. Partea mea o negociem la telefon. Coletul vine de la persoana fizica (fratele meu) la pers fizica, valoare foarte mica.Daca vrei referinte, ia legatura cu userul /index.php?/user/70685-%C2%AEazvan/, este din Cluj. I am adus o janta fata, un set de etrieri, furcile fata pt Yamaha R1 2008. 2 colete de 10kg fiecare. Sau cu Fatal Fury, din Sacele .

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajut eu cu powercommanderul, transportul este 25$ primul kilogram, la al 2 lea kg se mai adauga 6$. Partea mea o negociem la telefon. Coletul vine de la persoana fizica (fratele meu) la pers fizica, valoare foarte mica.Daca vrei referinte, ia legatura cu userul /index.php?/user/70685-%C2%AEazvan/, este din Cluj. I am adus o janta fata, un set de etrieri, furcile fata pt Yamaha R1 2008. 2 colete de 10kg fiecare. Sau cu Fatal Fury, din Sacele .

 

Salutare,

 

Mi-am gasit deja furnizor.

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am adus una din RO in Canada. Ca si legislatie, nu te pot ajuta, intereseaza-te cum sta treaba in USA, banuiesc ca se aplica legislatia federala. Ca si transport, am dus-o pana in Hamburg in port pe camion, de acolo pe vapor pana-n Montreal si de acolo pe tren. Nu e asa greu cum pare, sunt firme de expeditie care se ocupa de o mare parte din treaba. M-a costat in jur de $2000 canadieni pana in Vancouver BC. Daca o sa ai nevoie de ajutor iti pot da mai multe detalii pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...