Sari la conținut

ANdrei ALex Costea
 Share

Postări Recomandate

Merg de zece ani de zile cu mașina de serviciu prin Europa. În afară de vama sârbă, unde mi-au cerut, o singură dată, procura, în rest nu mi-a fost cerut așa ceva (deși am la mine o împuternicire făcută în Ro/En, cu ștampila firmei).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in trafic nu se cere procura. O cer vamesii sau in caz de accident,(provocat de alt conducator sau chiar de tine) fara procura risti sa nu iti poti repara mobra sau sa nu iti ia in considerare asigurarea ca si find valabila. (pt masinile de firma nu e necesara procura doar foaie de parcurs)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mobra are numere de RO in DE s-ar putea sa-ti ceara procura :)

da-ne si tu mai multe detalii colegule!

 

Aia cu procura era acum cativa ani...s-a dus...

N-are nimeni treaba cu tine... de intrebat poate sa te intrebe, dar nu e obligatoriu procura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o procura costa 35 -50 ron si e valabila un an.

 

@ bbaarrbbooss daca ai un accident si masina/motorul nu e pe numele tau, agentul constatator nu iti face constatarea daunelor fara proprietar/procura. (in ianuarie am trecut prin asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa stiu daca ma opreste politia in germania fiind motorul inscris pe mama ce s-ar putea intampla. Va multumesc anticipat

Nici o problema. Singura problema este daca ai un accident si o bagi in service s-ar putea sa nu o poti ridica daca nu ai procura. In rest sanatate si asfalt uscat.

Unde mai ai o problema dar nu la moto ci la auto este daca iti ridica masina parcata gresit. Nu o poti recupera fara procura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...