Sari la conținut

Atas la moto.- GS ... ?


edu.
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

Am doua variante, ori iau o motocicleta direct cu atas , ori ii pun separat.

In primavara o sa mi se aloce niste bani , plus cu banii adunati as vrea sa iau un enduro-touring, imi place mult 1200 gs, insa nu prea gasesc cu atas la un pret cat de cat ok, sunt cateva anunturi pe mobile si motoscout insa trec destul de mult peste buget....

 

Intrebarea mea este.

Daca iau eu atasul separat , pot sa fac cumva sa-l pun pe motor perfect legal ? acte plus prinderi... ? Imi fac calcule sa vad poate as iesi mai bine, ca la mai mult de 10000E deja e cam mult.

Problema asta o pun pentru ca vreau neaparat sa iau un motor cu care poate si taica-miu sa se plimbe, el are o dizsabilitate la picior si nu vreau eu sa-i iau ceva solo,chit ca merge solo de la 16 ani.... dar nu vreau sa ma risc , si cea mai buna varianta ar fi o motocicleta pentru mine, plus un atas pentru el, 2 in 1 .

 

Daca aveti ceva informatii cu sistemul de omologare plus de montarea prinderilor, va rog sa lasati un mesaj aici sau MP.

Multumesc, o seara faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca o sa omologheze RAR ceva home made fara ajutor... de facut nu cred ca e foarte greu. o roata identica cu aia spate, un ax, un cadru, parbriz, nu ar trebui sa coste mai mult de 2000-3000 euro.

 

dar era pe forum aici ceva gen roti ajutatoare pentru oameni cu handicap la picioare...un filmulet cu un nene care si-a pus la aripa/bascula un motoras legat de computerul de bord si 2 roti ajutatoare. peste 10 la ora se ridica singure si se muleaza pe motor. mi-a placut mult ideea si cred ca ar fi ceva fain si pentru nevoia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge, ca i-as ranii orgolilul :crack: singura varianta e un moto cu atas sau un trike , ca mp3 de la piaggio nu-i place... un trike ceva gen can-am , dar mai ieftin, am gasit ceva dar totusi as vrea un moto cu atas , eu am crescut pe langa comuniste cu atas si mi-ar place si mie...

Multumesc de idee oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...