Sari la conținut

Accident Bucuresti, Piata Kogalniceanu


tudor@manowar.ro
 Share

Postări Recomandate

Aseara, ora 8:20, accident in piata Kogalniceanu, Bucuresti, 749S, galben. Il stiu din trafic pe baiat.

 

Sofer baut, venea considerabil mai tare si l-a lovit in spate pe motociclist, care mergea constant catre facultatea de Drept, dinspre Universitate.

 

Il rog pe motociclist sa ma contacteze ca am filmarea accidentului de pe camera de la munca. Se vede fix rondul de la Kogalniceanu.

 

tudor . lica {AT} gmail . com

 

Sa-mi trimiti fara spatii si cu @ in loc de AT. Am scris asa anti spam engines.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine duci direct la Rutiera filmarea. Cine stie cu ce avocati incearca sa se blindeze ala si cu filmarea le inchizi gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai stie ceva de sanatatea riderului ? Este la spital sau a ajuns acasa? Cred ca cel mai OK ar fi sa se posteze aici filmarea ,poate recunoaste cineva masina care l-a lovit ( stiu ca sansele sunt mici,insa tot mai bine decat nimic ) .

 

Sanatate maxima riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu eram acolo cand a fost accidentul. Am auzit de accident si m-am uitat pe inregistrari.

 

Politia nu vrea filmarea pt. ca ala era beat (cuvant urat) si a fost evidenta vina, impact din spate.

 

Nu pun filmarea, dar cred ca o s-o puna baiatul asta, mai aveti putina rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care se urca la volan beti manga si accidenteaza oameni nevinovati ar trebui batuti nitel,poate asa le mai vine mintea la cap...Noi ne chinuim cu marsuri de protest si diverse actiuni de constientizare in trafic si pe ei ii doare la basca. Astept cu interes sa vad cum se va solutiona problema.

 

post-18188-1224156807.jpg

Editat de Victor L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, de 2 zile vad ce scrieti dar nu puteam posta pentru ca nu aveam contul activ :), multumesc adminilor ca l-au validat in scurt timp.

Tot de 2 zile am trimis mail-uri de pe doua casute diferite catre cel care a scris acest post in speranta ca voi obtine acel video, dar fara raspuns.

 

To rog tare mult sa urci filmuletul pe un storage online gen transfer.ro si sa imi trimiti link-ul pe adresa munteanu.alexandru@yahoo.com

 

Da e Ducati-ul din poza, b 749 jkr, ai facut poza fix in fata casei mele, nici nu facusem 200-300m din fata casei pana in Kogalniceanu cand am simtit o lovitura puternica din spate.

Janta din spate s-a rupt in doua bucati efectiv. 2 motociclisti foarte de treaba au venit cu o duba si mi-au luat motocicleta si au dus-o intr-un spatiu privat dupa care au venit la Universitar noaptea sa vada ce fac, le multumesc foarte mult si nu raman dator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt foarte ocupat si d-asta nu ti-am raspuns. Tocmai ce ti-am trimis filmuletul pe mail, te rog verifica si in spam pentru ca ti-am trimis de pe adresa de munca. Filmuletul are motion blur, nici lumina nu era extraordinara, dar este limbede ce s-a intamplat.

 

Ma bucur ca esti bine si ca nu ai fracturi.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in continuare asteptam si noi filmuletul daca se poate alex...multumim!


» Post actualizat in 11 Sep 2015 11:57

Salutare tuturor, de 2 zile vad ce scrieti dar nu puteam posta pentru ca nu aveam contul activ :), multumesc adminilor ca l-au validat in scurt timp.

Tot de 2 zile am trimis mail-uri de pe doua casute diferite catre cel care a scris acest post in speranta ca voi obtine acel video, dar fara raspuns.

 

To rog tare mult sa urci filmuletul pe un storage online gen transfer.ro si sa imi trimiti link-ul pe adresa munteanu.alexandru@yahoo.com

 

Da e Ducati-ul din poza, b 749 jkr, ai facut poza fix in fata casei mele, nici nu facusem 200-300m din fata casei pana in Kogalniceanu cand am simtit o lovitura puternica din spate.

Janta din spate s-a rupt in doua bucati efectiv. 2 motociclisti foarte de treaba au venit cu o duba si mi-au luat motocicleta si au dus-o intr-un spatiu privat dupa care au venit la Universitar noaptea sa vada ce fac, le multumesc foarte mult si nu raman dator.

nu ai scris nimic de tine, esti OK?....sper ca nu ai patit nimic inafara de mici zgarieturi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am rani pe maini si pe picioare care dor ca naiba, nici noaptea nu pot sa dorm de durere, iar cand fac baie zici ca ma taie unul efectiv :) . Gatul e intepenit nu prea pot sa il misc, o glezna umflata si dureri normale de la rostogolirea pe jos.

 

Ala in filmulet cand a facut stanga a trecut cu roata fix pe langa capul meu am vazut cu coada ochiului cum vine spre mine cand eram pe jos, am avut mare noroc, ca nu s-a oprit decat aproape dupa intersectie.

 

Nici nu stiu ce trebuie sa fac mai departe, am de la politie o foaie pe care scrie "Brigada rutiera, catre Omniasig Vienna Insurance or." inauntru sunt toate datele despre mine si ala care m-a lovit plus date despre polita.

 

Capsat e o foaie mica pe care scrie Autorizatie de reparatii pentru Ducati si scrie asa:" roata spate, carena stanga, oglinzi, carena spate, rezervor, schimbator, ansamblu ambreiaj, ghidon, stop carena fata, si inca cateva lucruri pe care nu il inteleg din scrisul de mana".

 

Azi la 4 trebuie sa ma duc sa mai iau o stampila pe foaia mare aia catre Omniasig ...

 

De aici poate sa ma indrume cineva ce trebuie sa fac?

 

Multumesc anticipat o sa urc si video-ul


» Post actualizat in 11 Sep 2015 12:41

Video accident:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi bag....ce te-a ars idiotul ala...teoretic trebuie ca un mecanic ( trebuie sa fie de moto, nu de logane ) sa faca o evaluare intr-un service ( pe care o sa incerce sa ti-l impuna aia de la asigurari ) in prezenta agentului de la firma de asigurari. aici e cel mai important sa te ti tare si sa mergi cu ea doar la un service autorizat ducati . altfel o sa iesi in paguba. bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca cel mai bine este sa faci urmatorii pasi :

 

1. Ai grija ca sanatatea ta sa fie perfecta la iesirea de sub ingrjirea medicala .

 

2. Du motocicleta la Ducati Romania ( sos. Giurgiului 23 C ) . Ei o sa preia complet reparatia ei si o sa isi incaseze contravaloarea reparatiei de la firma de asigurari .

 

3. Cauta un avocat specializat pe rutier, eventual chiar motociclist ( sigur exista pe forum cativa motociclisti care pot sa recomande ) si da-l in judecata pe soferul dement care ar fi putut sa te omoare pur si simplu .

 

4. Pastreaza bine filmuletul , e foarte valoros , va folosi .

 

Mult succes si ... nu uita ca ai avut mare noroc !

 

P.S. Ce echipament ai avut pe tine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca alcool => nicio asigurare nu plateste.

Cum sa nu.

Dar apoi s-ar putea sa cere banii de la vinovatul baut.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Du motocicleta la Ducati Romania ( sos. Giurgiului 23 C ) . Ei o sa preia complet reparatia ei si o sa isi incaseze contravaloarea reparatiei de la firma de asigurari .

La Ducati , nu la Dafway :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am rani pe maini si pe picioare care dor ca naiba, nici noaptea nu pot sa dorm de durere, iar cand fac baie zici ca ma taie unul efectiv :) . Gatul e intepenit nu prea pot sa il misc, o glezna umflata si dureri normale de la rostogolirea pe jos.

 

Ala in filmulet cand a facut stanga a trecut cu roata fix pe langa capul meu am vazut cu coada ochiului cum vine spre mine cand eram pe jos, am avut mare noroc, ca nu s-a oprit decat aproape dupa intersectie.

 

Nici nu stiu ce trebuie sa fac mai departe, am de la politie o foaie pe care scrie "Brigada rutiera, catre Omniasig Vienna Insurance or." inauntru sunt toate datele despre mine si ala care m-a lovit plus date despre polita.

 

Capsat e o foaie mica pe care scrie Autorizatie de reparatii pentru Ducati si scrie asa:" roata spate, carena stanga, oglinzi, carena spate, rezervor, schimbator, ansamblu ambreiaj, ghidon, stop carena fata, si inca cateva lucruri pe care nu il inteleg din scrisul de mana".

 

Azi la 4 trebuie sa ma duc sa mai iau o stampila pe foaia mare aia catre Omniasig ...

 

De aici poate sa ma indrume cineva ce trebuie sa fac?

 

Multumesc anticipat o sa urc si video-ul

» Post actualizat in 11 Sep 2015 12:41

Video accident:

 

 

Man, totusi, spune-ne si ce echipament aveai pe tine.

 

S-au mai ameliorat durerile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...