Sari la conținut

Turat motoare (sau liniuțe) noaptea în fata spitalului Marie Cur


sora13
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor, sunt din Timișoara și din păcate de câteva zile sunt cu micuțul meu la tratament în București la spitalul Marie Currie. Din păcate pe lângă tratamentul la care este supus trebuie sa suporte și zgomotul teribilistilor cu motoare care seara de seara se manifesta cum știu ei tocmai prin fata spitalului. Rugămintea mea este dacă cineva de pe forum ii cunoaște sa le transmită dorința mea de a se "antrena" în alte zone pe.ca altfel, deși motociclist și eu nu ii voi putea avea la suflet. Va mulțumesc anticipat. Cu respect. Cristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De fel, nu-s asa recalcitrant, da am si eu cativa, nene, seara de seara...vututu, vututu, numai pe la unu noaptea, prafu s'aleaga de voi, vedea-vaș la Pro Tv. Astia-s niste gunoaie, ca un om cu capul pe umeri nu-si pârâie motoreta noaptea, doarme, ca e obosit, daca nu, da o bucă...etc, etc. Si cu ocazia acestui nou topic, le doresc "băieţasilor" ce se dau prin baneasa / petrom city, si nu numai, un concediu de odihna la UPU Floreasca, cu ședere cat mai lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia is genu ala de motociclisti care merg cu 13000 de ture in oras, in a doua, si l-am drum intins te miri oare este radar de treci asa pe langa iei .Am intalnit cazuri o gramada cred ca saracii prin asta refuleaza sau isi alina frustrarile de zi cu zi

P.S : SANATATE micutului

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Daca ai stii cati dintre ei n au permis..ai înțelege muult mai bine dece sunt batmani noaptea . Cel puțin cei de aici. stiam acum vreo 3 ani cat eram la faculta, dintr o gaşcă de 20, poate chiar jumătate nu aveau. Niste tristi cu r1 din 78 si r6 model ceva mai nou. Dobitoci !

astia is genu ala de motociclisti care merg cu 13000 de ture in oras, in a doua, si l-am drum intins te miri oare este radar de treci asa pe langa iei .Am intalnit cazuri o gramada cred ca saracii prin asta refuleaza sau isi alina frustrarile de zi cu zi P.S : SANATATE micutului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fel, nu-s asa recalcitrant, da am si eu cativa, nene, seara de seara...vututu, vututu, numai pe la unu noaptea, prafu s'aleaga de voi, vedea-vaș la Pro Tv. Astia-s niste gunoaie, ca un om cu capul pe umeri nu-si pârâie motoreta noaptea, doarme, ca e obosit, daca nu, da o bucă...etc, etc. Si cu ocazia acestui nou topic, le doresc "băieţasilor" ce se dau prin baneasa / petrom city, si nu numai, un concediu de odihna la UPU Floreasca, cu ședere cat mai lunga.

 

Bine macar ca nu le vrei raul :-d

on topic: nici eu nu sunt de acord cu atitudinea asta.

 

Initiator, sa se faca OK prichindelul si apoi sa dea la Politie la rutiera. As vrea o amenda de la el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu stiu cum sunt prin alte parti ,dar pe la mine prin cartier cea mai mare frustrare pe care o au baietasii astia este faptul ca nu au bani de benzina de iesit din cartier.Cind mai cedeaza vre-o placa de ambreiaj este tragedie mare. Baietasii care merg doar pina la Arc sau Victoria sunt plimbati fata de citiva pustani care stau pe linga mine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat doar o explicatie...ca nu ''prinzi'' tu nimic asta este altceva

Pacaliciossu era asa m-ai retorica faza cu "prinsu "dar sa revenim la subiect.... banu-i ca si in zona ta ploua si te plictisesti maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacaliciossu era asa m-ai retorica faza cu "prinsu "dar sa revenim la subiect.... banu-i ca si in zona ta ploua si te plictisesti maxim

 

On :

sanatate kinderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca acesti cocalari de Dorobanti sufera de sindromul " complexul penisului mic"

In lipsa de penis, se doteaza cu motoare puternice, pe care le tureaza la maxim, in speranta ca acel pseudopenis va intra in erectie, si daca este posibil sa aibe chiar si un orgasm, daca nu reusesc, mai tureaza putin motorul pana iese cu finalizare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sunt prin alte parti ,dar pe la mine prin cartier cea mai mare frustrare pe care o au baietasii astia este faptul ca nu au bani de benzina de iesit din cartier.Cind mai cedeaza vre-o placa de ambreiaj este tragedie mare. Baietasii care merg doar pina la Arc sau Victoria sunt plimbati fata de citiva pustani care stau pe linga mine .

asta e un semn ca ar trebui sa renunte la motoare cu un consum tipic de 8 - 12 si un stil de mers care il face sa fie 15.

Eu nu am uitat vremea cand bagam benzina de 10 lei max si foloseam in paralel un moped pentru a merge mai mult...... Ajutau enorm consumul de 4.5 al ijului si respectiv 2 litri la suta de km. La fel era si cu piesele - 30 lei setul de ambreiaj, etc...

 

Ca sa fiu on topic - pentru astfel de comportament as da amenzi de la 1000 Euro in sus - fara prea multe formalitati.

Zgomotul tobei nu ajuta la absolutnimic, in nici un caz nu previne accidente.

Una e sa treci usurel cu o toba mai zgomotoasa, mergand tiptil sa nu deranjezi, alta e sa dai blana ca sa arati ca nu are cine ce sa iti faca (de fapt legea spune ca nu ai voie sa iti faci dreptate singur si daca bati pe cineva ajungi la puscarie).

 

Singura aparare legala a oraselor este semnul cu interzis moto - si uite asa o sa fie din ce ince mai multe - interzis moto intre 22-6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și iar va plângeți...îmi pare rău pentru puștiul tău,îi doresc însănătoșire grabnică și să se întoarcă în pătuțul lui cât mai rapid, dar asta nu înseamnă ca trebuie să o ardem comunist...iar pentru restul persoanelor care se plâng de zgomot, turație și BMW uri ... Pe banii, talonul, asigurarea mea fac ce vreau eu, unde vreau eu...și am grijă să nu fiu prins...dacă nu îi convine cuiva, se poate muta liniștit la Lungulețu...iar explicația cu turația, în ultima vreme pare retardă, motocicletele fac zgomot și la 6000 de ture,iar fără turație nu ai viteză...radare există în zonă...nu de radare ducem lipsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Incurajezi prostia, prostimea, nimic mai mult ! Doar motoarele de rahat fac galagie. Si sigur peste tot e la fel ! Un om intreg la cap, are treburi muuult mai bune de facut in miez de noapte! Cei ce tureaza ampulea la ore din alea nu sunt decat niste dobitoci, drogati! Punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o să îmi explic prostia...pentru ca văd ca foarte multă lume are impresia ca în berceni se fac ture de bulevard toată noaptea...nu e chiar așa, dar lumea se plimba...ori dacă eu merg până la academie sau până la Aviației e logic ca o să deranjez toată populația până acolo, evacuare gălăgioasă, ce să facem, dacă vreau să ajung de colo colo în liniște mă voi sui în mașină și voi merge confortabil, dar dacă merg cu motocicleta atunci...merg tare și nu stau să mă rog de ea așa cum încearcă majoritatea să promoveze mersul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa facem? filtru, talon retinut, permis retinut pt autovehicol neconform, dosar pt deranjarea grava a linistii publice si 1000 eurici amenda fara posibilitatea de a plati jumate in 48 ore. Fara posibilitate de contestatie si motor retinut pana platesti = pleci pe jos acasa :)

 

Cum ziceai - faci ce vrei pe banii si asigurarea ta

 

aaaa si sa fie la fel si din partea aluia care trebuie sa te asculte, sa se considere legitima aparare daca te alearca cu tzava de 1 inch la 1 noaptea


» Post actualizat in 05 Sep 2015 15:23

libertatea presupune ca faci ce vrei cat timp nu ingradesti libertatea si drepturile altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fel, nu-s asa recalcitrant, da am si eu cativa, nene, seara de seara...vututu, vututu, numai pe la unu noaptea, prafu s'aleaga de voi, vedea-vaș la Pro Tv. Astia-s niste gunoaie, ca un om cu capul pe umeri nu-si pârâie motoreta noaptea, doarme, ca e obosit, daca nu, da o bucă...etc, etc. Si cu ocazia acestui nou topic, le doresc "băieţasilor" ce se dau prin baneasa / petrom city, si nu numai, un concediu de odihna la UPU Floreasca, cu ședere cat mai lunga.

Am sesizat ca nu esti recalcitrant ... dar prost esti gramada ....

Legat de subiect .. idioti si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curand sper sa le interzica de la ora 21 la 06 prin toate orasele si nu numai ! ;)

Deja intreci masura.....

» Post actualizat in 05 Sep 2015 17:25

Deja intreci masura.....

Si plimbate cu scuteru ala fitza :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...