Sari la conținut

accident Ilteu, jud. Arad


Cristian Filip
 Share

Postări Recomandate

un strainez imi zice: "de ce nu faceti un lucru bun si ceva mai scump de la inceput, decat sa tot cheltuiti mai putin pe cate o lucrare, dar sa fie nevoie sa o refaceti la 1-2 ani si astfel va costa mai mult?" Banuiesc ca ai nostri alesi nu ar mai face bani daca ar fi asa. Acum o saptamana treceam pe la bulgari si desi au drumuri mai valurite si peticite, tot pe ai nostri i-am injurat cand dupa vama, (500 de metri?) pe teritoriul nostru, 'zacea' la umbra, ascunsa o ditamai groapa. In loc sa fi pus vreo semnalizare sau ceva, gaborii stateau si beau cafea sau nu stiu ce rahat pe capota masinii, un pic mai incolo. Asta e tara noastra, nu prea e de mers cu mobra prin unele locuri. Reduci viteza, se suie ala din spate pe tine. Ii faci loc sa intre, te scoate de pe sosea. Si tot asa. Da, stiu...sunt pesimist. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de tehnologii cu diverse chestii catalogate ca deseuri la noi, folosite ca materii prime secundare. Cert e ca la noi nu rezista soseaua un an ca se si valureste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat e de adevarat, un batranel din germania zicea ca la ei asfaltul are in compozitie cupru pentru a mari durabilitatea.

In compozitia asfaltului romanesc exista mult aur si argint, iar pe alocuri se folosesc tone de diamante pentru aderenta!

Dovada este pretul kilometrului de asfalt turnat pe plaiuri mioritice! :crack:

Oare...e bine ca am postat emoticonul ala sau sa caut unul cu bocete?! :rusinica:

 

Ontopic:

Sanatate motociclistilor, recuperare usoara si fara sechele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Germania se pune un strat de asfalt peste un substrat de beton parca.

Aici se foloseste mai multe straturi de asfalt. Pentru ca la bitumen facem import, si beton avem.

 

Sanatatea motociclistiilor implicati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...