Sari la conținut

Se poate conduce o bicicleta cu motor cu permis B ?


desmodue
 Share

Postări Recomandate

Nu mai stiu exact cum e legislatia acum dar cred ca vehiculele cu motor daca nu depasesc 25km/h nu au nevoie de omologare/inmatriculare altfel nu-mi explic puzderia de biciclete motorizate de pe strazile Bucurestiului.

Problema cu ele este ca acele motoare sunt niste mizerii ordinare care polueaza enorm. 

Cand trece unu deasta pe o straduta il simti si de la 50m distanta dupa miros. Ca sa nu mai zic ca unii merg fara toba si fac ditamai zgomotul.

Mi se pare absurd ca intr-o capitala europeana sa-ti mai fie permis sa circuli cu asa gunoaie nocive....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, binox a spus:

Mi se pare absurd ca intr-o capitala europeana sa-ti mai fie permis sa circuli cu asa gunoaie nocive....

 

 

Unii vad chestiunea ca pe un semn de civilizatie , altii ca pe o ingradire a drepturilor lor (de a polua fonic si/sau  aerul - valabil si pentru alti utilizatori de autovehicule pe 2 , 4 sau mai multe roti ....)

 

Nu stiam , dar pare oarecum logic sa fie omologate doar autovehicule care circula cu peste 25 km/h avand in vedere ca pana la aceasta viteza merge cu forte proprii din pedale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...